Novinky

Moje volba bude nevolit

a má na to plné právo naše čtenářka s nickem Bleblemcy, která přispěla k prezidentskému tématu jako první. V prvním kole volila Vladidmíra France a v druhém ji ani jeden z kandidátů nepřesvědčil.

Dobrý den,  v prvním kole jsem volila pana Vladimíra Franze. Vypadá sice jako Avatar a udělal ze svého těla plakátovací plochu. Je to však dle mého názoru přes svůj podivný zevnějšek velmi inteligentní pán jehož názory jsou mi sympatické. Nakonec i ten jeho zjev by se svým ironickým způsobem hodil k České republice a národu v ní žijícímu. Ba co víc, nikdo by ho nepřehlédl a myslím, že když už nic jiného je velmi zapamatovatelného, výrazného zevnějšku. Všichni v zahraničí by si snadno zapamatovali prezidenta České republiky.

Oba kandidáti, kteří se probojovali do druhého kola, jsou mi mírně řečeno protivní až na kost.  Uvědomím-li si, že je dnes panu Schwarzenbergovi 75 let a už teď mi přijde lehce mdlého rozumu, netroufám si tipnout, zda by měl vůbec šanci dožít se konce svého volebního období. Navíc klesá v mých očích i takovou drobností, že neumí slova naší hymny. 

Až shodí masku milého strýčka, který bere svůj šlechtický titul přece „jen tak mimochodem“. Obávám se, že jeho starostí pak bude blaho těch, kteří mu jsou rodem a majetkem rovni a nikoliv těch obyčejných kmánů v podzámčí.  Ovšem jeho volba by byla možná cestou o něco menšího zla než volit pana Zemana. Zeman je totiž hrubý a neomalený. Jsem zvědavá, zda pokud se stane prezidentem, bude i nadále titulovat poslance, jako POSRANCE. Dobře si na tento jeho výraz, který běžně používal i v médiích vzpomínám.

S nikým z rodiny ani přátel se o svých politických názorech nehádám. Pokud má někdo z nich jiný názor než já, je to jeho právo a nebudu mu násilím vnucovat názor svůj. Vlastně mě ani politika nezajímá, ale volba prezidenta je věc, která je důležitá. Tento člověk má být reprezentantem našeho státu a na základě jeho chování si o naší republice budou ostatní státy vytvářet obrázek o tom co jsme zač.

Závěrem si dovolím citovat pana Vladimíra Dlouhého: „prezident republiky nemůže zásadním způsobem ovlivnit konkrétní hospodářskou politiku vlády, může však postupně vracet občanům důvěru ve stát i sebe sama.“ Mě tedy důvěru sprosťák ani usínající stařík určitě nenavrátí. Moje volba bude tedy nevolit. 

P.S. Ta propiska by se mi hodila. Mohla bych ji poslat jako dárek na rozloučenou panu Klausovi.

Překrásný lednový den voličům i nevoličům všem

přeje Bleblemcy

Milá Bleblemcy, jak jsem již napsala v úvodu máte na to plné právo. Také jsem v prvním kole volila Vladimíra Franze, a vdruhém jsem se rozhodla pro kandidáta, který se nechová hrubě ani neomaleně. Jeden z nich to být musí, takže jsem pro slušnost

Text nebyl redakčně upraven

 • Sledujete prezidentskou kampaň? S jakými pocity?
 • Komu fandíte, kdo je vaším favoritem a proč?
 • Ovlivnily vás ve volbě nějaké nové skutečnosti, nebo si stojíte za svým?
 • Volila jste stejného člověka i v prvním kole? Pokud ne, proč jste se rozhodla tak, jak jste se rozhodla?
 • Shodujete se ve své volbě se svými blízkými a přáteli? Nebo si jdete za svým proti jejich názoru? Už jste se s někým kvůli tomu pohádala?
 • Viděla jste kandidáty na vlastní oči? Zúčastnila jste se osobně nějakého mítinku nebo veřejné diskuze? Jaké jste si odnesla zážitky?
 • Rozhodla jste se, že k volbám nepůjdete? Z jakého důvodu?

Napište nám. Vyjádřete svůj názor. Obhajte si svého favorita.

Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Co můžete získat za svůj příspěvek?

Možná trochu symbolický dárek. Diář, propisku a sladkost na pevné nervy

dárek

   
25.01.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. [22] Rikina [*]

  Ano, nevolit je taky možnost. Sml80 Taky jsem nebyla nijak odvázaná z toho, co se nabízelo v prvním kole, a z toho, kdo postoupil do druhého. Ovšem nevolit mi přijde jednak jako alibismus - já nic, to oni si zvolili toho tupce, co tam teď je, já za nic nemůžu. Sml57 A za druhé volit je moje právo, a proč bych se měla dobrovolně vzdát jeho využití? Generace žen, které žádné volební právo neměly, a pracně si ho vyvzdorovaly, by se obracely v hrobech. Sml24 Kdepak, já na tom nejsem tak špatně, že bych si nedokázala vybrat ze dvou možností, jakkoli jsou obě vzdáleny mé představě ideálního kandidáta.

  superkarma: 3 25.01.2013, 22:20:45
 2. avatar
  [21] Pimpa M [*]

  Doteď ještě nejsem rozhodnutá, jestli mám jít volit, tyhle volby jsme už projeli v prvním kole, kdy byla šance na změnu. Teď je nutno vybrat mezi dvěma dědky, z nichž každý má pro mě takové mínusy, že představit si někoho z nich na Hradě, je pro mě děs a hrůza. Musela jsem 10 let přetrpět Vencu, a teď to nebude o nic lepší, ať už vyhraje Milda, či Kadel.

  Osobně už ale je, dle mě, masáž Schwarzenbergovců za hranou, člověk se bojí, odkud na něj zase karel vybafne. Nakonec to, že je spojený s touhle nejpříšernější vládou, co kdy po revoluci v tomhle státě vládla, je pro mě ale asi tak velké mínus, že nakonec u mě mírně vede hulvát z Vysočiny.

  Ale pořád nevím, jestli k těm volbám půjdu. Naštěstí to není povinné.

  superkarma: 1 25.01.2013, 15:23:03
 3. [20] DCOlga [*]

  Zastávám stejný názor, volit nepůjdu, nemám koho. Ani jednoho neuznávám jako prezidenta.Ještě že nemusím mít v kanceláři fotku prezidenta, asi bych ji pověsila obráceně, abych se ani na jednoho nemusela dívat. Ale Franze bych taky nevolila.

  superkarma: 2 25.01.2013, 12:23:27
 4. [19] hannysek [*]

  Já osobně jsem chtěla volit Miloše,ale zdá se mi tak hubatý, že nevím Sml31, Karlovi nerozumím ani slovoSml23, i když za to nemůže! No co to je za výběr! To Dinstbier byl kocůr!Sml79 Fakt nevím! Sml23Sml23Sml23

  superkarma: 1 25.01.2013, 11:50:47
 5. avatar
  [18] Ivásek [*]

  femme — #16 tak jo Sml57

  superkarma: 0 25.01.2013, 11:31:17
 6. avatar
  [17] Pentlička [*]

  Já mám velké dilema - osobně je mi sympatičtější Schwarzenberg, ale neshoduji se s jeho politickými názory. U Zemana je to naopak. A teď babo raď. Myslím si, že ať bude prezidentem Miloš nebo Karel, bude to jedno, každý z nich má své plusy i mínusy.

  superkarma: 2 25.01.2013, 11:28:04
 7. avatar
  [16] femme [*]

  Ivásek — #13 asi takhle, nejsem ani o jednom přesvědčená, že by mohl důstojně reprezentovat mou vlast, takže nevidím důvod jít jednoho z nich volit Sml24

  1. na komentář reaguje Ivásek — #18
  superkarma: 2 25.01.2013, 11:21:45
 8. avatar
  [15] medulka [*]

  Franze si jako prezidenta vůbec neumím představit, že by reprezentoval náš státSml23 asi to bude chytrý člověk, ale popravdě když jsem ho poslouchala v těch debatách, tak mi kolikrát přišlo, že mluví z cesty a je trochu mimo...ale každý má právo na svůj názor a svou volbuSml16

  superkarma: 0 25.01.2013, 10:53:27
 9. [14] MaVy [*]

  Ivásek — #7 naprosto souhlasím s hodnocením KS

  superkarma: 0 25.01.2013, 10:39:49
 10. avatar
  [13] Ivásek [*]

  femme — #12 mno, s dovolením si troufnu tvrdit, že víc než Ty, když volit nepůjdeš Sml57

  1. na komentář reaguje femme — #16
  superkarma: 1 25.01.2013, 09:58:00
 11. avatar
  [12] femme [*]

  Ivásek — #11 a co si myslíš, že pro, nebo s republikou udělá K.S., nebo M.Z.? Sml58

  1. na komentář reaguje Ivásek — #13
  superkarma: 1 25.01.2013, 09:47:41
 12. avatar
  [11] Ivásek [*]

  femme — #10 ono jde ve volbě hlavy státu o osobní sympatie nebo o to, kdo z nich je schopný pro republiku a s republikou něco udělat? Sml28

  1. na komentář reaguje femme — #12
  superkarma: 1 25.01.2013, 09:40:46
 13. avatar
  [10] femme [*]

  já volit nepůjdu, bo je mi proti srsti volit někoho, kdo je mi krajně nesympatický Sml80

  1. na komentář reaguje Ivásek — #11
  superkarma: 0 25.01.2013, 09:36:48
 14. avatar
  [9] Milea [*]

  Joo, kdyby Franz neměl tetování na xichtu, určitě by měl u mně šanci, už se mi před prvním kolem o něm i zdálo, že lidé ho natolik přesvědčili, že si dal odstranit to tetování, ale byl to jen sen...bohudík, že neměl dostatek hlasů a nedostal se. Tisíc lidí, tisíc názorů...Sml73

  superkarma: 0 25.01.2013, 09:11:40
 15. [8] ozón [*]

  Můj  favorit  byl pan Fischer . Tito  dva  mi  vůbec  nesedí  ,  takže  volit  nepůjdu.  Čas  využiju  určitě  smysluplněji  ...

  superkarma: 0 25.01.2013, 08:59:47
 16. avatar
  [7] Ivásek [*]

  Jsem jednoznačně (ač jsem celým svým zatím poměrně krátkým životem pravičák) pro Zemana. U Schwarzenberga mi vadí jeho úzká vazba na současnou vládu.

  "Jeho vítězství v druhém kole by znamenalo symbolickou legitimizaci

  všeho, co za poslední dva roky tato vláda prosadila. Bylo by to

  posvěcení církevních restitucí, důchodové reformy, reformy

  zdravotnictví, sociální reformy, sKaret, veřejné služby neboli „nucených

  prací“ pro nezaměstnané ­- nedávno zrušené Ústavním soudem, protože je

  v rozporu s Listinou základních práv a svobod, daňové reformy a

  v neposlední řadě reformy vzdělávání. To je pro mě jako pro zaměstnance vysoké školy bodem zásadním. Hlasoval také pro přijetí šílené smlouvy

  ACTA, která by zničila svobodný internet, a podepsal smlouvu o americkém

  radaru v ČR. Schwarzenbergovo vítězství by bylo posvěcením všech

  skandálů nejzkorumpovanější polistopadové vlády, jejíž drtivá většina

  ministrů podala demisi nebo byla kvůli spojení s korupcí odvolána."

  Za mě jednoznačně Zeman! Ten, ač je to sprosťák, tak to má v hlavně srovnaný Sml67

  1. na komentář reaguje MaVy — #14
  superkarma: 4 25.01.2013, 08:57:32
 17. avatar
  [6] Makynka [*]

  Já půjdu k volbám určitě, Zemana nemám ráda, takže výběr je jednoduchý Sml16 Zda jít volit nebo ne, je každého věc. Ale přijde mi to škoda. I z omezeného výběru se dá vybrat.

  superkarma: 0 25.01.2013, 08:56:19
 18. avatar
  [5] misa.35 [*]

  Také nejsem nadšená kdo se dostal do 2. kola . Můj favorit byl Diensbier.

  Nepříjemní jsou mi oba současní kandidáti, nicméně, možná proto, že jsem ráda v opozici , budu volit Zemana. Současná masáž od příznivců " knížete Karla"  je za hranou. Jako kdyby zapomněli, kdo se spolčil Kalouskem , kdo je tváří - sice pseudopřívětivou - TOP 09. Kdo schvaloval všechny zákony, zejména v oblasti sociální  oblasti - rušení Klokánků, skarty  apod.

  Takže pro mne Zeman

  superkarma: 3 25.01.2013, 08:52:27
 19. avatar
  [4] átéčko [*]

  Ivushka12 — #1 https://www.youtube.com/watch?v=DfHSy3XT6HI

  superkarma: 0 25.01.2013, 08:42:56
 20. avatar
  [3] Hanula [*]

  Sml16já jsem chěla také volit Franze - i jsem na to napsala příspěvek, ale čím dál víc jsem ho poslouchala, tak jsem si říkala, že se hodí spíše na ministra kultury.... a  hlavně nechtěla jsem, aby zvítězilo duo Zeman-Fischer.

  Teď chce volit Miloše a já budu volit Karla....

  superkarma: 0 25.01.2013, 08:35:12
 21. avatar
  [2] tepito [*]

  Musím souhlasit s popisem současných kandidátů.Zatím si nejsem jistá,zda půjdu volit.Děsí mě oba...

  superkarma: 0 25.01.2013, 08:34:35
 22. [1] Ivushka12 [*]

  Stále váhám. Pište ženinky, třeba se i rozhodnu jít...

  1. na komentář reaguje átéčko — #4
  superkarma: 0 25.01.2013, 08:32:13

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme