Chcete být průkopnickou femme fatale a udávat davu směr v oblékání? Víte kam nyní směřuje módní vlna a jaké novinky představí módní průmysl nadcházející rok? Pokud ne, seznamte se níže s ikonami odívání a s návrháři narozenými ve stejném znamení zvěrokruhu, jejichž jedinečné kousky budete moci letos a příští rok v obchodních domech zakoupit.

Extraordinární berani - punková Vivienne Westwood a kreativní Mark Jacobs

(21. 3. až 20. 4.)

horoscop

„Mé oblečení je velice populární v Japonsku“ (Vivienne Westwood)
Módu v očích beranů vystihuje následující skupina slov: svoboda, extravagance, provokace. Skopci chtějí jako skutečný vůdci vždy zářit a zapůsobit tak, aby si je každý zapamatoval, což se jim, díky odvážnému vzhledu, obvykle daří. Dráždivé toalety, vysoké lesklé boty, pozoruhodné kabelky či pásky a neobvyklé, pro mnohé až nepochopitelné či dokonce nevkusné, kombinace barev, materiálů a vzorů. Červená, hnědá, černá, okrová a zlatá - to jsou barvy tohoto ohnivého znamení na příští rok.
Doporučení pro berany na rok 2012: Nebojte se hypermoderní výstřednosti. Buďte veselí, hraví a barevní. Odlište se opět, třeba pestrobarevným lesklým kabátem se zvířecím motivem, od mainstreamového hejna.
Obchody: Guess, Bershka, Guru

Elegantní býci - minimalistická Audrey a uhlazený Valentino

(21. 4. až 21. 5.)

horoscop

„Móda je nákaza něčím novým“ (Audrey Hepburn)
Býci chtějí vždy vypadat dokonale. V přílišné extravaganci si nelibují a nesledují slepě módní trendy. Stejně jako módní ikona Audrey Hepburn, jejíž jedinečný styl se stal nadčasovou záležitostí, milují minimalismus, černo-bílou kombinaci, boty na klínu či balerínky a řídí se rčením, že v jednoduchosti je krása. Díky vytříbenému smyslu pro barvy a linii se věci jimi nošené netlučou. Býci často dramatizují a schovávají se za složité účesy a tmavé velké brýle proti slunci. Příslušníci tohoto zemského znamení zbožňují eleganci černé ozvláštněnou výraznými doplňky. Požadují perfektně padnoucí střih, který zdůrazňuje jejich přednosti a skryje nedostatky.
Doporučení pro býky na rok 2012: Minimalismus s důrazem na detaily a rafinované střihy. Oblíbenou černou doplňte o kontrastní růžovou, popřípadě inkoustovou modř či zeleň. Nebraňte se asymetrickým límcům a volánům.
Obchody: Luisa Spagnoli, FORNARINA, Eiffel optic

Schizofrenní blíženci - pan Samsonite Jesse Shwayder a „pin up girl“ Marilyn Monroe

(22. 5. až 21. 6.)

horoscop

„Co si oblékám na spaní? Chanel č. 5.“ (Marilyn Monroe)
Stejně jako sexuální symbol Marilyn Monroe ani ostatní vnitřně rozervaní blíženci to nemají s odíváním snadné a jako kolem všeho v jejich životě i zde tropí rozruch. Jelikož neví, zda tentokrát zvolit novátorský nebo retro oděv a zda být večer za osudovou ženu či lolitku, disponují přeplněnými skříněmi. Ve všech směrech jim obchodní domy vychází vstříc, a tak konzervativní kousky střídají módní výstřelky. Blíženci milují hru s barvami a díky své vnitřní rozpolcenosti jsou králové kontrastních variací. Mají rádi decentní líčení a chladivou modrou, tyrkysovou, zelenou či stříbrnou. Potrpí si na náušnice, a aby je jejich přátelé obdivovali, oblíbili si, i na úkor praktičnosti, sexy minisukně a svůdné džíny.
Doporučení pro blížence na rok 2012: Heslem vašeho outfitu nechť je: „kreativní mix“. I když pro někoho již bude váš model těžko skousnutelný, nebojte se kombinovat zdánlivě nesourodé a neslučitelné motivy.
Obchody: Tally Weijl, Bijou Brigitte, Samsonite

Konzervativní raci - tenista René Lacoste a kloboučnice Rose Bertin

(22. 6. až 22. 7.)

horoscop

Jsem obchodník s přezdívkou „Krokodýl“ nebo také „Aligátor“ (René Lacoste)
Znamení, jež smýšlejí v oblékání svobodomyslněji, označují raky za staromódní jedince, kterým v módě o několik let ujel vlak. Pravdou je, že raci ve své cestě za módou vykazují pouze decentní experimenty, ale je tomu tak proto, že si velmi brzy nacházejí svůj vlastní, obvykle velmi vytříbený styl, jehož vyzrálé struktury se drží po celý život a mění ji pouze výjimečně. To co jiní označují za staromódní je spíše tradiční. Raci dávají důraz na pohodlí, značku a především na kvalitu, za kterou jsou ochotni dobře zaplatit. Sluší jim společenské šaty v konzervativním stylu a měkké pastelové barvy jako je šedá, béžová a všechny odstíny modré a zelené s výraznějšími lemy.
Doporučení pro raky na rok 2012: Vsaďte na luxusní sportovní styl! Pohodlný outfit tvořený kvalitními materiály slaďte do jemných barev a oživte jej originálním kloboukem a obuví špičkové kvality.
Obchody: Lacoste, Festina, ECCO

Módní diktátorky - lvice Madonna a kurtizána Coco Chanel

(23. 7. až 22. 8.)

horoscop

„Móda zmizí, styl zůstane“ (Coco Chanel)
Lvi jsou opravdovými módními predátory. Kombinují nemožné, udávají trendy, šokují a neberou si servítky. A co je nejpodstatnější - většinou jim to i setsakramentsky sluší! Dávají přednost luxusním oděvům dobré kvality, které odolávají zubu času a často svůj outfit ozvláštní i vlastnoručně vyrobenými svéráznými kousky. Spektrum kontrastních barev, materiálů i zajímavých detailů působí dojmem, že každý detail má své místo a dokonale zapadá do předem vymyšleného přirozeného a velmi šik konceptu. Lvi jsou zkrátka mimořádnými talenty diktujícími trendy.
Doporučení pro lvy na rok 2012: Zkuste svůj šatník obohatit o kovbojské či indiánské motivy. Třásně, kůže, korzet a vaše vlastní prvky v teplých odstínech červené, oranžové a žluté barvy. A hlavně nenakupujte levně - zasloužíte si mistrovská díla!
Obchody: Gizia, Gant, Mixer

Rafinované panny - Domenico Dolce z D&G a hubená Twiggy

(23. 8. až 22. 9.)

horoscop

„Veřejnost pozná styl“ (Domenico Dolce)
Panny jsou kromě nevinnosti ztělesněním absolutního perfekcionalismu. Občas podlehnou impulzivnímu nápadu a koupí si naprosto nevhodný hadřík, ale pokud se zadaří, umí dokonale propojit krásu a funkčnost oblečení a přesně odhadnout, jaký oděv se hodí pro jakou příležitost. Ženy tohoto slunečného znamení se vyhýbají složitým kombinacím a s barvami nerady experimentují. Milují měkké vlněné sukně, koketní blůzy a vyšívané topy. Muži nosí černé nebo šedé volné kalhoty, bundy vojenského stylu a perfektní hodinky. Krédem je vypadat konzervativně a bezchybně, jelikož pocit neupravenosti je pro panny přímo pohromou.
Doporučení pro panny na rok 2012: Krajky a chlupaté materiály budou hrát v příštím roce prim! Váš obraz je tvořen detaily. Pokud ovládáte švadlenkovské práce, zkuste oživit jednoduché šaty kožešinou, krajkou, pleteninou, náplety či háčkováním.
Obchody: GAS, 7camicie, Jackpot and Cottonfield

Zdroj text a foto: Mgr. Eva Ječmínková

Na další znamení v módě se můžete těšit už v pondělí, 12. září 2011!

Reklama