Čtenářka Jana považuje za nejhorší nabídky, které slibují výhody, ale skrývají velká ALE.

Sliby.

Jak se říká: sliby jsou chyby. Já se snažím za každou cenu splnit slib, někdy jsem ostatním i k smíchu. Mám to v sobě, zkrátka to nedokážu někoho zklamat.  Můj nesplněný slib byl snad jen na radnici. To mi teda nevyšlo.  Nesplněné sliby, které se týkají mě. Vzpomínám si. Rodiče mi říkali, že mi kmotra slíbila zlaté naušnice. Tak ta to teda nesplnila. První manžel sliboval modré z nebe, nesplnil to. Tak pod okem to jo.  Slibů je kolem nás spousta a mám pocit, že je plní hodně málo lidí nebo alespoň převážná většina hlavně těch, od kterých to očekáváme. Dnes už každý dospělý člověk ví, že třeba v politice to neplatí vůbec.  Páni politici nás potřebují jen pro volby. Bankovní domy, pojišťovny, operátoři mobilních telefonů, všichni slibují, ale vlastně co?  Vždy je tam nějaké ale. Přímo za trestný čin považuji zneužívání starých lidí. Vidím to u své maminky. Ta věří snad každému. Naše země se stala slibotechnou různých individuí, někdy je z toho člověku nanic. Sliby mého osobního života se mi zdají proti tomuto docela malicherné. Lepší je mluvit o těch hezkých věcech. V loňském roce moje nevěsta odmaturovala, letos můj čtyřicetiletý syn. Splnily mi velké přání.  Příští rok maturuje vnučka, taky to určitě splní.

Já mám před sebou jeden velký slib. Slíbila jsem vnučce, že až se bude vdávat, snad ne brzo, ať si užije co nejvíce svobody, já přinesu na svatbu kastrůlky s česnekovou omáčkou a uzeným,  pro ni a jejího chlapce. A já to teda splním. Už se vidím, jak vystupuji z auta o holi s česnečkou v kastrolu. Jo sliby se mají plnit nejenom o Vánocích.

Jana Zoulová
Text nebyl redakčně upraven


S těmi podvodnými firmami s vámi souhlasím. Starší generace dnešní svět a jeho nebezpečí nechápou a mnohdy naletí na zcela průhledné triky. Bohužel neměli kdy si vybudovat potřebné návyky. A často se stává, že tito lidé naletí,protože „podomní“ obchodníci jsou jediní lidé, kteří o ně jeví opravdový zájem…

Dnes jsou tématem dne  NESPLNĚNÉ SLIBY.

  • Dala jste někdy slib, který jste nesplnila? Proč? Mrzí vás to?
  • Dostala jste slib, na kterém vám záleželo, a nebyl splněn? Vypište se z té křivdy a popište toho bídáka, nebo bídačku.
  • A vůbec jsou sliby, o kterých víte, že nikdy nemohou být splněny a tak na ně nevěříte?
  • A co přísahy?

Myslím, že k tomuto tématu vymyslíte spoustu podtémat. Tak mne jimi zahrňte. Čekám na mailu

redakce@zena-in.cz

A slibuju, že jednu z vás, tu, jejíž příspěvek se mi bude líbit, nebo mne velmi zaujme, se pokusím překvapit. A pokusím se ji překvapit již dnes. A tak nečekejte na poslední chvíli, protože výhodu budou mít ty, které napíší již dopoledne!

Reklama