Styl

Módní show Liběny Rochové: Úžasný zážitek!

rochová

Liběna Rochová je špičková oděvní designérka a její módní show jsou vždycky nezapomenutelným zážitkem. Proto jsem byla poctěna, že jsem dostala pozvánku na její Timelles Night v galerii Sovovy mlýny na Kampě.

rochováAle to bych snad ani nebyla já, aby se těsně před odchodem z redakce nestrhla průtrž mračen. Že by se historie opakovala a já přišla i na tuto noblesní a nadmíru reprezentativní akci opět v zabláceným a mokrých šatech? Toho bohdá nebude! Zavolala jsem si taxi.

Na místě jsem pochopila, že déšť nezaskočil jenom mě. Kolem procupitaly modelky s obrovským papundeklem nad nalíčenými a načesanými hlavinkami. Že by vtipný prolog? Liběna přece ráda pracuje s netradičními materiály. Ne, to jen žertuji. Čistě prozaicky nechtěly zmoknout, a poničit si tak několikahodinové dílo vizážistek a kadeřnic.

rochováNádvoří galerie se začalo plnit svátečně oděnými hosty, roznášely se drinky, dokonce i počasí se umoudřilo a nad Sovovými Mlýny se chvilkami objevilo modré nebe.

A k mému překvapení jsem s tím prologem nebyla až tak daleko od pravdy. Jen se omlouvám paní Liběně za slovo papundekl, ale symbolické modely, jakési oživlé sochy na nádvoří, budily dojem, jako by byly vytvořeny z kartonu a recyklovaného papíru. Nesahala jsem na ně, to se přece nedělá, ale musela jsem ocenit úžasný nápad spojit oděvní design se sochařským uměním. Nádvořím zněla nádherná hudba, sochy-modelky ladně měnily pózy a stávaly se živou součástí sochařské expozice. Kdyby už dál nic nebylo, mohla bych odejít spokojená.

Ale hlavní program Timeless Night měl teprve začít!rochová

Přehlídku tvořily dvě na sebe navazující modelové řady. První představila velmi netradiční, sochařsky pojaté krátké šaty z aranžovaných stříbrných a zlatých materiálů s kovovým efektem doplněné skleněnými šperky z limitované série LR. Druhá dlouhé černé luxusní toalety z double saténu v kombinaci s hedvábným a strečovým tylem doplněné unikátními světelnými šperky z vodivých vláken a led žárovek.

rochová

Modelky vcházely otevřenými okny jako madony zrozené z vodních par. K tomu divoce proudící hladina Vltavy, zlatý třpyt osvětlené Prahy i kouzlo nechtěného, rychle projíždějící parníky, spolu s hudbou tvořily magickou kulisu nádherným modelům, až se vám tajil dech.

Byl to úžasný zážitek, a když jsem pak měla možnost setkat se osobně s paní Liběnou Rochovou a vyseknout jí poklonu, neměla jsem dost slov.

Tak ještě jednou. Bylo to krásné a nebylo toho dost!

   
11.06.2010 - Móda - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [9] enka1 [*]

  Eva_Fl — #8 Anai — #7 Normálka zadním vchodem,vždycky se nějakej najdeSml57,Pořídím paklíč a jdu do toho s tebou. Anai-a co takhle si dát to tenhle rok jako vánoční přání?Sml58

  superkarma: 0 13.06.2010, 12:31:52
 2. avatar
  [8] Eva_CZ [*]

  Anai — #7 jako novinar! Sml58 Ze by ti nekdo hodnej z redakce krapet pomohl. Sml54

  1. na komentář reaguje enka1 — #9
  superkarma: 0 11.06.2010, 20:09:23
 3. [7] Anai [*]

  I když Tora-tora a kačinka klidně mohou být celebrity, že? Sml16 Já bych samozřejmě něco takového taky "mohla", jeje... ale jak se tam dostat....

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #8
  2. na komentář reaguje enka1 — #9
  superkarma: 0 11.06.2010, 14:48:39
 4. [6] Anai [*]

  ToraToraTora — #4 Tyhle akce jsou V.I.P., tedy na pozvání a pouze pro celebrity, ne?

  superkarma: 0 11.06.2010, 14:47:51
 5. avatar
  [5] Eva_CZ [*]

  Hmmmmmmmm Sml67

  superkarma: 0 11.06.2010, 14:45:44
 6. avatar
  [4] ToraToraTora [*]

  Jj, dala bych si líbit něco takového. Dano, věřím, že to bylo úžasné. pořád si slibuji a nemohu se urvat na podobnou akci zajít. A příležitosti by byly....

  1. na komentář reaguje Anai — #6
  superkarma: 0 11.06.2010, 12:03:14
 7. [3] Dana Haklová [*]

  kačinka — #1 Ještě jsem nezažila příhlídku, kde by se začalo včas, takže mi to nepřišlo zajímavé ani postatné napsat. Také jsem zaslechla, že jim tam nateklo, proto se to zdrželo.

  Jo a máte pravdu, víno bylo skvělé.Welcome sektík jsem neochutnala, roznášeli ho v lahvích, ale skleničku si musel každý urvat sámSml16Sml31.

  superkarma: 0 11.06.2010, 09:36:46
 8. avatar
  [2] kačinka [*]

  Jo a měli tam dobré víno. Jak bubliny před začátkem, tak červené po.

  superkarma: 0 11.06.2010, 07:54:54
 9. avatar
  [1] kačinka [*]

  Taky jsem tam byla. Ale nenapsala jste, Dano, že se napřed hodinu čekalo a samotná přehlídka byla tak půl hodiny. V nějakém bulváru jsem se dočetla, že se snad čekalo na Lucii Bílou, ale myslím, že je to blbost a prostě jim tam nateklo a museli to likvidovat. I při samotné přehlídce ještě občas skáplo ze stropu. Jinak zajímavé, ty aranžované objekty sice nepoužitelné, ale mezi dlouhými róbami bych si vybrala.

  1. na komentář reaguje Dana Svobodová — #3
  superkarma: 0 11.06.2010, 07:54:05

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme