Pragmatický přístup k oslavám si vypěstovala čtenářka Aggata. Už dávno pochopila, jak nepodstatné jsou pro jejího muže oslavy svátků a narozenin...

Čtenářka Aggata je velký organizér. Organizuje totiž veškeré nakupování dárků. Její muž na tohle prostě není... Více už ve čtenářčině příspěvku k dnešnímu tématu...


Dobrý den všem.

Jsem už dávno pouze pragmatik, takže neočekávám, že by můj muž dokázal v hlavě udržet něco pro něj tak nepodstatného, jako že mám narozeniny nebo svátek. Neví o takových událostech nic a tak funguju jako jeho více či méně nenápadný organizér. U narozenin jeho maminky říkám rovnou - bacha máma má narozeniny, nezapomeň - pak vymyslím dárek, seženu dárek, připomenu mu to tak dvakrát třikrát a pak jí popřeju sama. U dětí rovnou pořádám oslavu a raduju se z toho, když se jí čistě náhodou zúčastní. No a protože nechci být smutná, že zapomněl na moje narozeniny, tak nenápadně nápadně v dostatečném předstihu trousím poznámky o tom, že už mi brzo bude...... no raději nekonkretizovat...... že to vychází na pondělí, že bych nutně potřebovala ..... většinou to vyjde a dovtípí se. Žádná zásadní zklamání tak v tomto směru nemám.
Když jsme se potkali, tak pro mne jako pro každou správně zamilovanou romantičku bylo datum začátku vztahu šííííleně důležité a jako důvod k oslavě mi to přišlo nejmíň každého půl roku. Zkraje to jakž takž ještě šlo, „výročí“ jsme i oslavili, ale s přibývajícími léty se to samozřejmě zařadilo do režimu všech ostatních významných dnů a tak se to pro mého drahého stalo nevzpomenutelné. Chtěla jsem mu (nám) to všechno zjednodušit a tak po letech byla svatba na to stejné datum, kdy jsme poznali. A jak to dopadlo? Je to uprostřed léta, skoro vždycky někde cestujeme a užíváme si a po nějakém výročí svatby nevzdechneme ani jeden. Pravidelně se mne každý rok zhruba týden po té ptá kamarádka - jak jste oslavili výročí svatby (svědčila, tak si to jediná pamatuje) - a já tradičně odpovídám - jééé tak to jsme opět zapomněli. Ale pravda je, že vlastně nejlepší oslavou výročí je právě ta činnost, pro kterou na nějakou pseudooslavu tradičně zapomínáme.

Aggata

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 30. listopadu 2011: Zapomínání ve vztahu

  • Už někdy váš partner zapomněl na nějaký důležitý vztahový okamžik?
  • A co vy, zapomněla jste na nějakou podstatnou věc ve vašem vztahu?

Postěžujte si ostatním čtenářkám! Pište mi své příběhy k tomuto tématu. Očekávám je v redakční e-mailové schránce (viz odkaz níže), a to nejpozději 30. 11. 2011 ve 14.30 hodin. Nejlepší příspěvky budou 30. listopadu uveřejňovány formou novinek na stránkách magazínu ŽENA-IN.cz. Jedna z přispěvatelek také obdrží krásný dárek, totiž stylovou červenou myš Microsof Explorer Touch mouse. Chcete-li mít šanci na uveřejnění a tedy i na dárek, nechť je váš text dlouhý alespoň jako tento odstavec.

mys

HRAJTE NAŠI ŠŤASTNOU VÁNOČNÍ SOUTĚŽ O CENY V HODNOTĚ 30.000 KORUN!

Reklama