Já sama na tuto otázku neumím odpovědět  existuje - neexistuje ? Možná si člověk sám vytvořil tento mýtus o posmrtném životě, kde se budeme mít lépe, dle svých pozemských zásluh, podle mě je to velmi pravděpodobné, vždyť pokud člověk má čemu věřit a navíc je to řekněme slibná představa, částečně tím zaháníme strach ze smrti samotné.

Jiného názoru jsou mé tři kamarádky, které se zabývají věcmi mezi nebem a zemí a já jím naprosto vážně říkám, že jsou moje bílé čarodějnice. Pokud by jste jim položili tuto otázku, vím přesně co by řekly. ANO - posmrtný život existuje, v této souvislosti používají dokonce  speciální slova  - reinkarnace, což volně přeloženo je návrat do pozemských životů.

Reinkarnujeme se tak dlouho, až nás kosmické lekce vnitřně osvobodí od našeho jednání a jeho následků. Je to období  od stvoření nového života na zemi v podobě novorozence až do naší smrti, což znamená převtělení duše, do dalšího nového života, takže  by vám ještě víc zamotaly hlavy a další slovo, které by v této souvislosti vyslovily, je slovo -  karma, což je údajně indické slovo a znamená něco jako čin, činnost,tedy osud plynoucí z toho, co jsme si v minulém životě sami vytvořili .

Teď žasnu sama nad sebou, jak se jim podařila ta jejich moudra a definice do mě za ty roky nacpat. Když si takhle jednou za čas uděláme pěkný večer s těmi mými čarodějnicemi, zaručeně se dostaneme k tomuto tématu a já se vztekám, že nemám v ruce žádné důkazy, že nic takového neexistuje a ony se jen usmívají a povídají mi o těchto věcech naprosto v klidu, nic mi nevnucují, ani mě nepřesvědčují. Možná právě proto víc o jejich slovech přemýšlím a,  i když jim říkám, že jsou jako moje pohádkářky, připouštím, že něco opravdu mezi nebem a zemí existuje, jen já, ve své nedokonalosti to neumím popsat.

Kdo ví, třeba v tom příštím životě přijdu všem těm záhadám na kloub....


Nicméně jedno vím jistě. Žiji teď a tady, odpočívám u ženy-in a všem přeji nadcházející pohodový víkend. Joo a s těmito otázkami kolem posmrtných životů, si až tolik hlavu nelamte. Na závěr  jedno pořekadlo, které má něco do sebe. "Neberte život příliš vážně,stejně z něj žíví nevyjdete ...."  :o)
                                                                                                                                    

zdraví

Reklama