Vzpomenete si, kdy jste poprvé vlezla mamince do kosmetické taštičky a namalovala si pusu od ucha k uchu? Vzhled klauna nic nemělnil na tom, že jste se cítila jako krásná princezna.

makeup

To byly naše „šminkovací“ začátky s kouzlem zakázaného ovoce. Maminka lomila rukama nad rozlámanou rtěnkou, rozpatlanými stíny a rozsypaným pudrem, ale nikdy se dlouho nezlobila. Copak mohla, když jsme vypadaly tak roztomile a bezelstně?

Šminky nás prostě přitahovaly jako magnet už od dětských let. V pubertě nám pomáhaly bojovat s prvními mindráky. Zamaskovaly nevzhledné pupínky, zvýraznily nevýrazná kukadla, vyzmizíkovaly nenáviděné pihy.

Jak já ty zrzavé puntíky na nose nenáviděla. Však také díky nim jsem přišla k prvním šminkám.

Tenkrát (to mi bylo asi dvanáct) jsem si tajně koupila svůj první make-up. Jediný, který byl na trhu. Tuhý a hodně krycí Dermacol v tubě, tuším, že číslo 205. Naplácala jsem si ho na nos a tváře v domnění, že nikdo nic nepozná.

Jenomže jsem se přepočítala. Moje „vizážistické zkušenosti“ nulové úrovně mě prozradily. Byla jsem odhalena, demaskována a zahanbena svou odporně všímavou a hlavně zlomyslnou tetou. Před celým příbuzenstvem, které se sešlo na babiččiných narozeninách, mi cípem mého bílého trička otřela tvář a ukázala důkaz mé zhýralosti. „Padej se umejt, na to máš ještě čas!“

Nevím, jestli jsem se padala umýt, ale určitě jsem se propadala hanbou a koukala zmizet někam hodně daleko a vybrečet se z té potupy a ponížení. Od té doby jsem tuhle tetu nenáviděla.  

To byla moje ne zrovna příjemná vzpomínka na první šminky.

A teď nechám prostor vám, milé ženy-in. Pište mi na téma:“Moje první šminky“

  • Určitě máte také nějaký zážitek z prvního malování.
  • „Kradly“ jste šminky mamince?
  • Pamatujete si na svou první řasenku, rtěnku, nebo pudr? Kdo vám ji koupil?
  • Kdy jste se vůbec poprvé namalovala? Co na to vaši rodiče? Zakazovali vám to, nebo byli benevolentní?
  • V kterém období jste chodila nejvíc zmalovaná? Dokázala jste svým zjevem šokovat?
  • Máte nějakou příhodu se šminkami?

Napište nám. Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

A co můžete získat za svůj příspěvek?

Dalo by se čekat, že šminky, ale my budeme originálnější. Odměníme dvě čtenářky-autorky nejlepších příspěvků na téma „Moje první šminky“

Výhra: 2 x dvě vstupenky do Divadla Kalich na představení Don Quijote. Ve čtvrtek 22. září, začátek představení v 19.00 hod.

V hlavních rolích se představí Oldřich Kaizer a Jiří Lábus.

Vstupenky k vyzvednutí v pokladně divadla, ½ hodiny před představením na jméno: redakce Žena-in

Reklama