Domácnost

Moje děti se staly počátkem našeho podnikání

Když jsem spatřila tyto závěsy a rolety do dětských pokojů poprvé, hned mi bylo jasné, že nejsou produktem žádné sériové výroby, ale dílem tvořivého člověka, který má rád děti. Má cit pro jejich fantazii, přání a potřeby. A děti jsou nejen spotřebiteli, ale i spolutvůrci.

/users/1/galerie/files/img/zavesydeti/middle_zaves.jpg
Závěsy s motivem žiraf
/users/1/galerie/files/img/zavesydeti/middle_zaves5.jpg
Pirátský závěs se bude hodit spíš do chlapeckého pokoje
/users/1/galerie/files/img/zavesydeti/middle_zaves6.jpg
Veselý závěs s hlemýžděm
/users/1/galerie/files/img/zavesydeti/middle_zaves4.jpg
Noční město
/users/1/galerie/files/img/zavesydeti/middle_zaves2.jpg
Závěsy s motivem stylizovaných květin
/users/1/galerie/files/img/zavesydeti/middle_zaves3.jpg
Závěsy s ptáčky v kapsičkách
/users/1/galerie/files/img/zavesydeti/middle_zavesy.jpg
Kapsář na hračky a různé nezbytnosti
/users/1/galerie/files/img/zavesydeti/middle_roleta2.jpg
Roleta se dá využít nejen na okna, ale i na police, dveře, nebo výklenky
/users/1/galerie/files/img/zavesydeti/middle_roleta.jpg
Roleta s ptáčkem a kapsou
/users/1/galerie/files/img/zavesydeti/middle_roleta3.jpg
Princezna s dlouhými vlásky a kapsou
/users/1/galerie/files/img/zavesydeti/middle_roleta4.jpg
Pirátská "vlajka"
/users/1/galerie/files/img/zavesydeti/middle_roleta5.jpg
Dvouvrstvá roleta Noc a den
 

Přečtěte si rozhovor s Dagmar Krůškovou a Marií Mikešovou, které se rozhodly, že vyplní mezeru na našem trhu a budou vyrábět textilní doplňky do dětských pokojů. Závěsy a rolety, díky nimž se jejich pokojíčky stanou veselým, barevným a hlavně tvůrčím světem. Pojďte na návštěvu do světa fantazie, pohádek a her

Co vás svedlo dohromady?
Jsme takové malé rodinné duo - matka s dcerou, takže se dá říci, že toho máme hodně společného, naštěstí máme i společné zájmy. Maminka mi byla vždy velkou oporou, odmala jsem mohla kreslit, malovat a tvořivě blbnout. Podporovala mne i na výtvarné škole a stále tomu tak je. Ona taky tvoří a maluje a navíc dobře šije, což já vůbec neumím a což je v našem případě třeba. Tak se doplňujeme v dělbě práce.

Jak vás napadlo tvořit právě pro děti?
Jakmile se mi narodila dvojčata, přišel zvláštní čas na mateřské, kdy se člověk v jistém směru zastaví a začne fungovat úplně jinak, nově. A vlastně právě ty moje děti se staly počátkem našeho podnikání. Vždycky jsem ráda malovala, miluji velký formát, a brzy jsem z plátna a papíru přesedlala na hedvábí, na které maluji rozsáhlé závěsné obrazy. No a od těchto závěsů byl už jen krůček k závěsům do dětského pokoje, které jsou zajímavé, veselé, barevné a ne tak luxusní jako ty hedvábné. Vymyslela jsem svým dětem takový kapsářový závěs s barevnými plochami, našitými malými obrázky zvířat a velkým sluncem uprostřed. Rozzářilo, zútulnilo a změnilo to celý pokoj. Děti na něj taky reagovaly: do kapes schovávaly plyšáky, ukazovaly si na obrázky atd. To byl ten první moment, kdy jsem si řekla, že navrhnu lepší, funkčnější závěsy, jednodílné, dvojdílné a rolety. No a bez šikovných rukou navíc bych to vůbec nedokázala. Tak se maminka přidala a dnes spolu tvoříme malé studio.

Šijete závěsy a rolety samy, nebo máte nějakou dílnu, kde vaše nápady realizují?
Zatím se pořád rozbíháme, takže si vystačíme samy. Šijeme pořád ještě doma „na koleně“, ale u jedné zakázky do Španělska jsme přemýšlely o velkém prostoru, protože závěs měl mít téměř 4 metry na šířku. A když vezmeme v potaz, že jsme na velkou modrou plochu musely naskládat měsíc a mrakodrapy, byl to velký oříšek. Šijeme samy, ale nad větším prostorem se zamýšlíme.

Kde se inspirujete?
Inspiruje mne asi všechno: příroda, zvířata, barvy, lidé. Začínala jsem květinou, zvířaty,  potom přišla inspirace pohádkami. Nápadů je celá řada, teď jsme například dokončily Vesmír s ufonem, který čeká na kvalitní nafocení (zatím jsou ukázky na našem facebooku). Já ještě stále přemýšlím nad nabídkou pro teenagery, aby si pokoj naším textilním obrazem chtěl vyzdobit i náctiletý.

Zapojujete do tvorby i své děti?
Na závěsech ne. :) Ale jednou nás maminka ze Saúdské Arábie žádala o návrh „klučičího“ závěsu pro svého synka. Tak jsem tehdy zapojila děti, ať zkouší vymyslet něco s cestami, semaforem a auty. Navrhly pěkné obrázky, možná něco z nich časem využiji. Nakonec jsme ušily závěs Semafor, který snad pěkně stíní i v těch slunných krajích.

Dáte na jejich nápady a přání?
To víte, že naslouchám. Děti mají fantazii, kterou se můžete inspirovat. Někdy se nám stane, že právě děti jsou těmi, kdo určuje, jaký chtějí mít pokojíček, vždyť je to jejich malý svět.

Jste schopné (ochotné) zrealizovat i nápad jiného výtvarníka?
Schopnosti jsou, ale preferuji vlastní návrhy, svůj rukopis, který charakterizuje naše výrobky. Muselo by se jednat o určitou formu spolupráce, kterou si v tomto ohledu neumím zatím představit. Spíše si dovedu představit spolupráci s výrobcem nábytku či architektem.

Je o vaše bytové doplňky a obrázky zájem?
Jak jsem předeslala, stále jsme v rozběhu a stále se učíme, a to hlavně v oblasti marketingu. Mnohem více zatím šijeme do zahraničí než do Čech. Nicméně ze stávající situace máme radost a věříme, že když vytrváme, po malých krůčcích se repertoár našich zákazníků i naše nabídka rozroste. Chce to čas, trpělivost, poctivý přístup a optimismus. Já věřím, že tato práce má smysl, obohacuje totiž nejen nás – tvůrce, ale i děti.

Máte nějaké nápady do budoucna?
Vytvářet a šít naše závěsy pro malé i velké děti a taky malovat. Chci dokončit cyklus zahrad na hedvábí, ale třeba je dám i do těch dětských návrhů, ne každý má přece za okny zahradu, ne?

Foto: www.dgm-art.com

Čtete také:

   
24.10.2014 - Tvoříme - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. [12] Garwa [*]

  Souhlas, děti jsou nejlepší inspiracek byznysu, také mě k podnikání přivedly, ted jsem si koupila ready made a podnikám zvesela dál.

  superkarma: 0 25.02.2016, 19:48:44
 2. [11] Locika889 [*]

  Dobrý den, tak za mne palec nahoru :-))

  Chtěla bych Vám vysmeknout poklonu, jak jste to takhle zvládla. Chtěly bychom s kamarádkou rozjet podobný projekt. Jak jste psala, že je třeba využít i rad odborníků. Zajímalo by mne, zda nemáte zkušenost s tímto školením: http://www.oxyshop.cz/uvod-do-internetovych-obchodu/skoleni. Chtěli bychom získat nějakou konkrétnější představu, co vše to obnáší, tak nás napadlo toto. Co vy na to?? Díky :-)

  superkarma: 0 25.06.2015, 12:07:02
 3. [10] VladkaZabka [*]

  Můj nápad na podnikání také vzešel od mých dětí. Mám nyní nově dětský e-shop s oblečením. Ke správnému podnikání je potřeba rad odborníků.

  superkarma: 0 02.12.2014, 10:09:05
 4. [9] Rikina [*]

  Něco bych vybrala, nepřijde mi to nijak zuřivě barevné a křiklavé, a myslím, že dětem se to může líbit. Ty žirafy nejsou marné, město s netopýry se mi líbí, a unesla bych i ptáčky v kapsách, nebo ten kapsář s velkým ptákem přes poličky na skříni. Princezna už mi připadá trochu přeplácaná. Celkově je to docela dobrý nápad, a asi bych to i zvládla ušít, kdysi jsem pro potomky ušila ledacos. Sml80

  superkarma: 0 26.10.2014, 09:12:27
 5. avatar
  [8] Linde [*]

  mně se to nelíbí, přijde mi to takové hrubé a moc dětské...neumím to popsat, ale více by se mi líbily asi spíše dekorace s malinkými princeznami, než takováto tvorba Sml80. Není to můj styl a představa takto zařízeného pokojíka se mi nelíbí.

  superkarma: 0 25.10.2014, 20:35:25
 6. avatar
  [7] Suzanne [*]

  Pokud by se to líbilo dítku, tak bych mu to pořídila. Syn měl pokojík víceméně podle svých představ, hlavní tam byl on. A tyhle věci mi přijdou nápadité a milé Sml16

  superkarma: 0 25.10.2014, 11:37:48
 7. avatar
  [6] kobližka [*]

  Mě se to teda taky moc nelíbí.Určeno pro děti - jasné - ale snad to pořizuje rodič.Možná opravdu jen pro malé děti a to bych fakt ještě váhala.Aby mě tohle viselo na okně.....nevím.Obecně nemám ráda jakékoliv "hadry",které mají nahrazovat dveře,či dvířka.

  superkarma: 0 24.10.2014, 15:29:31
 8. avatar
  [5] Milala [*]

  Kapsářš máme už přes 30 let a slouží dodnes nejen pro děti.

  superkarma: 0 24.10.2014, 12:37:33
 9. [4] Pavla_b [*]

  Závěsy se mi nelíbí, do pokoje bych synovi takové nepořídila. Ty kapsáře jsou ale prima.

  superkarma: 0 24.10.2014, 12:35:01
 10. avatar
  [3] gerda [*]

  enka1 — #2a čučet na to budou jenom dětičky??Sml58Sml52

  superkarma: 1 24.10.2014, 11:51:22
 11. avatar
  [2] enka1 [*]

  gerda — #1 Však to není pro tebe a jiné dospěláky Sml54

  1. na komentář reaguje gerda — #3
  superkarma: 1 24.10.2014, 10:32:20
 12. avatar
  [1] gerda [*]

  Tohle moje téma není, ale i kdyby pro mě bylo aktuální, tak tady bych asi neutratila. Jsem pro umírněnější styl, nemám ráda tuhle křiklavost a přeplácanost. Sml80

  1. na komentář reaguje enka1 — #2
  superkarma: 1 24.10.2014, 08:51:46

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme