Když žijete s jednou kočkou, vytvoří se mezi vámi citový vztah. O tom žádná. Proč ale já musím zjistit, že žiju s největší žárlivkou, kterou jsem kdy viděl? A jak jsem to zjistil? Přijela návštěva.

Rodiče přijeli, kočky přivezli. Dvě britská koťata, o kterých už jsem na Ženě-in psal. Jdou konečně do světa, koťata jedna. Arlenku si jedna slečna vyzvedla hned odpoledne, a ta už je prý zabydlená v posteli. Horší je to s Amélií, kterou si bere do Děčína kamarád. Bude se u něj mít asi dobře, on se rozešel s přítelkyní a dělá jedinou rozumnou věc – pořizuje si kočku. A ne jen tak ledajakou.

(soutěžní úkol - Líčko mateří)

Amélie je britská lila. Natěsno se s ní právě setkávám poprvé, viděl jsem ji vždy jen s ostatními koťaty a jen na chvíli. Vyniká mi až tady. Předvádí všechno, co se u rodičů doma naučila. A že má skvělé vychování. Maminka mi vysvětlila, co chce, když mňouká. Ne, nic jí nechybí, jen chce pochovat a podrbat na břiše. Děsivé.

Pochopitelně je celá malá a roztomilá a moje o měsíc starší a o dost těžkotonážnější Chiméra si myslí, že už ji tolik nemiluji a přinesl jsem si ještě jednu kočku. Strašně těžce nese už její přítomnost, natož to, že ji občas pochovám. Nejvíc ji ale asi vytáčí její devotnost (pochopitelně hraná, aby Chiméru štvala), kdy sebou plácne vedle mě a přede. A je roztomilost sama.

Chiméra celý den pouští hrůzu a mručí na Amélii. Ta si z toho v podstatě nic nedělá, akorát když se Chiméra, věrna svému jménu, přiřítí až k ní a chce na ni vztáhnout packu, trochu to s ní cukne, ale pak se vzpamatuje a dál přede.

Amélii tu máme do pondělka, to odjede do Děčína, kde bude bydlet. Já bych si je pomalu nechal obě, ale je vidět, že Chiméra by k sobě druhou kočku nesnesla. Dělit se o mě nehodlá. Neuvěřitelné. I kočky jsou ženské jako každé jiné.

A jak to vypadalo v noci? Po malých bojůvkách se rozhodly, že v posteli budou spát obě. Jedna napravo, druhá nalevo. Jakmile na sebe neviděly, byl celkem pokoj. Horší to bylo v noci na pondělí, kdy (anžto měly naspáno za celý den) nezamhouřily oka a celou noc na sebe prskaly. Moc jsem se nevyspal, navíc už jsem se za Chiméru skoro styděl. Asi ji budu muset socializovat častěji, takhle se kočičí dáma přece nechová!!!

Amélii jsem právě vyprovodil a Chiméra je najednou klidnější. Doufám taky, že se aspoň týden bude chovat slušně a nic neprovede, protože by měla mít na paměti, že na světě je spousta koček, které se jí z ničeho nic mohou objevit nejen v jejím teritotiu, ale také doslova a do písmene v posteli!

Autor fotografie: Šumař

Reklama