Vztahy

Moje kamarádky čarodějnice


Já sama na tuto otázku neumím odpovědět  existuje - neexistuje ? Možná si člověk sám vytvořil tento mýtus o posmrtném životě, kde se budeme mít lépe, dle svých pozemských zásluh, podle mě je to velmi pravděpodobné, vždyť pokud člověk má čemu věřit a navíc je to řekněme slibná představa, částečně tím zaháníme strach ze smrti samotné.

Jiného názoru jsou mé tři kamarádky, které se zabývají věcmi mezi nebem a zemí a já jím naprosto vážně říkám, že jsou moje bílé čarodějnice. Pokud by jste jim položili tuto otázku, vím přesně co by řekly. ANO - posmrtný život existuje, v této souvislosti používají dokonce  speciální slova  - reinkarnace, což volně přeloženo je návrat do pozemských životů.

Reinkarnujeme se tak dlouho, až nás kosmické lekce vnitřně osvobodí od našeho jednání a jeho následků. Je to období  od stvoření nového života na zemi v podobě novorozence až do naší smrti, což znamená převtělení duše, do dalšího nového života, takže  by vám ještě víc zamotaly hlavy a další slovo, které by v této souvislosti vyslovily, je slovo -  karma, což je údajně indické slovo a znamená něco jako čin, činnost,tedy osud plynoucí z toho, co jsme si v minulém životě sami vytvořili .

Teď žasnu sama nad sebou, jak se jim podařila ta jejich moudra a definice do mě za ty roky nacpat. Když si takhle jednou za čas uděláme pěkný večer s těmi mými čarodějnicemi, zaručeně se dostaneme k tomuto tématu a já se vztekám, že nemám v ruce žádné důkazy, že nic takového neexistuje a ony se jen usmívají a povídají mi o těchto věcech naprosto v klidu, nic mi nevnucují, ani mě nepřesvědčují. Možná právě proto víc o jejich slovech přemýšlím a,  i když jim říkám, že jsou jako moje pohádkářky, připouštím, že něco opravdu mezi nebem a zemí existuje, jen já, ve své nedokonalosti to neumím popsat.

Kdo ví, třeba v tom příštím životě přijdu všem těm záhadám na kloub....


Nicméně jedno vím jistě. Žiji teď a tady, odpočívám u ženy-in a všem přeji nadcházející pohodový víkend. Joo a s těmito otázkami kolem posmrtných životů, si až tolik hlavu nelamte. Na závěr  jedno pořekadlo, které má něco do sebe. "Neberte život příliš vážně,stejně z něj žíví nevyjdete ...."  :o)
                                                                                                                                    

zdraví

   
12.08.2005 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [12] kemy [*]

  souhlasim s tebou v tom, že teď žijem a hotovo. ať je to, jak je to, stejně to tak bude dál a co s tim dělat? nic. nedá se to změnit. takže až umřu, stejně to dopadne buď tak, že se převtělim jinam nebo že nebudu vůbec nic vědět nebo že budu duch někde to je trochu nadnesený). omlouvam se za to, jak je to chaoticky napsáno. snad mi všichni rozumíte.

  superkarma: 0 13.08.2005, 10:16:47
 2. avatar
  [10] Mirrule [*]

  murena : Tak za takový kámošky bych byla vděčná.....máš vedle sebe poklad... Taky bych je brala...

  superkarma: 0 12.08.2005, 19:49:41
 3. avatar
  [9] Henna [*]

  murena: nechces me s nima seznamit???

  superkarma: 0 12.08.2005, 15:50:36
 4. avatar
  [1] Arči [*]

  To je pěkné pořekadlo na konci

  superkarma: 0 12.08.2005, 12:33:57

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme