Velice svébytný přístup k sociálním sítím má čtenářka ToraToraTora: „Vidím to tak, že je to jako s chlastem. Decánek po ránu Vám prodlouží život, flaška denně zkrátí kariéru.“

Pobavte se i zamyslete u příspěvku čtenářky ToryToryTory k dnešnímu tématu. Její příspěvek má fakt šťávu s hustodrsnou intelektuální výživovou hodnotou... Toro, díky za něj!


Tak já jsem v této oblasti radikál, že mučedníci od Al Aksá jsou proti mě uplná kindepárty. Tahle móda soušlnetworků totiž mrví jazyk i charakter. No, jen si to vemte, takový fejsbůk.

Znám týpky, co ráno promnou oči a už mají rypák u monitoru. Tuhle olajkují kámošovi fotky, kámošce výšplecht, nasdílejí vtipné video, hodí koment pod veselou fotku a pětikilu přátel vysvětlí, že si právě vaří krupicovou kaši. Pozitivní vliv nelze zapřít. Chroničtí asociálové a nigerijští sňatkoví podvodníci se tak dostanou alespoň na skok mezi slušné lidi. Sem tam i na pivko či limo, byť jen virtuální. Čím víc lajků, tím víc kousků. A hlava nebolí. Maximálně, pokud nasdíleli hanbaté fotky a zapomněli, že mají v profilu rozšířené portfolio čumilů z přátel na přátele přátel a přátele přátel přátel. Smůla.

Nejsem sociolog, jen sociopat, tak nemohu posoudit důsledky negativní ve všech směrech. ale myslím, že takovým lajkováním zblblá bytost se v reálu projevuje tak, že naráží do předmětů snažíc se najít tlačítko to se mi líbí. Pokud ho nenachází, umisťuje cyklicky prapodivné komentáře pod články v jiných internetových diskuzí. Jelikož se tam vyskytuje mnohdy daleko širší grupa uživatelů, které by informace, co právě dotyčný/dotyčná posnídal/a či vyvrhl/a, jen tak nezaujala, cyklí. Pod článek o špecích napíše, že špeky nemá, k hemoroidům, že je nechová a k diskuzi o kočkách, že kočku nevlastní.Vše zasype horou emotikonů, aby se hlášce o absenci ekzému v diskuzi o kožních chorobách smál také někdo jiný.

Já vám říkám, že tyhle soušlnetworky vám udělají v lebce z mozku vajíčka.

Uplně jinou lajnou jsou magazíny pro ženy. Kde nic není, ani... Nějaký ten pátek už tu trolím. Než mi začalo být konečně jasné, zda je lepší holit nebo polykat, musela jsem běžet pro sirky, protože se upalovaly ty, které se nahoře bez opalovaly. Ale je fajn, že si člověk může odskočit oddychnout k fotkám mimísků, tvořeníček a nebo počíst nějaký ten blogísek. Když Vás na mateřské šmejkne pět minut internetové slávy, je to hukot jak Niagárský vodopád. To pak na net pověsíte i nahého manžela nebo své myšlenky.

Vidím to tak, že je to jako s chlastem. Decánek po ránu Vám prodlouží život, flaška denně zkrátí kariéru.
Tož Tak To je.

ToraToraTora

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 14. 8. 2012: Vy a sociální sítě

  • Kolik času trávíte na sociálních sítích?
  • Stalo se vám někdy, že jste virtuální svět upřednostnila před reálným?
  • Které sociální sítě vám nejvíc vyhovují - kde vás to nejvíc baví?
  • Pomohla vám někdy v těžké životní situaci virtuální sociální síť?
  • A ublížila vám někdy?

Když se řekne sociální sítě, každý si okamžitě vybaví Facebook, Twitter, Linked-in, Nyx, někdo další třeba i ŽENU-IN.cz či jiné portály, kde vznikají sevřené virtuální komunity. Mě dnes zajímá, jak trendu používání sociálních sítí podléháte vy, milé čtenářky, a jak důležitou roli hrají ve vašem životě? Své příběhy mi posílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději 14. 8. 2012 do 15.00 hodin. Pokud chcete mít šanci na získání pěkného dárku (který jistě pomůže rozvinout vaši reálnou sociální síť), ať je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu. Dárkem je tentokrát zábavná hra od firmy Albi: Člověče na ex!

A pozor: Každá čtenářka, která odkaz na svůj dnešní zveřejněný příspěvek umístí na FB a upozorní mě na to e-mailem, získá odměněnu 1.000 extra bodů do srpnové části naší věrnostní soutěže!

hra

Reklama