Na svůj první kosmetický pokus vzpomíná i čtenářka s nickem Myšička. Také ráda „šmejdila“ mamince v toaletním stolku, ale stala se jí malá nehoda. Jak dopadla, se dočtete v jejím příspěvku na dnešní téma.

Milá redakce a čtenářky. Když si vzpomenu na svou první zkušenost s líčením, tak se musím trochu smát. Ten pokus se samozřejmě nendá nazvat líčením, ale spíš experimentem nebo hrou. Asi to máme všechny stejně. V dětství nás lákaly maminčiny kosmetické taštičky nebo šuplíčky pod zrcadly, kam si ukrývaly svoje krášlící poklady.

Ani já jsem nebyla vájimkoui a strašně ráda jsem se těmi voňavými věcičkmai prohrabovala, očichávala je a samozřejmě zkoušela. Nejvíc mě uchvátil maminčin sypký pudr s jemnou labutěnkou. Byl v papírové jemně růžové karbičce a krásně voněl. Maminka ho musela používat jen velmi zřídka, protože byl skoro plný.

Když maminka nebyla doma, sedla jsem si k zradlu a napodobovala pudrující se dámy. Samozřejmě, že jsem to neuměla a pudru si nabarala moc, takže kolem mě byl obla, který mi vnikl do nosu. No a co čert nechtěl, kychla jsem rovnou do krabičky. Pudr vyl vysypaný všude kolem mě, včetně koberce a v tom zarachotily dveře v zámku a maminka byla doma. Nestačila jsem to všechno uklidit, takže mě načapala, ale zřejmě jsem musela vypadat dost legračně, protože se začala strašně smát. A opravdu, při pohledu do zrcadla jsem vypadala jako kydž mi někdo namočil obličej do mouky.

Maminka mi pak ten zbytek pudru nechala na hraní.

Tak to je má vzpomínka na první šminky. Byl to můj první a zároveň poslední pudr, protože dnes dávám přednost spíš tekutému makeupu.

Myšička

Klasika. Asi jste vypadala jako pyšná princezna, ve stejnojmenné pohádce, co strčila hlavu do mouky, aby ji královští zbrojnoši nepoznali

Máte také nějakou příhodu se šminkami, milé ženy-in? Co jste si pořídila jako první? Řasenku, nebo jiné líčidlo? Kdy jste se začala malovat? Kdy jste chodila nejvíc zmalovaná? Už se vám někdo kvůli vašemu nalíčení smál?

Chodí vám vaše dcera na šminky? Necháváte jí na hraní „staré“ rtěnky nebo stíny? Kdy se „vám“ poprvé namalovala? Zlobila jste se na ní, nebo jste se musela smát?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

Reklama