Vztahy

Moje kamarádka krade

steal

Vaše taky? Tak to si o tom pojďte povídat. Já s tou svojí byla párkrát na dovolené, ze které jsem si nikdy skoro nic nepřivezla. Vždy se mi totiž nedostávalo peněz, i když jsem jich původně měla dost.

Naposled se to stalo v Řecku. Byly jsme spolu na služební cestě na Krétě. Cesta trvala pět dní a já na ní definitivně přišla o svou dlouholetou kamarádku. I když jsem už měla podezření dříve, zde se potvrdily mé obavy. Kamarádka mi krade peníze. A to dlouhodobě.

Kde jsou?

Dělala to velice chytře. Nikdy nevzala moc velkou částku. Jeden den pět euro, druhý deset, jindy tři. Někdy trochu vzala ráno a další část večer, když jsem se sprchovala. Já si totiž své peníze nepočítám a ona to ví. Vím, kolik mám na začátku a co si můžu dopřát. Nikdy jich ale není tolik, abych si nevšimla, že i když jsem si nic nekoupila, ony záhadně mizí. A moje kamarádka už má ve své skříni pár nových triček, sukni i letní sandálky, i když původně tvrdila, že je skoro bez peněz a má sotva na zmrzlinu.

Past na zloděje

V Řecku jsem totiž nastražila past. Finance se mi začaly ztrácet hned první den. Dříve se to dělo také a já si myslela, že jsem takový zmatkař, že si nedokážu udržet přehled svých výdajů. Ať jsem počítala, jak chtěla, nikdy jsem nedošla k takové útratě, jaká mi ve skutečnosti chyběla v rozpočtu. Peníze jsem si proto začala pečlivě počítat, ale tak, aby o tom kamarádka nevěděla. A když jsem mizela v koupelně nebo si ještě zašla před večeří skočit do bazénu, nechala jsem peněženku na viditelném místě. A tak jsem přišla na to, že se mi peníze skutečně ztrácejí.

Jak to dopadne?

Uhodila jsem na kamarádku, ale ta zapírala jako u výslechu. Nakonec se ještě urazila, že ji z něčeho takového podezírám. Nemluvila se mnou a na školení jsme chodily každá zvlášť. Pak mě napadlo nastražit past. Vyfotila jsem si mobilem  jednu desetieurovku i se sériovým číslem. Navíc jsem do rohu nakreslila malou tečku propisovačkou. A tuhle bankovku jsem hala bala zastrčila do toaletní tašky tak, aby vykukoval růžek z postranní kapsy. Celé tohle zátiší vypadalo tak, jako bych tam peníze zapomněla a už dávno o nich nevěděla. Tašku jsem postavila do koupelny na umývadlo a odešla večer na sklenku vína s ostatními účastníky zájezdu. V srdci jsem doufala, že až se vrátím, nebude tam a já své spolubydlící dokážu její vinu.

Chytila se!

Vyšlo to. Po dvou hodinách jsem se jakoby nic rozloučila a odešla spát. Peníze tam nebyly! Kamarádka si, ještě stále uražená, četla v posteli, když jsem jo požádala, aby mi ukázala svou peněženku. Začala křičet, že teď jsem to teda už přehnala, že toho má dost a že se mnou definitivně končí. Peněženku ukázat samozřejmě nechtěla, ale já jsem využila toho, žý leží, a rychle ji vytáhla z její kabelky. Ta desetieurovka tam opravdu byla. Modrý puntík z rohu zářil jako světýlko nad močálem označující poklad. Než se už bývalá kamarádka vzpamatovala, vytáhla jsem mobil a ukázala jí vyfocené sériové číslo i značku.

Přišla jsem nejen o peníze

Místo aby se mně omluvila, mi ale, ta potvora mazaná, začala tvrdit, že jsem jí v její nepřítomnosti  bankovku  vytáhla z peněženky, vyfotila a teď tvrdím, že ji ona ukradla. To už bylo moc na mě. Ještě téhož dne jsem se z našeho pokoje odstěhovala ke kolegyni, která bydlela sama. Stejně jsme se už druhý den vraceli domů.

Stálo to za to?

Od té doby jsme se spolu neviděly, ani po půl roce nesebrala odvahu, aby přiznala chybu a omluvila se. Naštěstí pracuje pro jinou firmu, takže se běžně nepotkáváme, a tak nemusí docházet k trapným chvilkám na chodbě cestou na toaletu. Já jsem ale přišla o kamarádku, o které jsem si myslela, že ji mám na celý život. Stály mně ty peníze za to?

Zklamala vás už taky vaše kamarádka?

   
30.04.2010 - Ona s ní - autor: Simona Škodáková

Komentáře:

 1. [15] KarolinaKruta [*]

  Samozřejmě, že je to lepší bez kamarádky, protože to není kamarádka, jestli tě okrádá, stálo by to za to, kdyby kradla, ale ne tobě, každý si přivydělává různě, ale když tebe okrádá, to kamarádství není, já bych taky své kamarádky nikdy neokradla.

  superkarma: 0 30.03.2011, 21:21:54
 2. [14] Bébéčko [*]

  Naštěstí mám hodné a poctivé kamarádky.

  superkarma: 0 06.12.2010, 09:07:51
 3. [13] zázvor [*]

  Tu poslední větu nepobírámSml15 Než takového člověka poblíž sebe,to raději sám.Něco podobného se mi také stalo,no ten kolega už se mnou potom nepracoval,ikdyž jeho táta byl jeden z mých nadřízených.

  superkarma: 0 27.11.2010, 16:50:10
 4. avatar
  [12] janinkab [*]

  Stalo se nám totéž v práci- kolegyně brala služební peníze, které se ale na konci směny počítají a co chybí, tak se musí samozřejmě doplatit z vlastního. Ztrácelo se ale i soukromé- stravenky a mě dokonce celá peněženka. Pak se provalilo, že vykrádá i zásilky- a konečně letěla- ale předtím nám to vedení nechtělo věřit a nic s tím nedělali. Celkem jsme s kolegyněma přišly o pěkných pár tisíc....a hlavně o důvěru- když člověk ví, že se mu peníze ztrácí, důvěra v sebe sama i kolektiv jde do háje...špatně se pak pracuje.

  Ztráty kamarádky bych nelitovala- jen tě využívala....nebo se pokládáš za sponzora?

  superkarma: 0 30.04.2010, 17:19:32
 5. [11] Anime Otaku [*]

  navia — #8 No cizí žákovská je dobrá třeba pro revizory když není jízdenka. Chvíli jsem dělala brigádu v dopravním podniku, kde sme to řešily a těch případů bylo hodně. Naštěstí se to řešilo rychle, tak si revizor vzpoměl, že ta holka byla tmavovlasá s krátkýma vlasama a ne ta ubrečená dlouhovlasá blondýnka Sml80

  superkarma: 0 30.04.2010, 16:36:27
 6. [10] Anime Otaku [*]

  OlgaMarie — #1 Tohle vyřešili u mýho miláčka v práci jednoduše. Tam si jeho kolega bral kafe a odmítal přispívat s tím že pije svoje. Tak když zbývala trocha, tak do toho rozdrobili projímadlo. A kupodivu to zafungovalo Sml57

  superkarma: 0 30.04.2010, 16:33:02
 7. avatar
  [9] liva99 [*]

  navia — #8 to může být naschvál... prostě jen tak. Zažila moje dcera.

  Jistý časopis s čarodějkama zasílá i různé dárky. Postupně se objevily u dceřinné kamarádky - ta tvrdila, že jí to dává starší sestra. Nakonec se hloupě provalila a musela vše vrátit a omluvit se.

  Ale v té třídě se toho děje víc - mobil, učebnice, peněženky, různé ozdobné tužky, gumy... A to se ztrácí z kalhot schovaných v aktovce, ze zamčených skříněk... Učitelka vyhrožuje Policií, ale furt se nic neděje...

  superkarma: 0 30.04.2010, 11:51:01
 8. avatar
  [8] navia [*]

  Winnie the Pooh — #6 nabitou kartu chápu, ale co dělá kamarádka s cizí žákajdou? Sml80

  1. na komentář reaguje liva99 — #9
  2. na komentář reaguje Anime Otaku — #11
  superkarma: 0 30.04.2010, 10:56:22
 9. avatar
  [7] heligona [*]

  Tohle určitě nebyla dobrá kamarádka. Rychle od ní pryč. Já jsem se rozloučila s hodně kamarádkama kvůli nespolehlivosti, naslibovaly, nadomlouvaly a skutek utekSml80 Radši žádné kamarádky, než takové.

  superkarma: 0 30.04.2010, 10:07:45
 10. avatar
  [6] Winnie the Pooh [*]

  Dceři je 10 a během posledních dvou měsíců přišla 2x o žákovskou knížku (už má 2. duplikátSml68) a nabitou kartu na MHD. Nejdřív jsme si mysleli, že to souvisí s její nepořádností, takže dostala pořádnou sodu, ale pak jsme začali přemýšlet a ve finále to vypadá taky na kamarádku Sml80, ale důkazy nemáme Sml23.

  1. na komentář reaguje navia — #8
  superkarma: 0 30.04.2010, 09:12:28
 11. avatar
  [5] richada [*]

  "Kamarádce" to za ty peníze stálo ale tobě ne.Pod pojmem kamarád,si představuji skutečného přítele,ne zloděje.Sml22

  superkarma: 0 30.04.2010, 08:52:25
 12. [4] schnaxy [*]

  Jezdím-e hodně let na dovolenou,ale to se mi/nám/ nikdy nestalo,jsme bezva babinec,Nezávidíme si,nežárlíme na sebe,nepomlouváme se.Když je potřeba,tak pomůžeme i finančně.Sml25Sml25Sml25

  superkarma: 0 30.04.2010, 08:32:29
 13. avatar
  [3] ifulinkaa [*]

  otázky,jestli za to stály peníze zní zvláštně-spíš bych se ptala,jestli kamarádky,která nepřizná chybu stála ty roky za ten čas. není to jednoduché o blízkého přijít jeho zradou,ale jistě se najdou jiní lidé,upřímní

  superkarma: 0 30.04.2010, 08:25:49
 14. avatar
  [2] ToraToraTora [*]

  Naštěstí mne tohle nepotkalo ani na intru a že to je ideální místo k něčemu takovému. mě spíš vadilo v práci, když je společná kuchyňka a někdo vyžírá a nepřispívá. A znám také pár známých, kteří přijdou někam na akci, donesou krabicové víno, ale pijí whisky. Ale krádež, to ne.

  superkarma: 0 30.04.2010, 06:27:20
 15. avatar
  [1] OlgaMarie [*]

  Mě už nakrklo, když jsem se ubezpečila, že mi kolegyně chodí na cukr a přitom tvrdila, že nesladí.

  1. na komentář reaguje Anime Otaku — #10
  superkarma: 0 30.04.2010, 00:44:59

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme