Bulvár

Moje máma je jednička

Děkujeme za první příspěvek na dnešní téma. Je od čtenářky s nickem maje. Jaká je její máma a jak ona sama sebe hodnotí jako matku?

Ahoj Dano, přiznám se, že tohle téma je mi daleko bližší než válka.

Moje mamka a její výchova - to je kapitola sama pro sebe. Se sestrou jsme musely hodně pomáhat, měly jsme (díky otci) pevnou ruku nad svými hlavami, díky matce jsme pocítily i vařečku a to na úplně jiném místě. Nepamatuji se, že bych někdy měla pocit, že se jí můžu s čímkoli svěřit. A když jsem to náhodou ve slabé chvilce udělala, tak jsem většinou dostala kázání. Nijak se nám navíc nevěnovala, pohádku nikdy nepřečetla, nevymýšlela výlety.

ALE - nikdy jsem neměla ani na chvíli pocit, že by mě nemilovala. Když jsem byla nemocná, vždycky tady byla pro mě. Když jsem měla coby dospělá neštovice, tak mě krmila (měla jsem nejen celé tělo pokryté boláky, ale i celou pusu), natírala a starala se  o mě. Když se mi střídaly nemoci, nikdy jsem neslyšela, že by si postěžovala. Když mi zemřel otec a já dávala jasně najevo, že nechci, aby si našla někoho jiného, (ona asi ani nikoho nehledala) nikdy mi nedala najevo, že jí do jejího života nemám mluvit. A přestože mě to dodnes nesmírně mrzí, nikdy si ani na to nepostěžovala.

Takže moje hodnocení? Jednička.

A jaká jsem jako matka já? Snažím se vše obracet v žert, zachovávat klid a porozumění, čtu pohádky, foukám neustále odřená kolena a boule, rozmazluji, zároveň udělím občas trest, dám na zadek, zařvu, stanovuji mantinely. A každý večer je něco, co bych nejraději vrátila a na co nejsem vůbec pyšná. A vždycky mám pocit, že bych mohla být lepší máma.

A moje hodnocení? To mi jednou udělí moje dcera - až bude dospělá a bude mít vlastní rodinu a vlastní děti. Ale ne miminka. Až trochu odrostou a ona bude mít za sebou pár zatěžkávacích zkoušek. Do té doby se na to hodnocení můžu jen těšit a doufat, že jí to pánbůh jednou všechno vrátí na dětech - ne tak na kráse, jako na počtu.

maje

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Ano, naše výchova se nám vždycky vrátí. Takže až budu mít pocit, že se mi dcery nesvěřují, budu hledat chybu u sebe

Napíšete nám také něco o své mamince? Jak vás vychovávala? Tvrdou rukou, nebo vás spíš rozmazlovala? Dostala jste od ní někdy výprask? Má nějakou vlastnost, kterou byste chtěla mít, nebo naopak, kterou odsuzujete?

Svěřte se nám na téma Máma na redakce@zena-in.cz

Soutěž: Jiřina Bohdalová

   
11.05.2010 - Blog redakce - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [6] ToraToraTora [*]

  Hezké...dokonce moc:))

  superkarma: 0 11.05.2010, 11:47:46
 2. [5] magdaj [*]

  krásně jsi to napsala,mám slzy na krajíčku!

  superkarma: 0 11.05.2010, 11:36:24
 3. avatar
  [4] vodfon, kolie [*]

  Krásně jsi to napsalaSml59

  superkarma: 0 11.05.2010, 10:18:32
 4. avatar
  [3] maje [*]

  Věrulinka — #2 já vím. ale bohužel i já jsem to ocenila hlavně v dospělosti.Sml58 nicméně jsem nenapsala, že jsme každý rok jeli na týden o prázdninách na dovolenou - a to si mamka lenošila a lebedila. chodilo se na obědy do restaurací, na různé výlety, zámky, hrady, vždycky jsem měla pocit, že si ten týden nicnedělání fakt užilaSml16

  superkarma: 0 11.05.2010, 09:17:24
 5. avatar
  [2] Věrulinka [*]

  Sml67 máš hodnou maminku Sml59Sml59Sml59Sml67

  1. na komentář reaguje maje — #3
  superkarma: 0 11.05.2010, 08:59:53
 6. avatar
  [1] enka1 [*]

  Přesný obrázek mojí mamky, jen na pár výletech jsme byliSml60.

  superkarma: 0 11.05.2010, 08:53:37

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme