Novinky

Moje tělo reagovalo na očkování katastrofálně

Čtenářka Babca.p se nechala dvakrát očkovat proti chřipce. A vždycky její tělo reagovalo špatně, takže 14 dní ležela v posteli a nemohla se hnout. Od té doby se očkovat nenechala.

Milá Babca.p, tak Vám přeju brzké uzdravení, ať můžete vyrazit do Beskyd. Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Krásné dobré ráno,

právě se doma z jedné chřipky léčím, ale protože se chystáme s dětmi do Beskyd, dělám vše proto, abych byla co nejvíce fit.

Je tomu pár let zpátky, kdy jsem podstoupila očkování proti chřipce. Měli jsme ho v práci „povinné“ - ti co se naočkovat nenechali, přišli o benefity. Jenže moje tělo na očkování zareagovalo katastrofálně. Rozhodlo se bojovat a to tak, že jsem 14 dní měla 40 horečky, když horečky ustoupily, nastala rýma, bolesti svalů, kloubů, hlavy, další léčení a dalších 14 dní doma. Moje imunita byla totálně na nule, musela jsem ji podpořit lékami.

V dalším roce, když opět přišel čas očkování, došlo k tomu, že v práci už pouze toto očkování doporučili, protože jsem nebyla jediná, kdo měl takové reakce na očkování proti chřipce.

Nicméně asi 3 roky potom, jsem si řekla, že to zkusím ještě jednou, že to byla souhra náhod a taková reakce se opakovat nebude. Udělám něco pro sebe a prevenci. Jenže, byl to omyl, reakce přišla úplně stejná. Od té doby mám v kartě neočkovat proti chřipce.

Snažím se jí předcházet posilováním imunity jako takové, ale i to někdy nepomůže.

Nicméně u mne teď chřipka probíhá mírně, trocha rýmy, bez teploty (ta mi vyrazí v podobě oparu), bolesti kloubů a svalů jsou taky, ale není to nic, co by mne udrželo ležet v posteli. Paralen, vitamíny, horká koupel, šípkové čaje (s nasbíraných vlastních šípků) a za týden je chřipka pryč.

Babca.p

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Očkování proti chřipce

 • Co si myslíte o očkování?
 • Jaké máte obecně zkušenosti s očkováním?
 • Máte nějaké očkování navíc?
 • Jste očkovaní proti chřipce?
 • Pomohlo vám očkování proti chřipce?

Napište mi, budu moc ráda. Za příspěvek jako vždycky odměníme jednu z vás, tentokrát balíčkem čaje Jemča (PIGI čaj s citronem a brusinkou, Kolekce zelených čajů a čaj se zázvorem a pomerančem). Na vaše příspěvky se těším do dnešních 14.30 hodin na adrese redakce@zena-in.cz. Heslo je CHŘIPKA. Předem děkuju!

čaje

   
24.10.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. avatar
  [3] Babca.p [*]

  cicinka — #1 tím lépe, takže se neočkuji a žádnou chřipku už nemám... :-)))

  superkarma: 0 24.10.2013, 15:02:09
 2. [2] FAXÍK [*]

  tak to bylo hodně velká reakce na očkování, hlavně dlouhá!

  superkarma: 0 24.10.2013, 14:31:46
 3. avatar
  [1] cicinka [*]

  Pokud máš rýmu...nemáš chřipku. Chřipka jsou hlavně vysoké teploty a únava a bolest těla. Toto je spíš jen viroza. Kdysi jsem to četla někde v odborném článku....u chřipky je rýma až možná nakonec.Sml22

  1. na komentář reaguje Babca.p — #3
  superkarma: 0 24.10.2013, 13:47:57

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme