Bulvár

Moje léto s „kovbojem“ a lekce sebevědomí


Jestli čekáte romantický příběh, nejspíš vás zklamu. Snad zkraje bych měla rovnou říct, že tenhle kovboj už byl zadaný, měl přítele. Přesto, nebo možná právě proto, bylo loňské léto po jeho boku nejlepším kurzem psychické pohody a krvelačným zabijákem všech ženských mindráků. Bylo by sobecké nepodělit se s vámi o recept na dobrou pohodu a zdravé sebevědomí. Jak jsem se ho naučila?

Lekce první – módní show
Můj nový kamarád se zcela nepřekvapivě věnoval módě. Během letní sezony organizoval několik módních přehlídek. Na první lekci přicházím nepřipravená a neseznámená se situací. Pohled na modelky s dokonalou figurou, nekonečně dlouhýma nohama a obličejem jako panenka a následný pohled na přítomné pány, kterým se viditelně tlačí bulvy z očnic, ve mně vyvolává „menší“ mindrák. Dám si jednu, dvě, tři Metaxy a tiše mizím.
Hodnocení: Neúspěch! Bereš to moc vážně.

Lekce druhá – Zkus to znovu!
Sice jsem na místě přísahala, že na přehlídku mě už nikdo nedostane, ale za tři týdny už stojím u mola znovu. Pozvání do zákulisí celé akce jsem přece nemohla odmítnout. Je to výzva! On nejspíš dobře věděl, proč to dělá. Mám dost času na to, abych si pobyla v zákulisí s modelkami. Vidět je dřív, než projdou rukama šikovného vizážisty, je bod pro mě. Poslouchat chvíli rozhovor dvou modelek je další bod na konto „normálních“ žen. V duchu se raduji, že nemusím řešit plochý hrudník ani potají snězenou tabulku čokolády.

Na třetí kolo přicházím plně vybavena. Rozhodla jsem se na této misi ukázat to, co většině děvčat z modelingu chybí (a špeky to nejsou), tedy prsa a mozek. Řekla bych, že se daří. Před focením nové kolekce večerních šatů si za povzdechů přihlížejících modelek dávám ještě pár chlebíčků a nakonec kousek medovníku. Ochotně jim nabízím a bavím se nuceným odmítáním: „No, to si nedám, musela bych pak dvě hodiny běhat.“ Karta se obrátila, a proto odcházím spokojená. Mindrák teď mají všechny ostatní a já jsem v pohodě.
Hodnocení: Teď máš navrch!

Lekce třetí – bazén
Nabídku společného výletu na koupaliště bych od jakéhokoliv jiného chlapa nejspíš odmítla. Teď neváhám ani chvíli a hned vyrážíme. Je mi jasné, že tenhle člověk nebude zkoumat, kde všude mám celulitidu, a při rozhovoru mi bude pořád koukat do očí. Prostě je to jeden z mála, před kterým se v plavkách nikdy stydět nebudu. Ne náhodou jsme vybrali místo mezi obézními, sluncem vysušenými… ehm, dámami. K tomu všemu je tenhle „kovboj“ také model, čili moc pohledný mladík, o to víc mi sebevědomí u bazénu stoupá. Brzy se odvážím po jeho boku vyjít mezi štíhlá pěkná děvčata. Když už nic jiného, toho sexy chlapa mi určitě závidět budou.
Řekla bych, že v tuhle chvíli mě už nic nerozhodí. Pobytem v bazénu si ještě nevědomky zlepšuju svoji „akorátní“ postavu, se kterou jsem už smířená, ba mám ji celkem ráda.
Hodnocení: Jsi nad věcí.

Lekce čtvrtá – trénuj břišní svaly
Sebevědomé ženy se více smějí, smích posiluje břišní svaly, a zpevňuje tak břicho. A smích, sebevědomí a pevné bříško (nikoli ploché, ale pevné!) se líbí mužům. A protože léčba smíchem ještě nikomu neublížila ani ve velkém množství, provozujeme ji co nejčastěji. Zatímco posilujeme břišní svaly smrští vtipů, naši pozornost upoutal procházející plavčík. Mlčky ho pozorujeme. „Jestli není teplej, tak je tvůj,“ ozvalo se do ticha. Pan plavčík se otočil, snad aby se přesvědčil, zda pro něj bude výhodnější být či nebýt, a mírným poklusem zmizel u jiného bazénu. Pak se vrátil, aby mě pozval na kávu.
Hodnocení: Prospěla s vyznamenáním

Koncem léta se vydávám na cesty a loučím se se svým společníkem. Tak tohle je ten svět, návod k použití nebyl dodán. Když už mě na něj vyvrhli, ponesu si s sebou několik poznámek v diáři.

Co mě lekce naučily?

Muži se ohlížejí po modelkách, ale nakonec stejně chtějí krev a mlíko, protože:

- modelky nejsou bohyně krásy, ale jen lidé, a mají víc komplexů než obyčejná žena  muži nechtějí někoho, kdo mluví jen o hubnutí
- sebevědomí a úsměv je přitažlivější než míry 906090
- pokud jde o inteligenci, na velikosti záleží
- nikdo si k životu ve dvou nehledá „ozdobu“, ale dobrého spoluhráče
- s nadhledem a vtipem jde všechno líp

Není s podivem, že se říká, že gayové jsou pro ženu nejlepšími přáteli.

S kým jiným si můžete popovídat o chlapských i ženských problémech zároveň? Kdo jiný vám složí upřímný kompliment, aniž by se za tím skrývalo něco hlubšího? Jak si vy zvedáte sebevědomí?

   
01.07.2008 - Společnost - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. avatar
  [7] Dudlajlama [*]

  Heather:

  superkarma: 0 01.07.2008, 18:50:57
 2. avatar
  [6] MEK [*]

  můj přítel je mým kritikem i poradcem,i mou vrbou v těžkých chvílích

  superkarma: 0 01.07.2008, 17:03:13
 3. avatar
  [5] Heather [*]

  Já mám známeho gaye - modního návrháře. Přijít do společnosti, kde je i on, v něčem "out" je sebevražda Jednou jsme seděli naproti sebe a on mi koukal do výstřihu. Vzhledem k jeho orientaci, jsem z toho byla víc vedle, než když mi tam kouká normální chlap... Nakonec z něj vylezlo, že mám dekolt u trička blbě ušitej

  superkarma: 0 01.07.2008, 12:59:14
 4. avatar
  [4] Kassy [*]

  Taky mám kamaráda gaye, je fakt, že komplimenty mi skládá častěji než jakýkoli jiný muž, včetně mého přítele, ale jinak je to "normální" chlap. Technický typ, miluje letadla, v módě se nevyzná, jeho pochvaly nejsou sofistikovaná hodnocení, skládá mi je proto, že mě chce potěšit... Rozumíme si spolu, protože máme podobný smysl pro humor a náhled na svět. S jeho orientací to má společného jen tolik, že díky tomu mezi námi nepřeskočila jiskra, která by to skvělé přátelství zkazila. Nemám ráda články, které ze všech gayů dělají módní specialisty, kadeřníky, dohazovače a vůbec spíš kamarádky než kamarády.

  superkarma: 0 01.07.2008, 10:57:03
 5. [2] 7kraska [*]

  souhlas s evelyn...mela jsem pred lety kadernika (taky mel pritele) a v zivote mi nikdo nedaval takovou sodu jako on ohledne meho vzhledu...o to neprijemnejsi, ze z odbornych pozic - tedy ne obycejne chlapske "zhubni" nebo "udelej si neco s vlasama", ale sofistikovane pripominky k detailum me upravy

  superkarma: 0 01.07.2008, 08:44:56
 6. avatar
  [1] evelyn [*]

  ale taky poradnymi kritiky. Muj synovec je toho prikladem. Ten si teda servitky pri hodnoceni zevnejsku kohokoliv neral

  superkarma: 0 01.07.2008, 08:12:35

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme