Samet se řadí mezi tzv. „těžké“ materiály. Takové, s nimiž je potřeba jednat s citem, které vám nic neodpustí a musíte jen kombinovat s jinými, „lehčími“, materiály, aby vynikly na maximum.
Samet by měl být dominantním kouskem celého outfitu, a to jak v případě oblečení typu sako nebo šaty, ale také v podobě doplňků jako jsou boty nebo kabelka.

Samet na den

Jak bylo napsáno výše, samet už není vhodný jen na „hodobóžo“ akce, ale můžete ho klidně nosit do práce, na rande nebo do školy. Fígl je v tom, že ho zkombinujete s něčím nečekaným a ne tolik, na první pohled, luxusním. Tak třeba:

Sametové sako + džíny + triko

Tento outfit vás bude bavit. Hodí se jak do práce, tak i na večerní dámskou jízdu. Spojení tak „obyčejných“ a běžných věcí jako jsou džíny a tričko bez potisku, s tak výrazným kouskem, je sázka na jistotu. A pokud máte v práci dress-code, vyměňte denim za černé skinny kalhoty.

Sametové šaty + legíny

Samet, květinový potisk a lesklé legíny. Úlet? Ani náhodou! Právě díky poslednímu jmenovanému nebudete vypadat jako na výpravě na červený koberec, ale jako stylová módní ikona. A to chceme, ne?

Sukně + svetr + sametový batoh

Pokud je na vás samet přeci jen příliš těžký kalibr, vsaďte na doplněk. Sametový batůžek je neskutečně holčičí a roztomilá záležitost! S ním na kabelky zapomenete raz dva!

Mohlo by vás také zajímat:

Reklama