Minulý týden jsme odstartovali nový seriál, který se jmenuje Módní abeceda. V předchozím článku jsme se věnovali písmenkům A a B. Pro dnešek se budeme věnovat pouze jednomu, a to písmenu C. Co se pod ním vše ukrývá? Na to se pojďme společně podívat.

Tentokrát se budeme věnovat pouze módním pojmům a významům, které se ukrývají pod tímto třetím písmenkem abecedy, a tím je Céčko. Vybrali jsme pro vás pět věcí, které byste v módním světě neměla přehlédnout. Možná je znáte, ale opakování je přece matka moudrosti.

sad

Crop top – tento druh trička zde není žádnou velkou novinkou, ač se tento rok těší velké oblibě. Crop top zažil největší boom v osmdesátých a devadesátých letech, které jistě většina z vás má ještě v živé paměti. A jak takový Crop top v dnešní době vypadá? Velkými změnami neprošel, stále se jedná o tričko krátkého střihu, které poodkrývá z větší či menší části bříško majitelky. Možná jedinou změnou jsou materiály a výrazné nápisy. Vždy záleží na nositelce, jaký styl jí je nejbližší a co se jí nejvíce líbí.

A k čemu takový Crop top nosit? Téměř k čemukoliv. Můžete si ho obléci k džínsům, k šortkám, k dlouhé sukni. Jen možná vynechejte kombinaci s krátkou sukní, tato kombinace by mohla působit vulgárním dojmem. Pokud si jej však budete přece jen chtít vzít k sukni, tak zvolte nejlépe sukni áčkového střihu s délkou nad kolena. Mějte na paměti, že méně je někdy více, a to nejen u Crop topů.

sda
Tamsinlondon.cz, 900 Kč

Šaty dělají člověka a ženu povzdech: „Zase nemám co na sebe...“
Hans Kratzer

Casual – jedná se o módní styl, jenž by měl být ležérní, ale svým způsobem elegantní. Základem jsou hlavně kvalitní materiály, především pokud se jedná o saka, šaty či kostýmky. Mohla jste vidět či slyšet také pojem Casual Friday, který používají především firmy, kdy tímto dávají svým zaměstnancům „omluvenku“ od obleků a jiného formálního oblečení. Mohou tedy přijít do práce třeba i v džínách, dámy si mohou odpustit halenky či přísné kostýmky.

ssa
Ukázka outfitu Casual Friday

Converse – Jedná se o známou značku, která má ve svém portfoliu téměř vše, na co si vzpomenete, od bot, kabelek až po trička. Firmu založil roku 1908 Američan Marquis M. Converse a zpočátku se společnost zaměřovala na výrobu gumových podrážek. Později začali vyrábět tenisové a basketbalové boty. Právě boty je proslavily asi nejvíce, a to především díky známému basketbalovému hráči Chucku Taylorovi, který byl propagátorem Converse. Jeho jméno i dodnes zdobí kolekce této obuvi, která je v dnešní době velmi oblíbená a nosí ji miliony lidí na celém světě.

as
Conversecz.com, 2090 Kč

Capri kalhoty – Kousek oblečení, který již několik let patří na přední příčky v oblíbenosti, a to především v letních měsících. Jejich střih a prodyšné látky lákají ženy k tomu, aby si je oblékly. Navíc se každoročně jedná o velmi trendy záležitost, která se hodí jak do práce, tak i k volnočasovým aktivitám. Naleznout je totiž můžete téměř ve všech střizích, materiálech, barvách a provedeních.  

sda
Domodi.cz, 899 Kč

Coctail dress code – Přišla vám pozvánka na nějakou společenskou akci a je zde doporučen Coctail dress code, ale vy nevíte, co to přesně znamená? Jedná se, jak již název napovídá, o koktejlový večírek. Jsou tak pojmenovány i šaty, které se na tuto akci hodí asi nejvíce, tzv. koktejlky neboli elegantní šaty kratšího střihu z kvalitního materiálu. Ve stejném duchu se nesou i doplňky, elegantní lodičky a decentní psaníčko je základem. Doplnit jej můžete i správným výběrem decentních šperků. Takové koktejlky by ve své skříni měla mít každá žena. Při koupi šatů nekoukejte na cenu, myslete na to, že se jedná o investici na delší dobu.

sda
Tamsinlondon.cz, 1815 Kč

Čtěte také:

Reklama