Když se nám narodí dítě, chceme pro něj jen to nejlepší, představujeme si jeho budoucnost a někdy se snažíme utvořit ho k obrazu svému. A ono se nám to nedaří a nedaří. A pak jednou vezmou naše představy o dětech rychle zasvé.

Třeba když zjistíme, že dcera je lesba a žije s ženou, což se před dvěma lety stalo paní Miluši. Tušila, že má dcera jinou sexuální orientaci, protože nikdy nechodila s žádným klukem a hodně času trávila s kamarádkou, ale jistotu získala až tehdy, když jí dcera Majka přišla přítelkyni představit. A nebylo to jednoduché.

Přečtěte si také:

Nebyl to šok, protože jsem si to už nějakou dobu myslela, ale stejně to bylo nepříjemné. Tak ráda bych vedle Majky viděla muže... Ale nedala jsem na sobě nic znát, normálně jsme si daly večeři a povídaly si, ona ta její přítelkyně Renata je sympatická a chytrá holka. A musím říct, že holky se snažily, chovaly se jako kamarádky, abych tak řekla - neobíraly se, mohly mi to udělat ještě mnohem těžší.

ilustrační foto

Ale stejně se s tím pořád nemůžu vyrovnat, i když už jsou to dva roky, co spolu žijí. Vidím, že se mají rády, že je jim spolu dobře, rozumějí si. Jenže člověk měl nějakou svou představu o tom, jak se Majka jednou vdá, bude mít děti... Mám jenom ji, druhé dítě jsem mít nemohla, a manžel mi před pěti lety zemřel... Těžko se smiřuju s realitou. Já Majce přeju, že je šťastná, jen mi asi bude trvat ještě déle, než se s tím úplně vyrovnám. Ale půjde to, určitě. Časem.

Teď mám zase další námět na přemýšlení. Když u mě byly holky naposledy, oznámily mi, že chtějí mít dítě. Jak to udělají, jsem se radši neptala, ale dovedu si to představit. Docela se na to vnouče těším, i když moc nechápu, jak to bude fungovat. Komu to dítě bude říkat mámo? A jak bude vnímat, že vyrůstá v jiné rodině, než je obvyklé? Nevím. Ale uvidíme, nějak to určitě dopadne.“

O tomto tématu si můžete přečíst i tady:

Reklama