Pracny miluje čtenářka Kytinkak. Přestože nepeče záplavu druhů, Vánoce si bez cukroví nedovede představit. Více už v jejím příspěvku k dnešnímu tématu.

Se svou špetkou do těsta přispěchala dnes také čtenářka Kytinkak. To její nej těsto je na pracny...


Krásný den všem ženin-kám i tobě Jakube.
O Vánocích peču. Neumím si představit, že mám na stole adventní zdobení a nevoní mi po bytě cukroví. Přiznám se, že dříve jsem pekla mnoho druhů. Dnes už peču jen takové, co si kdo v rodině přeje. Takže mám tak 6 druhů a to mi stačí. Vanilkové rohlíčky, linecké, kokosové, kokosové kuličky, pracny a sněhové brambory. Moje nejoblíbenější jsou pracny. Ty mám opravdu ráda, když jsou uležené a křehké tak, že se rozplývají na jazyku, to opravdu zbožňuji. S pečením jsem ještě nezačala, ale po neděli snad už bude čas. Vezmu si jeden den volna a vrhnu s e do toho. Od dětí mám recept na perníčky, které jsou hned měkké, tak ty udělám navíc kvůli nim. Vnučka by se jich mohla ujíst.
Vánočku dělám těsně před Štědrým dnem, asi 3 dny. Máme ji moc rády a bez ní si to také neumíme představit. Ta prostě k Vánocům patří a domácí je nejlepší. Ty kupované, to není ono. Fotečky nemám, protože mě to všechno teprve čeká.
Kytinkak

Pozn. Red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 30. 11. 2012: Vánoční pečení

  • Pečete o Vánocích?
  • Jaké je vaše nejoblíbenější cukroví?
  • Kolik pečete druhů?
  • Už jste s pečením začala?
  • Děláte také vánočku a koblížky?

Své příspěvky k tomuto tématu mi zasílejte (a můžete třeba i s fotkou, když budete už z letoška mít) na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději 30. 11. 2012 do 14.00 hodin. Příspěvky ať jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu, tedy chcete-li mít šanci na uveřejnění a možné získání pěkného dárku: balíčku Hera máslová příchuť a knížky Atmosféra Vánoc (iKAR).

HERA

Nová Hera máslová příchuť si snadno najde místo ve vaší kuchyni. Nejen že se skvěle hodí na přípravu krémů a krémových dezertů, ale je vhodná také jako přísada do běžného pečení.

atmosfera vanoc

Reklama