Já jsem se vdávala velice mladá a plná ideálů. Svého muže jsem zbožňovala a nikdy by mne nenapadlo, že on neprožívá totéž. Jak jste z mých dřívějších příspěvků možná poznali, tak moje představa ideálního muže vycházela hlavně víc  z přečtených příběhů než ze života, prostě - viděla jsem na manželovi to, co jsem vidět chtěla, jen abych si obrázek svého 100procentního ideálu nepokazila.

A tak byl pro mě docela šok, když mi při jedné práci, kterou jsme vykonávali společně a já byla za nemehlo, řekl: "To kdyby tady byla moje přítelkyně, to bys viděla!"

Krve by se ve mně nedořezal a byla jsem takhle malinká. Ale bála jsem se zeptat na podrobnosti a věřila, že to říká jenom tak, aby mě naštval. A tak to plíživě pokračovalo. Když jsem ho jindy poprosila, aby šel s námi na procházku, tak řekl, že nepůjde, ať si na to najdu jiného.

Omlouvala jsem ho, protože jsme stavěli dům a on tam opravdu trávil hodně času, takže když se náhodou vyskytl s námi doma, asi už neměl chuť na jinou činnost než leháro na gauči. Pak jsme se konečně přestěhovali do svého. Těšila jsem se, že budeme všichni spolu a vynahradíme si, co nám uteklo za těch nekonečných 6 let.

Jenomže jsem poznala, že jsem si vzala člověka, který nedokáže odpočívat. Jen co skončil jednu práci, už si hledal další. Rodina jako by nebyla a já začala fungovat jen jako bezplatný servis. Při své práci. Jeho rodiče byli na podobný rodinný model zvyklí, tak ho za to ještě chválili. Moje maminka je zlatá, ta k tomu mlčela, ale mrzelo ji to. Postupně se manžel profesně vypracoval a já se smířila s tím, že na své kariéře pracovat nemůžu a že snad ocení to zázemí, které doma má. A jak ho ocenil?

Nakonec jsem se dověděla, že potkal osudovou lásku. Snažila jsem se pochopit, pomoci - marně. Mohla jsem dokonce škodolibě sledovat vývoj té jeho lásky. Když se spolu pohádali, ta slečna - o 15 let mladší než já - si mně přišla domů na něj stěžovat a vyptávat se mě, co si s ním má počít?! No, řeknu vám, že jsem prožívala peklo.

Ubrečená, sotva jsem nohama pletla. A když skončila jedna osudová láska, nastoupila další. To už jsem byla psychicky silnější, a tak dostal ultimatum. A protože se mu rozum opět nedostavil, tentokrát jsem neustoupila a rozešli jsme se. Známí, kteří mě po rozvodu potkávali, mi blahopřáli ke zkrásnění a zeštíhlení, prý vypadám jako reklama na rozvod :-). Pro ty, co tvrdí, že nevěra utužuje manželství, je možná můj příspěvek argumentem proti. Žádná nevěra není užitečná.

Podstatou toho slova je NEVĚŘIT. A když člověk nemá důvěru, pak je každé další konání zbytečné.
Gerda


Milá Gerdo, děkuji za příspěvek, a přejeme Vám hodně štěstí v novém roce s nějakým pořádných chlapem a krásné svátky vánoční!

Milé čtenářky magazínu Žena-in, napište nám o svém názoru na nevěru, zážitcích a zkušenostech. Nejlepší příspěvky předvánočně ocením zajímavými cenami! (Dámskou toaletní vodu od firmy Adidas  nebo např. pěnovým tužidlem na vlasy.)

Nevěra 
Je nevěra podraz?
Životní styl?
Neoodolala jste vášnivému sexu?
Žijete dvojím životem?
Partner žárlí a má důvod?
Nevěra je jen výměna tělesných pachů a nic víc?
Je nevěra a nevěra? V jaké se topíte?
Nic vám to neříká, jste světice? Čím to je? Jak to děláte?

Napište nám:
redakce@zena-in.cz

Reklama