Kabelka s psíkem - ilustrační foto„Podržel bys mi kabelku?“
„Jistě.“
„Proboha, co v tom máš, cihlu?“
„To je tajemství.“
  Ve skutečnosti ani sama nevím. To je nevýhoda velkých kabelek. Zpaměti dokážu vyjmenovat jen pár drobností. Mobil, klíče, parfém, šminky, peněženku, doklady, diář, to vše pěkně promíchané... Ale  také ještě spousta místa na knížku, časopis nebo malý nákup. Odpadá buranská igelitka, která nám hyzdí image.

A v tom je zase  výhoda velkých kabelek.

Velkých kabelek mám doma několik, ale přece jenom mám jednu favoritku. Koupila jsem si ji před několika lety, když jsem byla pozvána na slavnostní otevření obchodu s kabelkami. Mezi všemi těmi kabelkovými kráskami mi tahle vyloženě padla do oka.

Je zvláštní, že se vlastně tváří jako malá, i když se do ní vše výše popsané vejde.

A navíc je elegantní, takže s ní můžu vyrazit třeba na přehlídku a nemám pocit, že bych si utrhla ostudu. I když je krémově bílá, úžasně se udržuje. Nosím ji v ruce nebo na předloktí, ale když je to nezbytně nutné, můžu si ji pověsit i na rameno. Hodí se jak k černému, tak ke světlému oblečení, což považuji za další výhodu. Zkrátka je to můj miláček, jestli takhle vůbec můžu mluvit o obyčejné kabelce.

Má jen jedno jediné mínus, a to,že není vyrobena z pravé kůže, takže už je na ní ten vícesměnný provoz trošku znát.

Sloužila mi věrně, ale za chvíli se s ní budu muset rozloučit. A tak za ni pomalu hledám náhradu. Ale nikde jsem žádnou podobnou už neviděla. Přežila dokonce i obchod, kde jsem ji koupila, takže ani tam se už vrátit nemůžu.

Tímto příběh mé milované kabelky končí, ale ještě než poputuje do popelnice, stane se možná inspirací k dnešnímu ryze ženskému tématu.

Máte doma také nějakou oblíbenou kabelku? Koupila jste si ji, nebo od někoho dostala? Proč je právě tahle kabelka vaše nejmilejší? Máte ji spojenou s nějakým příběhem? Co s ní uděláte, až doslouží? Vyhodíte ji, nebo si ji necháte na památku? Vyfoťte svoji kabelkovou favoritku a pošlete nám ji jako čtenářský příspěvek.  Nebo nám ji alespoň popište a přidejte nějakou příhodu.

Na vaše kabelkové příspěvky se budeme těšit na známé adrese: redakce@zena-in.cz

lupa

Reklama