Děkujeme za další příspěvek na dnenší téma. Je od čtenářky s nickem dispečerka. Pojďte se podívat na jejího plechoového miláčka.

Modrásek

Favorit 136 zvaný ,,Modrásek“. Moje auto není žádný mladík. Je to Favorit 136 L, švestkové barvy, rok výroby 1989. Je už trošku takové jeté, obouchané, ale je moje. Už od jeho koupě mám k němu silný, pozitivní, citový vztah. Když jsme si ho koupili, byl to pro nás hotový zázrak. Hýčkali jsme si jej jako svátost oltářní. A bodejť taky ne. Vždyť jsme na něj vystáli v třeskutých mrazech 48 hodin frontu na pořadník. A cena 86 500,- Kč byla pro absolventku střední ekonomické školy s nástupním platem 1 350,- Kč taky  přímo astronomická.

Padly na něj všechny rodinné úspory, ale dočkali jsme se. Našeho ,,Modráska“ jsme si konečně dovezli domů. Od té doby nám prokázalo nevídané služby. Odvozilo děti po doktorech, nás do práce, materiál na stavbu domku, jeho četné opravy a v neposlední řadě jsme s ním podnikli nejednu krásnou dovolenou.

A kdybyste viděli, jak skvěle si vede i teď, když za něj zapřáhnu vozík s šesti metráky uhlí! Manžel nám už sice pořídil nové rodinné auto, ale já neustále brázdím své okolí i v našem ,,Modráskovi“. Není už ,,nic moc luxusní“, mnozí se možná na něj dívají mezi prsty, ale zatím jezdí dobře, v zimě v mrazech startuje jedna báseň, prošlo bez ztráty kytičky technickou kontrolou a v zimě i v létě mě spolehlivě doveze kam potřebuji. A o to jde, ne.

dispečerka

Já si myslím, že s auty je to jako s lidmi. Buď se povedou nebo ne.

Jaké zkušenosti s auty máte vy , milé ženy-in? Vzpomínáte na své první? Máte ho stále v pojízdném stavu, jako dispečerka, nebo jste ho už dávno vyměnily? Čím jezdíte teď? Jste spokojená, nebo na něj nadáváte? Nechalo vás vaše auto někdy v úzkých? Napište nám nějakou příhodu, která se vám stala s vašim plechovým miláčkem. Zavzpomínejte na svá auta.

Své příspěvky a fotografie posílejte na adresu redakce@zena-in.cz

Reklama