Vztahy

Moje kočka nesnesitelně žárlí!

Když žijete s jednou kočkou, vytvoří se mezi vámi citový vztah. O tom žádná. Proč ale já musím zjistit, že žiju s největší žárlivkou, kterou jsem kdy viděl? A jak jsem to zjistil? Přijela návštěva.

Rodiče přijeli, kočky přivezli. Dvě britská koťata, o kterých už jsem na Ženě-in psal. Jdou konečně do světa, koťata jedna. Arlenku si jedna slečna vyzvedla hned odpoledne, a ta už je prý zabydlená v posteli. Horší je to s Amélií, kterou si bere do Děčína kamarád. Bude se u něj mít asi dobře, on se rozešel s přítelkyní a dělá jedinou rozumnou věc – pořizuje si kočku. A ne jen tak ledajakou.

(soutěžní úkol - Líčko mateří)

Amélie je britská lila. Natěsno se s ní právě setkávám poprvé, viděl jsem ji vždy jen s ostatními koťaty a jen na chvíli. Vyniká mi až tady. Předvádí všechno, co se u rodičů doma naučila. A že má skvělé vychování. Maminka mi vysvětlila, co chce, když mňouká. Ne, nic jí nechybí, jen chce pochovat a podrbat na břiše. Děsivé.

Pochopitelně je celá malá a roztomilá a moje o měsíc starší a o dost těžkotonážnější Chiméra si myslí, že už ji tolik nemiluji a přinesl jsem si ještě jednu kočku. Strašně těžce nese už její přítomnost, natož to, že ji občas pochovám. Nejvíc ji ale asi vytáčí její devotnost (pochopitelně hraná, aby Chiméru štvala), kdy sebou plácne vedle mě a přede. A je roztomilost sama.

Chiméra celý den pouští hrůzu a mručí na Amélii. Ta si z toho v podstatě nic nedělá, akorát když se Chiméra, věrna svému jménu, přiřítí až k ní a chce na ni vztáhnout packu, trochu to s ní cukne, ale pak se vzpamatuje a dál přede.

Amélii tu máme do pondělka, to odjede do Děčína, kde bude bydlet. Já bych si je pomalu nechal obě, ale je vidět, že Chiméra by k sobě druhou kočku nesnesla. Dělit se o mě nehodlá. Neuvěřitelné. I kočky jsou ženské jako každé jiné.

A jak to vypadalo v noci? Po malých bojůvkách se rozhodly, že v posteli budou spát obě. Jedna napravo, druhá nalevo. Jakmile na sebe neviděly, byl celkem pokoj. Horší to bylo v noci na pondělí, kdy (anžto měly naspáno za celý den) nezamhouřily oka a celou noc na sebe prskaly. Moc jsem se nevyspal, navíc už jsem se za Chiméru skoro styděl. Asi ji budu muset socializovat častěji, takhle se kočičí dáma přece nechová!!!

Amélii jsem právě vyprovodil a Chiméra je najednou klidnější. Doufám taky, že se aspoň týden bude chovat slušně a nic neprovede, protože by měla mít na paměti, že na světě je spousta koček, které se jí z ničeho nic mohou objevit nejen v jejím teritotiu, ale také doslova a do písmene v posteli!

Autor fotografie: Šumař

   
03.10.2006 - Láska a vztahy - autor: Richard Klíčník

Komentáře:

 1. avatar
  [17] Evik8 [*]

  také mazla mám ja doma,ale je to fenka a som úúplne spokojná

  superkarma: 0 20.12.2006, 20:04:31
 2. avatar
  [16] tomáš [*]

  náš 2-letý kocour je značný samorost. "Mladí" si pořídili malé kotě, tak si ho občas bereme na hlídání. Jojo, to je teda votrava! - prská náš individualista.Prcek je voprsklej,chce se doopravdy prát, vleze všude, zblajzne všechno, hierarchie mu nic neříká! Marně Mňouk uděluje výchovné lepance, marně se schovává pod postel, marně se odklízí na své křeslo...Tak radši ke dveřím - maaau, pusťte mě ven, s takovým raubířem tu nebudu!
  Tak jsem taky zvědavá, jak to soužití se bude vyvíjet

  superkarma: 0 05.10.2006, 19:52:14
 3. avatar
  [13] gufca [*]

  Mám dvě kočky z vesnice - brášku se ségrou.Přítulnost kocoura se nedá rovnat s přítulností kočky. Kocourek je mazlivé miminko, které členům naší rodiny chodí věrně v patách. Kočka je prodejná ludra, která domů chodí jen když má hlad nebo když se JÍ zachce pohlazení.

  superkarma: 0 03.10.2006, 12:20:23
 4. [12] Rikina [*]

  Odemětobě: pouliční fešandu mám, ale tření o nohy a skákání na klín se nekoná. Nějakou dobu strávila v útulku, a tam zřejmě odkoukala psí chování, neboť všechny typické kočičí projevy jí chybí, a už se to asi nezmění. Nevšímá si pokojových květin, chodí důsledně po zemi, na nic nešplhá, nic nekrade, s lidmi komunikuje jen v případě nezbytí, do postele ke spícímu člověku by ji nedostal párem volů, jenom čas od času udělá výjimku a nechá se milostivě podrbat pod krkem. Hlazení po hlavě a hřbetu nesnáší. Občas se ptám, jestli je to vůbec kočka.

  superkarma: 0 03.10.2006, 11:37:07
 5. avatar
  [10] Odemětobě [*]

  Na té fotce není moc poznat,že britka lila ná krásně šedý nos a růžovoučké polštářky na tlapkách.Když je rozespalá a moc se nehýbe,je k sežrání.

  superkarma: 0 03.10.2006, 11:14:34
 6. avatar
  [9] Odemětobě [*]

  Vyrůstat u nás malé dítě,tak nepochopí,že kočičky dělají mňau.Ta naše 6ti kilová tyranka jen vrčí,čím je naštvanější,tím hlubší tóny vydává,holt takový motor.Taky jsem uvažovala o nějaké pouliční fešandě,co by se třela o nohy a skákala na klín,ale článek je potvzuje manželův názor o nesnášenlivosti naší kočky.Na nějaké měsíční zvykání nemám nervy.Jak by asi dopadl náš dům,když je celý den vydaný napospas kočce?

  superkarma: 0 03.10.2006, 11:12:43
 7. avatar
  [8] Juana [*]

  Máme kocoura, v létě mu umřela jeho máma, takže byl zvyklý na společnost. Navíc se kolem domu ochomýtá neustále větší množství koček ze sousedství, takže je zvyklej. Někdy v srpnu, pár týdnů poté, co koucour osiřel, nám před domem mňoukalo nějaké kotě, tak jsme ho pozvali dál a už jsme se ho nezbavili, hrozně rychle se aklimatizovalo. Je to kočička a toho kocoura miluje, provokuje ho k hrám, všechno mu sežere a on si to trouba nechá líbit.Občas spí přitulený k sobě, ale poslední dobou mi chodí to mrně spát na můj hrudník a přitom přede. Fakt je, že ten kocour vůbec nežárlí, ale on je vůbec nějakej divnej, nechá si toho od jiných koček hodně líbit a přitom je dost plachej, pohladit se nechá jen když chce sám a vnucuje se, což často není.

  superkarma: 0 03.10.2006, 11:02:28
 8. avatar
  [7] Žábina [*]

  super článek

  superkarma: 0 03.10.2006, 10:15:21
 9. avatar
  [5] Amálie [*]

  Našemu Mikešovi trvalo pár týdnů, než se vzpamatoval ze šoku - stěhování z paneláku na ves. Nejdřív se bál i zavření ledničky, ovšem pak se srovnal a dneska leze po střechách a má pod packou venkovní Briketu i koťata Mícu a Mourinu. Akorát je kastrát, tak uvidíme, jak to bude na jaře. A kočky se naučily lezt až do kuchyně a žrát mu z jeho misky, což tolerantně snáší.

  Šumaři, hezky napsané, s nadhledem a postřehem.

  superkarma: 0 03.10.2006, 08:53:25
 10. avatar
  [4] Kadla [*]

  Kočkám trvá někdy i tři měsíce, než si zvyknou... A ty boje, co tomu předcházejí...

  superkarma: 0 03.10.2006, 07:59:26
 11. avatar
  [3] gerda [*]

  Šumaři, fakt si myslíš, že kočce stačí jedno odpoledne, aby se smířila s dalším přírůstkem? A z toho vyvozuješ, že by se nesnesly??? Naší kočce trvalo zhruba 10 dnů, než přestala hučet, vrčet a syčet. Netušila jsem, jaké zvukové škály je vůbec schopná. Jestli chceš do budoucna kočky dvě, musíš být trpělivý a nečekat zázraky. Jo, a kočku služebně starší stále upřednostňovat, hladit, vyznamenávat - pak se srovná.

  superkarma: 0 03.10.2006, 07:49:30
 12. avatar
  [2] elfos [*]

  :-))

  superkarma: 0 03.10.2006, 00:42:06
 13. [1] 1Mona [*]

  Jsou to krásné kočky!!!Na té fotce ale vypadají jako manželé po nevydařeném sexu.Ta bílá je naštvaná a ta druhá bezradná

  superkarma: 0 03.10.2006, 00:32:14

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme