Bulvár

Modelka Martina: V Česku se průměrná modelka neuživí

Martina Kopřivová Kadlecová je zkušená modelka, která si založila vlastní modelingovou agenturu. V rozhovoru jsme probírali nejen platy modelek, ale také stud při focení spodního prádla a zda musí být modelka „svolná“ aby byla úspěšná.

kopřivová

Toužíte nahlédnout do světa modelingu? Pokud ano, přečtěte si náš rozhovor s bývalou modelkou a majitelkou modelingové agentury Ortiga Models Martinou Kopřivovou Kadlecovou, která se věnuje nejen modelingu, ale spolupořádá i soutěže iMiss a Metrosexuál roku.

Jak jste se dostala k modelingu?
Ve 12 letech mě na ulici oslovil tak zvaný scaut, ale rodičům se myšlenka, že bych měla být modelka, moc nelíbila. Nicméně později jsem je přemluvila a našla si první agenturu, která mě přihlásila do prestižní soutěže hledající nové tváře, tu jsem vyhrála. Moje kariéra se pak rozjela ve 14 letech, kdy jsem odjela do Milána.

Tak mladá, to muselo být těžké... co je vlastně na modelingu nejtěžší?
Myslím, že nejtěžší jsou začátky, kdy vás na castinzích odmítají, protože konkurence je veliká. A v zahraničí je těžké vypořádat se právě s odloučením od rodiny.

A co vás na něm nejvíc baví?
Nejvíce mě vždy bavilo cestování a poznávání nových lidí.

Vyjmenujte nejdůležitější vlastnosti, které by měla modelka mít...
Myslím, že modelka by měla mít disciplínu, měla by být trpělivá a milá.

Kde se vzalo vaše rozhodnutí, založit si modelingovou agenturu?
V roce 2006 jsem usoudila, že už jsem na modelku celkem stará, a tak jsem se rozhodla zúročit své letité zkušenosti v tomto oboru.

Když to teď vidíte z druhé strany - změnil se nějak váš postoj k modelingu?
Je pravda, že když do modelingu vidím i z druhé strany, je to trochu jiné, ale nijak zásadně se můj postoj nezměnil. Jen lépe chápu, proč mě třeba dříve na některé zakázky nevybrali a že to není jen na agentuře, ale především na klientovi, koho si vybere.

kopřivová

A jak se vůbec za tu dlouhou dobu, po kterou se v modelingu pohybujete, proměnil modeling samotný?
Dříve „letěly“ spíše dívky hodně hubené bez ženských tvarů, což se naštěstí změnilo a dnes mají zelenou spíše zdravě vypadající modelky. Mám z toho radost. Také klienti více poptávají starší modelky, což dříve nebylo.

Kolik si modelka vydělá měsíčně?
V České republice se většina průměrných modelek neuživí. Honoráře se různí, ale je to od 5.000 do 10.000 korun měsíčně. Jiné je to, pokud získá například nějakou reklamu, to jsou honoráře vyšší.
V zahraničí se měsíční výdělek pohybuje od 30.000 do 100.000 korun. Větší peníze v Česku a v zahraničí mají jen známější modelky.

Postavíte se i dnes občas do role modelky?
Ano, občas, ale jen pro známé a klienty pro které jsem pracovala dříve. Že bych chodila na castingy, to ne. Přenechávám to mladším (směje se).

Nechte nás nahlédnout do zákulisí: Co konkrétně se děje při focení?
Před focením vás vizážistka nalíčí a stylista oblékne. Poté se začíná fotit.
Modelka by se měla umět tvářit a hýbat. Fotografové většinou neradi fotí modelky, které jsou křečovité a nemají focení v krvi. Focení je někdy pěkně náročné, například když v zimě musíte fotit plavky nebo ve vedrech kožichy, ale to k této práci patří. Člověk musí být profesionál a takové situace zvládat.
Také se musíte smířit, že když fotíte venku, lidé na vás koukají. Tohle všechno k této práci prostě patří.

Fotila jste i spodní prádlo?
Spodní prádlo jsem fotila několikrát.

Je to těžké? Styděla jste se?
Znám i modelky, které prádlo nefotí ani nepředvádí. Mně to nevadí, ale přiznám se, že lépe je mi v šatech. Jako modelka musíte být profi, takže i když jsem se třeba styděla, nedávala jsem to najevo (smích).

Měla jste někdy nějakou špatnou zkušenost ve smyslu obtěžování buď od fotografa, nebo třeba někoho z realizačního týmu. Takové informace o modelingu občas běhají, že chce-li být modelka úspěšná a žádaná, musí být i „svolná“...
Ano to se mi stalo. Zavolala jsem agentuře, že se mi chování fotografa zdá nevhodné - odmítla jsem se fotit nahoře bez, jelikož to nebylo předem domluveno, protože s tím bych nesouhlasila a agentura si to s fotografem vysvětlila a vše nakonec dobře dopadlo. Modelka by vždy v podobném případě měla ihned kontaktovat svou zastupující agenturu. Další zkušenosti nemám. Nepopírám, že nějaké náznaky byly, ale ignorovala jsem je a byl klid.

Uvažovala jste někdy o tom, že byste se stala modelkou?

Možnost%
Ano.28,6
Ne.71,4

 

iMiss

Casting v Brně zná své postupující semifinalistky v soutěži iMiss!

První casting 6. ročníku soutěže iMiss znamenal pro dívky velké změny, dívky absolvovaly hned 3 soutěžní discplíny a focení. Soutěžící absolvovaly rozhovor s porotou, promenádu v plavkách a poté i v koktejlových šatech.

V porotě usedly mimojiné patronka soutěže Eva Decastelo, Ing. Petr Toufar - ředitel Medicom VIP, Ing. Zbyšek Serafín - majitel soutěže iMiss, Martina Kadlecová za agenturu Ortiga Models, vítězka soutěže iMiss 2010 Marcela Vovsová a další.

Další castingy se budou konat o víkendu 11. a 12. června 2011 v pražském Óčko Music Clubu na ulici 5. Května 1640, nedaleko zastávky metra C - Vyšehrad. Semifinalistky postupující z moravského a českého castingu pak budou bojovat v sobotu 18. června 2011 o postup do finálového kola soutěže, a to taktéž v Praze.

semifinalistky

Semifinalistky z Brna

 • Sapanelová Cladia
 • Martina Špačková
 • Kateřina Kubáčková
 • Monika Vavříčková
 • Denisa Biskupová
 • Elizabeth Drobotová
 • Petra Nečasová
 • Jana Zapletalová
 • Dominika Pastvová
 • Markéta Martinkovičová
 • Vendula Citovská
 • Emanuela Pintová

Podmínky přihlášení do soutěže iMiss 2011

 • Dosažený věk 15 let
 • Trvalé bydliště v ČR

Přihlášky jsou k dispozici pouze na webových stránkách soutěže:
http://www.iMiss.cz/prihlaska

Nábor do soutěže probíhá do 11. června 2011.

Soutěž iMiss pořádá a ochrannou známku vlastní produkční agentura NEXUS MULTIMEDIA s.r.o. I vy budete mít, milé čtenářky, možnost v průběhu soutěže zvolit z finalistek iMiss magazínu Žena-in.cz!

Kam dál?

   
09.06.2011 - Společnost - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. [5] rak177 [*]

  Ve spodním prádle se stydí holky dělat modní přehlídku a pak jsou v kalendářích a různých fotkách skoro nahaté nebo úplně nahaté?Tak to moc nechápu.Spodní prádlo je skoro jako plavky,tak se přeci nemusí stydět a už vůbec,když mají hezké postavy.Já jim to stydění prostě nevěřím.

  superkarma: 0 09.06.2011, 17:42:45
 2. avatar
  [4] Altamora [*]

  dadma — #3 Vrána k vráně sedá. Oni ti sportovci taky nejsou zrovna myslitelé. Čest výjimkám. Modeling asi není tak snadná práce, jak si lidé představují. Která práce ale je snadná? Mnohé jsou ještě nepříjemnější. Určitě je snazší vydělat si za měsíc 10000 modelingem než doplňováním zboží v hypermarketu. Přinejmenším to zabere méně času.

  superkarma: 1 09.06.2011, 16:33:34
 3. [3] dadma [*]

  Dneska když vidím v televizi některá děvčata s umělým poprsím ,ale v hlavince prázdno je mě jich líto. Ale hned jsou to celebriy.Někde se opijí nebo svléknou,sportovce mění jak ponožky a bulvár má o čem psát.

  Jinak myslím, že práce opravdové modelky je těžká.Musí na sobě pracovat.Jak po stránce intelektuální ,tak po stránce fyzické.Je to určitě náročná práce .

  1. na komentář reaguje Altamora — #4
  superkarma: 2 09.06.2011, 12:34:52
 4. avatar
  [2] átéčko [*]

  maje — #1 A já si nedokážu představit ani to, že kdybych měla dceru, že bych ji někam poslala do světa takhle pracovat. Sml23

  superkarma: 1 09.06.2011, 10:51:46
 5. avatar
  [1] maje [*]

  já si nedokážu představit, že bych měla svojí 14ti letou dceru měla poslat samotnou do Milána.Sml80Sml80

  1. na komentář reaguje átéčko — #2
  superkarma: 1 09.06.2011, 07:37:39

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme