Styl

Móda ve znamení zvěrokruhu

 

Potrpíte si na nejnovější výstřelky módy, nebo se cítíte nejlépe ve volném triku a džínech? Oblékáte se vyzývavě, aby vás ve společnosti nikdo nepřehlédl, nebo se záměrně stylizujete do šedé myšky? Předkládáme vám dvanáct typů žen, jak je z hlediska módy rozděluje astrologie.

 

Beran: Ženy narozené ve znamení Berana bývají plné energie a zápalu pro akci. Mívají rády jasné barvy, zvláště pak červenou, která jim pomáhá ke zviditelnění a je v souladu s jejich ohnivou povahou. Jednání Beranek je zpravidla hodně ovlivněno mužským principem - umějí se prosadit a jdou si houževnatě za svým cílem. Proto jim sluší víc kalhoty a jednoduché střihy než sukně a krajky, a zřejmě také upřednostní kratší sestřih vlasů před dlouhými romantickými loknami. Vzhledem k jejich zálibě ve sportu Beranky často volí sportovní typ oblečení.

 

Býk: Býčice jsou spojené se zemí a přírodou. Mají klidnou, stálou povahu a smysl pro krásno. V oblékání nerady experimentují; preferují přírodní materiály a tlumené barvy. Sluší jim bílá, béžová, tmavě zelená, hnědá ve všech odstínech. Býčice si obvykle vybírají takové koníčky, kterým se mohou věnovat doma, a tak mohou najít zalíbení v pletení, paličkování či batice. Originální kousky oblečení si tak často vyrobí samy. Nezřídka bývají trochu marnivé a neváhají vydat více peněz za luxusní doplňky.

 

Blíženci: Vzdušné znamení Blíženců miluje změnu. Blíženky rády vyrážejí každý den v něčem jiném, a tak neustále nakupují nové a nové hadříky a jejich skříně praskají ve švech. Z barev Blížencům dominuje světle modrá (barva nebe, spojená s intelektem), ale oblíbit si můžou i žlutou, růžovou nebo světle zelenou. Blíženky ke svému životu nutně potřebují komunikaci, a podvědomě se oblékají tak, aby působily na okolí příjemně a snadno navazovaly kontakty. Materiál a střih jejich oblečení by měl být vždy lehký a vzdušný.

 

Rak: Ženy narozené v Raku mívají hlavu v oblacích, jsou citlivé a romantické. Zároveň se cítí dobře doma a střeží rodinný krb. Jejich oblečení by mělo být praktické a přitom zdůraznit ženskost. Račice si potrpí na pohodlné šaty a sukně, doma případně zástěry. Sluší jim květinové vzory a nemusejí se bát ani krajek, decentních volánů či fiží. Dobře k nim pasuje bílá, růžová a fialová barva, zkusit mohou stříbrnou. Vlasy by si měly nechat delší a v přirozených barvách.

 

Lev: Lvice bývají rozené královny salonů. Chtějí být viděny a obdivovány, potrpí si na luxus a lesk. Mívají silné sebevědomí, a tak se nebojí nosit nezvyklé a výrazné kreace. Snesou i nepříjemné umělé materiály, hlavní pro ně je, aby se blýskly. Z barev je pro ně vhodná žlutá, zlatá či oranžová. Pro Lvice je typické, že nechtějí být nikým zastíněny, natož aby se na večírku setkaly se ženou oblečenou do stejných šatů. I proto jsou ochotné za oblečení dost utrácet.

 

Panna: Na rozdíl od Lvic není vzhled pro Panny příliš důležitý. Ženy v Panně jsou prakticky založené, pracovité a silně racionální. Chtějí nosit oblečení, ve kterém se budou cítit pohodlně a které nebude stát moc peněz. Pannám sluší kancelářský styl - bílé halenky, jednoduché úzké sukně, kostýmky, ale v oblibě mívají i sportovní oblečení. Kromě bílé se můžou cítit dobře v zelené a šedé. Jelikož Panny bývají manuálně zručné, spoustu oblečení si na sebe ušijí samy.

 

Váhy: Ženy narozené ve Venušině znamení mají silný smysl pro estetiku a móda často bývá jejich slabostí. Rády listují módními katalogy, sledují nové trendy, a pokud jim koupíte lístek na módní přehlídku, budou radostí bez sebe. V oblékání můžou experimentovat, ale nikdy nejdou za hranici vkusu. Dobře se budou cítit v rozevlátých sukních nebo širokých kalhotech. Slušet jim budou různé kombinace přírodních barev, pozitivně je může naladit okrová.

 

Štír: O Štírkách se traduje, že jsou smyslné a chtějí působit sexy. Oblečení ale volí spíš rafinované než vyzývavé. Často si také potrpí na tajemnou image: zahalí se třeba do černých šatů a ověsí se doplňky ve tvaru nejrůznějších symbolů. Sluší jim asymetrické střihy a průsvitné materiály. Kromě černé se Štírkám líbí tmavá červeň. Mimořádnou pozornost věnují výběru spodního prádla. Dělá jim dobře, když jsou pro svůj protějšek svůdné.

 

Střelec: Střelkyně mají rády volnost a upřednostňují pohodlí před diktátem módy. Dobře se cítí ve sportovním oblečení, nesnášejí, když je něco kouše nebo škrtí. Lákají je cizí kraje, kde nezřídka hledají inspiraci pro své šatníky. Často nakupují v etnoobchodech. Hodí se k nim indické šaty, turecké kalhoty nebo mexická ponča. Z barev mají oblíbenou fialovou, červenou a modrou. Střelkyně si také potrpí na cizokrajně vyhlížející doplňky.

 

Kozoroh: Kozorožky bývají šetrné a utrácet za drahé oblečení se jim jeví jako zbytečná marnivost. Zpravidla vychytávají různé akční slevy nebo nakupují v second-handech, kde ovšem dokážou vyhrábnout originální kousky. Výstřednost ale nemají v povaze. Oblékají se spíše konzervativně, někdy mohou působit až příliš přísně a stroze. Vyznávají heslo, že v jednoduchosti je krása, a dobře vědí, že v ní spočívá i elegance. Z barev volí nejčastěji černou, zelenou a fialovou.

 

Vodnář: Klíčovým slovem stylu oblékání Vodnářek je originalita. Ženy narozené v tomto znamení bývají nekonvenční a je to na nich vidět už od pohledu. Rády experimentují se svými vlasy, šaty i doplňky. Libují si ve výrazných barvách a často přijdou s takovými modely, které by si jiné ženy obléct neodvážily. Pokud v obchodech nenajdou oblečení podle svých představ, pustí se do jeho výroby samy. Rády šijí a batikují. Z barev jim sedne oranžová, světle modrá a zelená.

 

Ryby: Romantické, vnímavé a družné Ryby žijí bohatý vnitřní život plný obrazů a fantazie a občas jim uniká všední realita. Může se jim stávat, že si nevšimnou chybějícího knoflíku nebo natrženého švu. Trochu připomínají víly z pohádek. Sluší jim rozevláté šaty a sukně a transparentní materiály. Hodí se k nim květinové vzory a doplňky připomínající moře - mušle, mořští koníci, ryby. Z barev jim odpovídají všechny odstíny modré, sedět jim bude i bílá a stříbrná.

 


Tento článek najdete i v dnešním vydání internetového časopisu: www.superkocka.cz

   
20.09.2005 - Krása - autor: Radek Kříž

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [41] jithule [*]

  horoskop super naprosto souhlasíSml67

  superkarma: 0 23.12.2012, 21:57:21
 2. avatar
  [39] rozpustna [*]

  Asi mi zatajili pravé datum narození! Přála bych někomu vidět mé nožky v transparentní rozevláté sukni bílé barvy...Po stříbrné nám vyrážku a kdyby mi upad knoflík,ven nevylezu. A prej jsem ryba...

  superkarma: 0 21.09.2005, 16:41:45

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [38] Vivian [*]

  Meander: protože znamení Krávy neexistuje

  superkarma: 0 20.09.2005, 21:03:31
 2. avatar
  [37] Vivian [*]

  evelyn: jo jo... originální bejt nemusím, experimenty nemám ráda, nekonvenční sice jsem, ale ne v oblékání . Domácí tvorba hadrů je mi taky úplně cizí a batikovanou (a ještě k tomu oranžovou ) věc bych na sebe za střízliva neoblíkla

  superkarma: 0 20.09.2005, 21:02:40
 3. avatar
  [36] evelyn [*]

  Vivian: taky vodnarko, oranzova, svetle modra, vyrazne barvy . Rady siji, batikuji, ani nahodou, ty rukodelne prace jsou mi od prirody nesympaticke . Umim, ale nedelam

  superkarma: 0 20.09.2005, 16:57:26
 4. avatar
  [35] Meander [*]

  Pavla_b:
  Ostatně, když se říká Býčice, proč se neříká Beranice?

  superkarma: 0 20.09.2005, 15:37:01
 5. [34] Pavla_b [*]

  Meander to je fakt, i když chlap Panna taky není panic

  superkarma: 0 20.09.2005, 15:01:16
 6. avatar
  [33] Meander [*]

  Proč se vlastně říká Býčice, když holka od býka je kráva...

  superkarma: 0 20.09.2005, 14:51:07
 7. avatar
  [32] Vivian [*]

  Úplně vedle, ve všem .

  superkarma: 0 20.09.2005, 14:48:22
 8. avatar
  [31] Boženka [*]

  Úplně vedle - jako ryba modrou nikdy nenosím a rozevláté věci jsem nenosila ani když jsem ještě měla o dvacet kilo míň. Nosím sportovní ohoz v černošedočervenobílé kombinaci.

  superkarma: 0 20.09.2005, 14:42:23
 9. avatar
  [29] zrza [*]

  Já si sebe v rozevlátých šatech a sukních taky nedokážu představit - nebo už jste někde viděli rozevlátou kredenc? Jo a ta bílá nebo stříbrná - to by bylo taky úžo...

  superkarma: 0 20.09.2005, 12:41:46
 10. avatar
  [28] *daisy* [*]

  Tak jsem zkousela pet svych kamaradek, ruznych znameni..no, vyjimecne..ani jedna nebyla "ona" Teda..ne, ze bych nejak verila podobnym vecem

  superkarma: 0 20.09.2005, 12:32:11
 11. [27] Rikina [*]

  Mno, jak tedy horoskopům zásadně nevěřím, tak tohle náhodou docela sedí. Jako "beran" opravdu nosím radši kalhoty, a vůbec sportovní oděvy, krátký sestřih vlasů, a všelijaké krajky, volánky, mašličky, a jiné serepetičky přímo nesnáším. A tu červenou nosím taky - z praktických důvodů, neb se záchranářům jednou budu líp hledat, až se ztratím někde v divočině

  superkarma: 0 20.09.2005, 12:10:01
 12. [26] Hanule [*]

  Jsem Býk a hnědou jsem nikdy nenosila, jsem zimní typ a jdou mi kontrasty. Také mám odpor k ručním pracem a neumím háčkovat , paličkovat atd. To mi ale vůbec nesedí.

  superkarma: 0 20.09.2005, 11:59:53
 13. avatar
  [25] Gabi [*]

  Žábina: jsem račice a opravdu nejsem romantická (spíš drsně racionální), nejvíc nosím kalhoty a zástěru v šatníku opravdu nemám Proč ty bláboly vůbec čtu.

  superkarma: 0 20.09.2005, 11:57:27
 14. avatar
  [23] Ladia [*]

  Ač jsem střelec v etnoobchodu jsem v životě nebyla

  superkarma: 0 20.09.2005, 11:04:18
 15. avatar
  [22] Křeček [*]

  Na mě lev vůbec nesedí. Snad jen oranžová barva.

  superkarma: 0 20.09.2005, 10:54:05
 16. avatar
  [21] gerda [*]

  Kozoroh na mě celkem sedí. Jenom musím pouvažovat o té fialové, vyrůstala jsem v prostředí, kde se o té barvě tvrdilo - "fialový hnus"

  superkarma: 0 20.09.2005, 10:38:58
 17. avatar
  [20] olafka [*]

  A Vodnář přesně popisuje mojí dceru

  superkarma: 0 20.09.2005, 10:23:01
 18. avatar
  [19] olafka [*]

  Landriel: na mě to teda sedí, jeden čas jsem byla žena v černém skoro výhradně a průhlednými halenkami chodím prudit baby na školní ples. Khaki, armádní styl, safari - to je taky moje parketa

  superkarma: 0 20.09.2005, 10:20:54
 19. avatar
  [18] marcellina* [*]

  jezis.. jenom ne etnicke obleceni na mne to teda rozhodne nesedi

  superkarma: 0 20.09.2005, 10:10:43
 20. avatar
  [17] Žábina [*]

  kapa: mám kamarádku račici musím jí říct, aby si pořídila květovanou zástěru

  superkarma: 0 20.09.2005, 10:06:45
 21. avatar
  [16] Žábina [*]

  jsem Kozoroh a sedí na mě to, že si myslím že v jednoduchosti je krása
  nesnáším přeplácané věci, krajky apod.

  superkarma: 0 20.09.2005, 10:05:53
 22. avatar
  [14] Tanousek [*]

  Na mě to teda sedí úplně přesně. Jsem Váhy.

  superkarma: 0 20.09.2005, 09:14:28
 23. [13] Pavla_b [*]

  Jsem Býk a barvy na mě vůbec nesedí, kde je modrá??

  superkarma: 0 20.09.2005, 09:02:40
 24. avatar
  [10] Landriel [*]

  Na mě sedí ze štíra jen ta černá, ale doplňky, průsvitné věci a tmavě červená mě neberou, to spíš khaki a armádní styl. Jo a o Býcích jsem někde četla (Linda Goodman), že milují růžovou a tyrkysovou - a na moji mámu Býčici to sedí na 100%.

  superkarma: 0 20.09.2005, 07:54:32
 25. avatar
  [7] Májík [*]

  Tak světle modrýho snad nemám nic, pominu-li seprané džíny. Růžovou taky zrovna nemusím, i když pravda, letos jsem neodolala a na léto si jedno růžové tílko zakoupila. A jinak teda narvané skříně nemám. Jsem já vůbec Blíženec??

  superkarma: 0 20.09.2005, 06:59:21
 26. avatar
  [6] svetluszka [*]

  No teda... to je snad poprvé, co na mě něco sedí.... .... Jsem vodnář a až na tu oranžovou barvu je to přesný...

  superkarma: 0 20.09.2005, 06:51:27
 27. avatar
  [5] marylin [*]

  Tak na me to taky nesedi .. ja jsem klasika .. dziny a triko .. i kdyz to trico vystredni byt muze ale abych mooc utracela .. me ani nehne ..jak to neni na sleve tak do toho nejdu

  superkarma: 0 20.09.2005, 04:04:01
 28. avatar
  [4] Eva_CZ [*]

  superkarma: 0 20.09.2005, 02:06:58
 29. avatar
  [3] Irka1 [*]

  Uffff....mne nahodou spadl kamen ze srdce....predstavila jsem si, ze budu muset nosit kozich a na hlave stocene rohy , abych byla s modou spravnej beran-in .

  superkarma: 0 20.09.2005, 01:39:02
 30. avatar
  [2] trdlo [*]

  Na mne tohle teda vuuubec nesedi

  superkarma: 0 20.09.2005, 01:00:04

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme