Chcete být průkopnickou femme fatale a udávat davu směr v oblékání? Víte kam nyní směřuje módní vlna a jaké novinky představí módní průmysl nadcházející rok? Pokud ne, seznamte se níže s ikonami odívání a s návrháři narozenými ve stejném znamení zvěrokruhu. Jsou vám blízcí?

Harmonické váhy - „polo“ Ralph Lauren a upíří sněhurka Dita von Teese

(23. 9. až 23. 10.)

horoskop

„Nenavrhuji oblečení, navrhuji sny“ (Ralph Lauren)
Váhy mají vrozený dobrý vkus a měly by se jím řídit. Mají skvělé oko pro sestavy těch nejpřekvapivějších obleků, a když poslouchají svůj vnitřní hlas bezchybně si vyberou správný odstín barvy i střih. Ať je jejich věk jakýkoli, vždy drží krok s dobou a styly zrovna vyšlé z módy nechávají vzadu v šatníku. Zřídkakdy něco vyhazují, protože vědí, že módní kolo se točí pořád dokola a poměrně pravidelně. K jejich nátuře se hodí poetické pastelové odstíny modré a přírodní barvy. Váhy dokáží najít naprostou rovnováhu mezi tvarem a barvou i mezi celkovou střídmostí a svůdností modelu.
Doporučení pro váhy pro rok 2012: Geometrické vzory a psaníčka slaví návrat! Ustrojte se do šatů s potisky plošných i prostorových matematických útvarů či kostkovaného oblečení a ozdobte se mohutnými náramky a velkými prsteny.
Obchody: Gant, MIЯROR, Ann Christine

Elektrizující štíři - dráždivý Calvin Klein a éterická Grace Kelly

(24. 10. až 22. 11.)

horoskop
„Emancipace způsobila ztrátu ženské tajuplnosti“ (Grace Kelly)
To štíři určují v módě pravidla hry. Jsou smělí ve výběru oblečení, které má zdůrazňovat podmanivý půvab tohoto vodního znamení. Výborně vypadají v napodobeninách z kůže a ve vysokých podpatcích. Rádi skrývají své vševidoucí oči za černé brýle, které jen tak na někom neuvidíte. Vyznávají výstřední a provokativní ráz oblékání, který ale nikdy nesmí být vulgární. Milují temné barvy a kombinace černé se švestkově modrou, fialovou či vínově červenou. Vhodné jsou pro ně měkké tkaniny, kůže a úplety, krajkové prádlo i džínovina.
Doporučení pro štíry na rok 2012: Propojte mat a lesk, vintage šaty a vojenské boty! Prostě zbarvené oblečení může být oživeno saténovými pásy či výrazným šifonem. Nebojte se být ve vašich návrzích uvolnění a odvážní.
Obchody: Biba, Calvin Klein Jeans, Swarovski

Multikulturní střelci - proslulý Versace a vždy svůj Galliano

(23. 11. až 21. 12.)

horoskop
„Oblékáte elegantní ženy. Oblékáte sofistikované ženy. Já oblékám děvky“ (Gianni Versace)
Střelci jsou v oblékání velmi dobrodružní. Inspirují se historickými i současnými módními tendencemi různých národností, čímž přispívají k vzájemnému obohacování oděvních vzorců a kultur. Sledují styl afrických kmenů, indických hinduistů, japonských gejš a mnohých dalších a přemýšlí, jakého prvku by se mohlo využít. Když je jejich výsledný outfit exotický a éterický jsou spokojení. Ženy se inspirují východními motivy a potrpí si na etnické šperky. Z barev je přitahuje indigo, rezavá, oranžová, červená, hnědá a fialová. Sportovně založení muži si užijí oblečení ze světa atletiky, plachtění nebo golfu ve světle tyrkysové, modré, zelené nebo nachové s bílým lemováním.
Doporučení pro střelce na rok 2012: Sluncem vyšisované barvy a nomádské vzory. Tradiční oděvy, tribal motivy, korálkové mozaiky, šátky, tuniky, batika a zlaté, dřevěné či perleťové náramky dodají na autentičnosti a zdůrazní vaši individualitu.
Obchody: KappAhl, Gizia, Promod

Pánský styl v režii kozorohů - Achille Maramotti alias MaxMara a dramatická Marlene Dietrich

(22. 12. až 20. 1.)

horoskop
„Lidé, kteří si mě prohlížejí, mi připomínají diváky na tenise. S tím rozdílem, že jejich hlavy se nepohybují zleva doprava, ale shora dolů“ (Marlene Dietrich)
Oblečením a jeho tmavými odstíny občas připomínají účastníky pohřbů či pracovníky krematorií a pohřebních ústavů. Milují laciné krámy, obchody s konfekcí a bleší trhy. Z výběrového odpadu dokáží vytvořit slušivý ohoz, který odvážnější jedinci zvýrazní košilí neobyčejnou střihem či barvou. Libují si ve formálních kostýmcích, černo-bílé a nekřiklavé modři a šedi. Jejich minimalistický styl je oproti extravagantnějším znamením poměrně strohý. Kozoroh, který věří své intuici, ale umí potlačit svůj sklon ukrývat se za konvenčnost a dokáže překvapit závratně zvláštním sexy modelem.
Doporučení pro kozorohy na rok 2012: Zvýrazněte svůj pánský styl! Zkuste pro ozvláštnění stříbrné a zlaté šperky. Příjemné by vám mohly být i uniformy, pánské typy košil podtrhujících ženskost, minisukně v šedé, hnědé či antracitové a tmavé drahokamy.
Obchody: pietro filipi, F&F, Marks & Spencer

Umělečtí vodnáři - nadčasový Christian Dior a autorka minisukní Mary Quant

(21. 1. až 20. 2.)

horoskop

„Lidé vždy nazývají věci vulgárními, když jsou pro ně nové, vkusné je pak pro ně to, co už dobře znají“ (Mary Quant)
Vodnáři mají umělecké sklony a jsou obdařeni vkusem. Ze všech znamení zvěrokruhu mají nejindividuálnější postoj k módě. Jelikož nesnesou, když jim někdo říká, co si mají obléci, neměli by se řídit určenými trendy, ale směr si vytyčit vždy sami. Vodnáři jsou často v čele módní avantgardy a tvůrci smělých návrhů v módních žurnálech. Mají dar spojovat prvky, které se na první pohled k sobě nehodí, v půvabné kreace. Zastávají pohodlný a jasný ležérní styl, ve kterém překvapují barevnými kombinacemi fialové, tmavě modré, černé a bílé.
Doporučení pro vodnáře na rok 2012: Vsaďte kartu na transparentní materiály, pestré barvy, jemné nebo naopak opulentní florální tisky a vzdušné střihy. Pokuste se neřídit se plně danými trendy a vytvořte si podle svého přesvědčení vlastní linii.
Obchody: Pimkie, Gaudí, Calzedonia

Fantasiální ryby - symbol modrých džínů Levi Strauss a tvořivá Rihanna

(21. 2. až 20. 3.)

horoskop

„Chci být kreativní“ (Rihanna)
Pro ryby je důležitější nitro člověka než fyzický vzhled, a tak požadují, aby jejich vzezření odráželo stav duše. Oblečení ryb často podmiňuje jejich vrozená fantasie a netradiční snivé smýšlení. Mají za cíl přitáhnout pozornost lidí kolem sebe, a tak v jeden den klidně obléknou živé barvy a další hlubokou čerň. Příslušníci tohoto vodního znamení se velmi často se oblékají do měkkých látek či romantických vlajících šatů a dobře se cítí i v lesklých materiálech. Umělecky založení muži často šokující v růžových či tyrkysových sakách a kloboucích. V barvách dávají ryby přednost všem odstínům moře, tedy modré, tyrkysové, lila, fialové a zelené.
Doporučení pro ryby na rok 2012: Inspiruj se přírodními jevy a vsaď na akvarely. Nebesa při západu a východu slunce, rozbouřená vodní hladina, vítr ženoucí mraky... vše může být inspirací pro vaše barevné spektrum a použité materiály.
Obchody: Levi´s, Original Marines Family Store, Denim House

Zdroj text a foto: Mgr. Eva Ječmínková

Reklama