Zajímavý názor na dnešní téma a vlastně i současné oblékání nám poslala čtenářka s nickem Tee, za což jí děkujeme

U mě platí - co značka - to jiná velikost. Někdy 36, někdy 38 a nebo značení, kterému sama nerozumím. U bot je to stejné - jednou mám botu velikosti 4, někdy 4 a 1/2 a někdy 5. Tak se tak někdy sama sebe ptám, jestli jsme divná já a nebo úplety, co na sebe v obchodě navlékám.

Můj problém v oblasti módy je však trochu jiný. V kamenných obchodech je všechno stejné. Vlezete do jednoho krámu a v druhém najdete snad i stejně postavené stojany. Proč? Copak se musíme řídit diktátem velkovýroben, jelikož ušili moc tohoto a tohoto a proto se to musí prodat? :o)  Proč v zimě nesežu plavky? Není sezóna? Takže jsme zase tam, kde jsme byli? :o) 

Na ulici potkáváte stejné lidí, ve stejném oblečení. Je to možná i tím, že lidé ( ne všichni - neházím všechny do stejného pytle ) se bojí být originální, mít určitou dávku osobní extravagance. Nebo nevím. Jsem ráda, že se lidé v poslední době naučili pěkně oblékat - ale proč dle jediného vzoru? Kolik jste třeba dnes potkali lidí v černém kabátě, jeansách a černých kozačkách? (Slyším odpovědi - vždyť je to klasika, tak proč ne?!) 

Proč, když se na stránkách časopisu ukáže hvězdička s obrovským šátkem na krku, jsme hned národem šátkařů? Jsem ráda, že do tohoto "stádečka" nepatřím. Nakupuji raději na internetu nebo v second-handech. Tato dvě místa mi originalitu dopřejí, jelikož co tam seženu já, nesežene už nikdo jiný :o)

Pokud jsem však nucena koupit si to, co má ve skříni dalších 645 284 lidí - buď tento kousek zkombinuji s velmi netradičním a neokoukaným kouskem a nebo si ho sama vyšperkuji...Móda je věc ošemetná, ale vlastní neovlivněné Já je ještě ošemetnější. Končím slovy Williama Shakespeara: "Vnější krása je o to cennější, oč více skrývá vnitřní krásy."

Vaše čtenářka Tee..

Lidé se zkrátka bojí vybočovat z řady. Většině vadí, když si jich na ulici někdo všímá a komentuje. Já můžu být originální, ale musím se v tom dobře cítit. Pak je mi jedno, když se někdo ušklíbá, jak jsem se vymódila.

Jaký na to máte názor vy? Jste raději středem pozornosti, nebo se skrýváte v davu? Dokážete se oblékat originálně a nepodlehnout uniformitě? Jste individualistka? Jak se to projevuje ve vašem oblékání? Čím se odlišujete od ostatních?

redakce@zena-in.cz

Reklama