Novinky

Moje maminka na mě kladla velké nároky

To považuje za jednu z příčin své velké trémy naše čtenářka s nickem prababka. Od dětství ji paní Tréma provází celým životem věrně po jejím boku. Až teprve odchodem ze zaměstnání se jí trochu ulevilo, ale uznejte, co to bylo za život.

Dobrý den, současná témata mně snad vybíráte, jak se říká o hereckých rolích, přímo „ na tělo „.Tréma a já by klidně mohlo být titulkem knihy, kde bych popisovala život do šedesátky se svou nerozlučnou kámoškou TRÉMOU. Zaslouží si velká písmena, protože taky bývala velká. Kde se vzala? Moje maminka ve snaze mít tu nejlepší holčičku ze všech, protože sama nepoznala mateřskou lásku /matka jí zemřela už v šestinedělí , otec se znovu oženil, ale také brzy zemřel a maminku  si rozmrzelí příbuzní předávali jako balík s nepříjemným obsahem, kladla na mě nároky.

Vysoké. Nikdy jsem nebyla dost dobrá, tak to se mnou rostlo. Sebevědomí na nule, v pubertě již na mínusu .Asi jste některá poznala ten typ maminek-podívej se na ..../Jarušku, Irenku,Danušku atd / , jak mají upravené vlasy, jak chodí pěkně rovně...Už v páté třídě jsem měla před přednášením zadané básničky na stupínku takovou trému, že mně bylo špatně až k zvracení / dámy prominou /. .Žaludeční trémou jsem trpěla u každé zkoušky. Nemohla jsem sníst ani sousto, dokud nebyly zkoušky za mnou. Vystudovala jsem VŠ, ale každé veřejné vystoupení jsem si odtrpěla. A to jsem musela provádět prakticky denně i se silnými migrénami ze stresu a zodpovědnosti. Byla jsem jako svázaná.

V zaměstnání, jsouc vybavena nízkým sebevědomím, jsem viděla ,,jak se krásné kolegyně s minimální námahou dostávají na ta nejlepší místa.Teď je vzhled, mládí a krása taky na prvním místě před znalostmi a zkušenostmi, ale dnešní generace dívek a žen je naštěstí vybavena velkou mírou sebevědomí, maminky vštěpují holčičkám od malička, jak jsou nepřekonatelné, vodí je na přehlídky minimiss apod.

Docela je chápu.Je to správné. Doufám, že nikdy moji čítankovou trému nepoznají.

Až po odchodu ze zaměstnání si užívám, že nemám tolik zodpovědnosti, která mě vyčerpávala.

Zdravím všechny hrdé a sebevědomé ženy-in.

Prababka

Milá prababko, vaše maminka vám tedy pěkně zavařila. Já vím, že se chvála dřív moc nenosila, ale copak na vás nebyla alespoň trochu hrdá, aby uznala, že jste dobrá?

Text nebyl redakčně upraven

   
07.03.2014 - Čtenářské příspěvky - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [2] Hanula [*]

  smutný příspěvěk - od maminky chvála je vždy ta nejlepší - co bych teď za to dala, kdyby tady ta moje chválící maminka byla....Sml22

  superkarma: 0 07.03.2014, 12:21:13
 2. [1] prababka [*]

  Zapomněla jsem podotknout, aby toho nebylo málo, že mé pasivity využívali i ti nejbližší, když už holt za nic jeden nestál, žejo.Pochvala je pro každého důležitá, ale maminka si jí taky moc neužila...Když jsem promovala, určitě na mě byla hrdá. Asi když pánbůh rozdával hormony štěstí, stála jsem hodně vzadu.

  superkarma: 0 07.03.2014, 12:13:05

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme