Bulvár

Mohou nám dárky darované s láskou skutečně přinést pozitivní energii?

Dárky jsou součástí našich životních příběhů. Dárky darujeme, dárky dostáváme. A mnohdy snad jen podvědomě cítíme, kolik síly v sobě mohou mít. Suvenýry z cest, dárky k narozeninám, Vánocům nebo jen tak pro radost. Všechny ty věci obsahují kousek nás a my prostřednictvím jejich energií říkáme našim blízkým, jak moc nám na nich záleží.

Dnes se vracíme naposledy ve volné trilogii k energii dárků. V první části jsme si nastínili problematiku a také se věnovali radám, jak vybrat nejlepší dárek z lásky. Pak jsme si na několika příbězích ukázali, jak věci se špatnou energií mohou škodit – a tentokrát zakončíme milými historkami s pozitivním nádechem.

dárky

Lenka (32 let)

Vzpomínám si, jak mi máma dala kdysi zlatý řetízek s přívěskem po babičce. Mám vždy pocit, že když ho mám na krku, tak všechno zvládnu, že mě snad ochraňuje. Prakticky ho nesundávám.  

Nevím, zda to byla jen moje představa, nebo tyto věci vážně fungují, ale cítím z něj velkou energii. A když si nevím s něčím rady, chytnu ho na chvíli do ruky a prostě jen nechám myšlenky plynout… a skoro vždy jako by se dostavila odpověď. Věci vidím najednou z jiného pohledu a je snadné se rozhodnout i ve věcech, kde bych to normálně nedokázala.

Olga (39 let)

Když jsem se rozváděla a měla vůbec takové hloupé období, přivezla mi moje nejlepší kamarádka z cest krásnou svíčku. Tehdy jsem neměla náladu na nic. Seděla jsem doma a litovala se. Žádné mejdany, žádné posezení s přáteli... Vše mi připadalo spíš deprimující, protože jsem viděla jen své zklamání.

Zapalovala jsem si svíčku každý večer a vždy jsem cítila obrovskou úlevu. Bála jsem se dne, kdy svíčka dohoří a nebude ji možné už dál používat. Ale jako by se stal zázrak. Samota byla časem snesitelnější a měla jsem dokonce chuť opět vzít svůj život do vlastních rukou a někam vyrazit. Když jsem svíčku zapalovala naposled, měla jsem sbaleno na cestu do Ameriky. Dnes žiji krásný život, ale na svíčku od kamarádky jsem nezapomněla. Věřím, že byla něco víc než obyčejný kus vosku.

Marie (29 let)

V patnácti jsem měla ošklivou nehodu. Když  jsem se z ní zotavovala, dostala jsem od rodinného přítele jako dárek krásný průhledný kámen - křišťál - se slovy, že mě bude ochraňovat. Tehdy jsem z toho měla spíš legraci, to víte, mladá holka, ale později jsem si na ta slova mockrát vzpomněla.

Když mi bylo jednou opravdu ouvej, bezmyšlenkovitě jsem vzala kámen do ruky a cítila, jak se rozpaluje. A mně se ulevilo. Jako kdyby přijímal moje špatné emoce, které by jinak zůstaly v mém těle. Mám ho již mnoho let, uklidňuje mě jeho přítomnost a cítím, že opravdu pomáhá, i když je to třeba jen moje představa, ale i to se počítá…

Přečtěte si také:

   
30.03.2016 - Společnost - autor: Marcela Macáková

Komentáře:

 1. avatar
  [11] lalica [*]

  Moje maminka nám s oblibou dávala do tašky nebo do kapsy zaječí tlapičky, které se vždy objevily v tom nejméně vhodném okamžiku, třeba před spolužáky, na prvním rande a pod.

  Jednou jsem staršímu synovi dala kliku od dveří, když šel na těžkou zkoušku, "dal" ji. Podobnou kliku jsme si obstaraly s dcerou, když jsme státnicovaly a obhajovaly. Také "zabrala"!Sml30

  superkarma: 0 11.04.2016, 18:04:46
 2. avatar
  [10] AmeA [*]

  Mám spoustu kamenů a věřím na pozitivní energii Sml1

  superkarma: 0 30.03.2016, 20:47:04
 3. avatar
  [9] gerda [*]

  ToraToraTora — #7 Sml30 - velice trefné.

  superkarma: 0 30.03.2016, 17:16:04
 4. avatar
  [8] kobližka [*]

  ToraToraTora — #7 Sml52Sml52Sml52

  superkarma: 0 30.03.2016, 11:51:11
 5. avatar
  [7] ToraToraTora [*]

  bobani — #6Takový dobře hozený kámen dokáže uplné zázraky Sml57

  1. na komentář reaguje kobližka — #8
  2. na komentář reaguje gerda — #9
  superkarma: 1 30.03.2016, 11:40:57
 6. [6] bobani [*]

  talisman sice nemám , ale věřím na účinky kamenů

  1. na komentář reaguje ToraToraTora — #7
  superkarma: 1 30.03.2016, 09:35:51
 7. avatar
  [5] Pentlička [*]

  Protože mám hodně nízké sebevědomí, nevěřím si, jsem nejistá a plná úzkostí, tak na talismany věřím. Už od dětství potřebuju nějakou věcičku, která mi dodá odvahy a aspoň trošku jistoty. Nevěřím, že by ty předměty samy o sobě měly v sobě nějaké kouzlo, spíš mi pomáhá sama víra.

  superkarma: 1 30.03.2016, 09:02:16
 8. avatar
  [4] rusalka2008 [*]

  Nemám žádný talisman ani moc nevěřím tomu všemu, ale... jednou jsem měla spíše negativní zkušenost, kdy dárek (váza) od nepřející osoby působil doma dost špatně na vše a až po jeho vyhození nastal zase klid a mír. Dodnes sice pochybuji, ale fungovalo to - zbavit se věci od špatného (závistivého) člověka.

  superkarma: 0 30.03.2016, 08:48:59
 9. [3] zlá teta [*]

  docela to těm lidem závidím. Já jsem asi moc velký realista, tak takové zkušenosti nemámSml80

  superkarma: 0 30.03.2016, 08:41:24
 10. avatar
  [2] tepito [*]

  Když má jedinec imaginárního přítele, je to blázen. Když se sejde parta bláznů, co věří v imaginárního přítele- je to víra.

  Každý si hledá v životě nějakou berličku- až ku stáru, díky zkušenostem, prozře...

  superkarma: 0 30.03.2016, 08:31:17
 11. [1] Rikina [*]

  Sml80 Pokud vyrosteme v přesvědčení, že např. zaječí tlapička nosí štěstí, budeme tomu věřit a bez tlapičky nedáme ani ránu, připíšeme jí všechny úspěchy, a nezdary naopak hodíme na krk něčemu jinému. Ono když se zodpovědnost přehodí na někoho nebo něco, tak je ten život takovej jednodušší. Proto asi mají lidi ty tendence mít všelijaké předměty pro štěstí a věřit třeba i tomu, že kus šutru má moc je ochránit. Ale není to v těch předmětech, je to jenom a pouze lidská představivost a víra, patrně spojená s tím, že jakési "tajemno" pracuje pro nás, a to je přece příjemné, že. Sml57

  superkarma: 2 30.03.2016, 06:17:14

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme