Ne vždycky se člověku všechno podaří... Jsme jenom lidi, no ne? A děláme chyby. Já jsem třeba nedávno platila pokutu za rychlou jízdu v autě. A byla to moje první pokuta za rychlost.

Kdo z nás někdy nejede autem rychleji? Na svou obranu musím říct, že jsem jela jen o deset kilometrů víc, než bylo povoleno, teda stovkou místo devadesátky, na přehledné silnici, kde jezdí rychleji skoro každý. Policisté mě trochu překvapili, cestou z Prahy do Písku na tomhle místě nikdy nebývají. Tentokrát asi potřebovali vybrat nějaké peníze. Nedalo se nic dělat, udělala jsem chybu, zaplatila pokutu a jela dál. A byla jsem ráda, že policisté byli slušní a nevychutnali si mě.

pokuta

Před týdnem mi vyprávěl kamarád, že platil také pokutu za rychlou jízdu. Přišel mu dopis z odboru dopravy pražského Magistrátu, v němž bylo napsáno, že toho a toho dne jelo auto s tou a tou SPZ na ulici Strakonická rychlostí 64 km/h (je tam povoleno 50 km/h), a tak musí majitel auta do 15 dnů zaplatit osobně nebo na účet částku 500 Kč, čímž bude věc vyřízena jako správní delikt bez odebrání bodů. Pokud by chtěl majitel uvést skutečného řidiče, věc by se řešila dál, což by nakonec vyšlo ještě mnohem dráž. Asi je dobře, že výmluvy na osobu blízkou, která auto řídila, už nefungují. Takhle většina řidičů radši rovnou zaplatí nižší pokutu a má klid. Což jsem do této doby netušila.

Co se týká dalších mých pokut, za svůj život jsem jich zatím moc platit nemusela. Dvakrát jsem dostala pokutu za špatné parkování (jednou jsem přiběhla na poslední chvíli, než mi nandali botičku), jednou mě chytil revizor, když jsem jela načerno v pražské tramvaji, pamatuju si taky na pár upomínek z knihovny. Žádné další „životní průšvihy“ nemám. A jak jste na tom vy?

Tématem dnešního dne jsou: Pokuty

  • Dostala jste někdy pokutu?
  • Za co to bylo?
  • Jak jste situaci vyřešila?
  • Povedlo se vám někdy někoho „ukecat“, aby vám pokutu nedal?
  • Máte nějakou vtipnou nebo zajímavou historku?

Pište, těším se na vaše příspěvky. Jedna z vás opět získá dárek, tentokrát historickou knihu Smrt na jazyku od Jana Bauera (nakl. Moba). Pište do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je POKUTA. Hezký den!

knii

Reklama