Novinky

Módní bloggeři z Norska skončili v továrně v Kambodži

Dobré ráno, milé čtenářky! Umíte si představit, že byste z pohodlí rodné země byly poslány do nelidských podmínek kamsi do Kambodži a přežít zde měsíc? Dvě norské módní bloggerky a jeden blogger se s touto situací museli vypořádat.

Jednalo se o reality show největších norských novin Aftenposten nazvanou SweatShop – Dead Cheap Fashion. SweatShop je název pro pracovní místo s nepřijatelnými podmínkami. A právě do takových podmínek byli na měsíc vysláni tři módní redaktoři, kteří zde byli zaměstnáni v textilní továrně v Kambodži.

Znamenalo to potýkat se s minimálním platem, dlouhou pracovní dobou s přesčasy a nulovou bezpečností práce. Anniken, Frida a Ludwig také zakusili, jaké to je přežívat v kambodžském domě, který je asi tak velký jako jejich koupelny v Norsku, a o čistotě se zde nedá mluvit. Na den měli jen pár dolarů a nákupy za vysoké částky byly jen snem.

Jejich měsíční pobyt mapují čtyři epizody reality show. Tato tvrdá zkouška zatočila s nervy všech tří. Anniken a Frida dokonce v současnosti bojují za zlepšení podmínek v textilních továrnách firmy H&M.

 

   
27.01.2015 - Redakční novinky - autor: Marta Pušová

Komentáře:

 1. avatar
  [5] chanahd [*]

  kobližka — #4 Na to je článek moc krátký, aby se dalo poznat něco víc.

  superkarma: 0 28.01.2015, 18:09:56
 2. avatar
  [4] kobližka [*]

  chanahd — #3 To je sice pravda,ale stejně si myslím,že s podmínkami v Kambodži se to dá těžko srovnávat!

  1. na komentář reaguje chanahd — #5
  superkarma: 0 27.01.2015, 17:55:15
 3. avatar
  [3] chanahd [*]

  Minimální plat, dlouhá pracovní doba, neplacené přesčasy - najde se i u nás na mnoha místech. Třeba prodavačky v supermarketech, v mnoha továrnách....

  1. na komentář reaguje kobližka — #4
  superkarma: 1 27.01.2015, 13:58:38
 4. [2] dadma [*]

  Je to hnus.Prestižní značky si nechávají vyrábět svoje zboží v těchto zemích a nejedná se pouze o Kambodžu a nejen o oblečení.Peníze na prvním místě...Je dobře ,že si to někdo vyzkoušel na vlastní kůži.I když i my již máme dnes zkušenosti( i když je to zatím slabý odvar ) s kapitalistickými manýry některých firem a majitelů.

  superkarma: 3 27.01.2015, 09:02:18
 5. [1] Maria28 [*]

  Co se děje v Kambodži, svět ví. Kdyby se raději nebáli rozkrýt podivné a šokující praktiky organizace Barnevernet v jejich vyspělém Norsku, to by byl sólokapr!!

  superkarma: 3 27.01.2015, 07:39:25

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme