Bulvár

Mohla jsem být ve statistice mrtvých

 

Když jsem včera nahlédla do zpráv, co se stalo, nemohla jsem přehlédnout zprávu o 13 mrtvých za víkend. Jsou mezi nimi velmi mladí lidé. Měli život před sebou. Většinou se uvádí rychlá jízda, nepřizpůsobení rychlosti stavu vozovky, alkohol v krvi...
Na začátku měsíce září jsem mohla být i já ve statistice mrtvých za rok 2007.

Byla jsem se známými na kolech po okolí a vracela jsem se z výletu. V našem městě je jedna hlavní frekventovaná cesta z žulových kostek. Pokud je silnice rovná, je dobře. Ale tato není už nejméně 20 let. Každoročně konšelé mluví o nápravě, ale oni mluví a voda teče. Povrch vozovky je vydutý a od cisteren a náklaďáků jsou vyježděné koleje.
Místní řidiči mají pro nás kolaře pochopení, když jedeme na své straně trošku ke středu vozovky, jedou za námi a netroubí. Bohužel já to štěstí neměla. Provoz v protisměru byl velký, já si to „hasila" trošku ke středu, kde je jakžtakž rovinka. Bylo popršené a za mne se nalepila dodávka. Řidič začal troubit, ale já mu neuhla. Nemohla jsem, protože jsem jela u kolejí od cisteren. Kdo jezdí na kole, ví, že by dostal smyk. Tato cesta je dlouhá asi 400 metrů. V půli cesty přestal troubit. Myslela jsem si, že konečně dostal rozum. Ale jak jsem se zmýlila. Přilepil se na mne a zatroubil. To neměl dělat, protože jsem se lekla, trošku smýkla řidítky, přední kolo se dostalo do škvíry mezi kostkami, kolo se stalo neovladatelným a jak vyjelo z dráhy kostek" dostalo smyk a já spadla na zem. Řidič určitě brzdil i očima, ale stejně zastavil předním nárazníkem nade mnou.

Řidiči z protisměru zastavili a pospíchali ke mně a pomáhali mě vytáhnout zpod auta. Řidič dodávky nic. Chlapi mě postavili na nohy, kolu se nic nestalo, mě také ne... Poděkovala jsem tichým hlasem, ale nitro se začínalo bouřit a adrenalin se začínal valit i z uší. Byla jsem špinavá jako prase, když se vyválí na hnoji.
Otevřela jsem řidičovy dveře. Klika mi málem zůstala v ruce. Za volantem seděl mladý klučina, snad 18 let i s čerstvým řidičákem a vedle něho slečna... Machroval.

Nepřála bych vám slyšet, co ze mne lezlo. Tak sprostá jsem ještě nikdy nebyla. Řidiči hleděli a státní policajti, které někdo přivolal, také. Mladíka jsem ve zlosti vytáhla z kabiny. Nohy mu zůstaly zaklíněné v pedálech, já ho držela za límec a jako bůh pomsty řvala, že jak mě přejede nohy, tak mu zkopu... do fialova, že se... Ještě jsem mu stačila pár uvalit, ale policajti mě táhli od frajera.

Když se vrátím k úvodu, mnoho mladých kluků machruje, až domachruje. Rodičům, kteří ani nevědí, co jejich nadějné potomstvo dělá, zbudou oči pro pláč.
Píši vám proto, že mojí kamarádce nedávno zahynul při autonehodě vnuk. Měl 20 let a otci sebral klíče od auta. Otec o ničem nevěděl. Myslel, že kluk spí a že policajti, když jim oznámili smutnou zprávu, žertují. Smutné.
Alespoň smutek jde ze mne ven.

arjevMilá Arjev,
naprosto chápu vaše rozhořčení, asi bychom všechny jednaly podobně. A co se zbytečných smrťáků" týká? Mám hrůzu, že si jednou moje holky k takovému machrovi sednou do auta. Když sleduji podobné zprávy, nikdy si neodpustím varování... ale znáte to, jim se přece nic stát nemůže!

   
16.10.2007 - Společnost - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [18] paníliška [*]

  Taky se jako řidič bojím cyklistů, co ti někdy dokážou, nestačím s divit, nedávno mi jeden takový vjel málem pod auto zcela dobrovolně, nechtělo se mu stát na křižovatce na červenou, tak si to hasil do protisměru, ač viděl kolonu aut. Bojím se i mladých "smradů", ale i starých dědů za volantem.

  superkarma: 0 17.10.2007, 08:53:15
 2. avatar
  [17] Evikus [*]

  JanaVi: Strašný, ale jeho trest je, že si to bude do konce života vyčítat.

  superkarma: 0 17.10.2007, 06:52:53
 3. avatar
  [16] JanaVi [*]

  Evikus: Už zemřela i ta druhá dívka

  superkarma: 0 16.10.2007, 21:06:08
 4. avatar
  [15] Deta [*]

  Žábina: jenže oni většinou přežijou

  superkarma: 0 16.10.2007, 19:39:08
 5. avatar
  [14] vininka [*]

  Taky nechápu ty mladé co sednou do auta s kýmkoliv po požití čehokoliv..... Raději bych z těch diskoték šla pár km pěšky, než bych se nechala zabít...

  superkarma: 0 16.10.2007, 14:32:24
 6. avatar
  [13] Meander [*]

  Mně málem do statistiky mrtvých zařadil řicič autobusu, který mě předjížděl na vlakovém přejezdu a mně, jak jsem se mu snažila uhnout, se kolo dostalo do koleje a já sebou flákla jemu pod kola.
  A pak jeden prastarý dědek, co mi starým fiatem vyjel z lesa rovnou do cesty. To jsem tedy jela autem...

  superkarma: 0 16.10.2007, 14:09:32
 7. avatar
  [12] Žábina [*]

  nejhorší je že takoví "machři" jsou nebezpečím i pro ostatní řidiče...
  většinou způsobí vážnou nehodu..když se zabijí sami - dobře jim tak - není mi jich líto
  je mi líto těch, kteří zahynou vinou takových spratků

  superkarma: 0 16.10.2007, 14:06:44
 8. avatar
  [11] cicinka [*]

  Bébina: My například jako cyklisti na frekventovaných silnicích nejezdíme.a divila by ses co šílení řidiči dokážou dělat na vedlejších silnicích.Párkrát už jsme unikli taky jen o vlásek.Spec.je tu jedna zatáčka kam není vidět,oni to řežou a že proti může jet cyklista jim nevadí.Pokud bych takový střet přežila,zkopala bych ho.....do b....í a nebo do fialova.Ale je to o slušnosti lidí z obou stran.ale tohle jsou autentické záž.

  superkarma: 0 16.10.2007, 12:38:57
 9. avatar
  [10] Zdendula [*]

  Janulina: cyklista je účastník silničního provozu stejně jako ty v autě a poto ho musíš respektovat, 3 vedle sebe jestě jezdit nemají ale ani v tomto případě neplatí právo silnějšího.

  superkarma: 0 16.10.2007, 12:35:05
 10. [9] Bébina [*]

  Za volantem se bojim cyklistu, chodcu a zvirat, tedy vsech, co mi muzou necekane vbehnout nebo spadnout pod kola. Na cyklisty netroubim, jeste se leknou a spadnou mi tam, troubim jen na zviratka, co se chystaji spachat sebevrazdu po koly aut. Za cyklisty se pokorne tahnu, dokud nemam sanci je bezpecne=velkym obloukem objet. Rozciluji me cyklisti na Strakonicke, vikend co vikend se jich tahne strudl az ke Stechovicim a ti nejodvaznejsi se pousti i do Stechovicaku. Proc proboha maji cyklisti potrebu jezdit po takhle frekventovanych silnicich? Ja bych tam na kole nikdy nejela, bala bych se, kdo me sejme.

  superkarma: 0 16.10.2007, 12:34:22
 11. avatar
  [8] veet [*]

  Janulina: souhlasím, mockrát se mi stalo, že si cyklisti mysleli , že jim silnice patří a taky se tak chovali.Nejhorší jsou však staré babky, co vranglují uprostřed silnice, div pomalu nespadnou.

  superkarma: 0 16.10.2007, 12:34:00
 12. avatar
  [7] kominice [*]

  Hlavně že jsi v pořádku.Ten blbec tě mohl ošklivě zřídit. Tihle smráďata si neuvědomují co všechno se může stát.Měla jsi mu tu prdel nakopat aspoň by si dal příště majzla

  superkarma: 0 16.10.2007, 12:27:33
 13. avatar
  [6] Janulina [*]

  Na kole nejezdím, nebaví mě to, ale v autě jo. Cyklisti jsou dost velcí parchanti. jedou na úzké silnici třeba 3 vedle sebe. Občas taky troubím. Jinak to nejde

  superkarma: 0 16.10.2007, 12:23:39
 14. avatar
  [5] Zdendula [*]

  Taky mám na kole pocit že na mne nahlíží řidiči jako na sebevraha a tak se mi snaži ochotně pomoci - do hrobu .Je to věcí policie ale ta má zaklínací všeomlouvací formuli "je nás málo". Jako řidič najezdím za rok mnoho kilometrů po celé republice, nevím jestli je to náhoda ale letos jsem ještě nenarazila na žádnou policejní kontrolu. Uvažují prý že budou mladým vydávat řidičák na zkoušku - to by nemusel být špatný krok, ještě bych to rozšířila na lidi kterým byl už jednou odebrán.

  superkarma: 0 16.10.2007, 12:06:34
 15. avatar
  [4] Evikus [*]

  Nejhorší je, že ti, co nehodu způsobí většinou vyváznou bez vážnějších následků. Jako ten 16letý magor, co vezl svojí 16letou a 18letou kamarádku. Ta 16letá to nepřežila, 18letá je ve vážném stavu v nemocnici a on je lehce zraněný.
  Proč leze do auta když je mu 16? A proč tam lezou ty holky? Nechápu to
  Nikdy jsem tuto potřebu machrování neměla a nikdy bych si nesedla k člověku bez řidičáku do auta.

  superkarma: 0 16.10.2007, 11:20:54
 16. avatar
  [3] cicinka [*]

  taky mám tento názor.A na řidiče od náklaďáků a spol.jsem vyloženě alergická.Já bych ho také asi nakopala a museli by mně od něj rvát.Tuhle měl jeden němec štěstí,že jsem jenom stáhla okýnko.nezastavil na Stopce a řítil se na nás.manža naštěstí začal hnedle točit,myslel si,že němec zabrzdí.a ten se jen culil jak debil.

  superkarma: 0 16.10.2007, 11:15:07
 17. avatar
  [2] Modré z nebe [*]

  Osmnáctiletí za volantem silnýho auta = tak to jsou kolegové Smrti, vážně!

  superkarma: 0 16.10.2007, 11:06:04
 18. avatar
  [1] gerda [*]

  Já mám taky z kola všelijaké zážitky, takže úplně chápu, jak ti bylo. Dobřes udělala, žes mu vynadala, ať si pamatuje, jak se má chovat na silnici.

  superkarma: 0 16.10.2007, 11:01:48

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme