Reklama


Jsem si vědoma toho, že můj titulek útlocitnější češtinářky pobouří. Ale nemohu si pomoci, trefnější charakteristika módy kontroverzní Kate Mossové mě nenapadla.

Dávno není novinkou, že bývalá supermodelka Kate Mossová s poněkud divokou minulostí se dala na návrhářství. A podle rychlosti, se kterou se její modely prodávají, vsadila na správnou kartu.
Je to koneckonců nejlepší završení kariéry v módě, jaké si mohla přát. Čas od času sice ještě předvádí (dokonce se mluví o velkém návratu „starých" dobrých supermodelek), její tvář vídáme v reklamách na kosmetiku, ale přece jenom, čas nezastaví ani Kate s tváří holčičky. 
A tak není divu, že myslí na zadní kolečka.
A dobře dělá.
Vždyť Kate Mossová je už hezkou řádku let právem považována za módní ikonu (tu, co udává trend) a byla by škoda, kdyby své letité zkušenosti a přirozený talent nezúročila. 

 Když si tak prohlížím její modely, přesně takhle si představuji typicky anglickou módu.
Tato zdánlivě nepochopitelně nakombinovaná směs drzosti, obstarožní romantiky, erotiky a syrovosti vyzařuje zvláštní napětí, které vás rozhodně nenechá v klidu.  
Buď vás pobouří, nebo fascinuje.
A v tom je právě ten fór. 
Dát dohromady romantickou šifonovou blůzku inspirovanou 20. léty s džínami na tělo, rockerskou koženou bundou a pletenou šálou od babičky, abyste nepůsobila jako cvok, vyžaduje notnou dávku kreativity a hravosti.A tu Kate rozhodně nepostrádá. Ani jako modelka, ani jako návrhářka.Jak se vám líbí modely Kate Mossové?
Dokázala byste si podobně nakombinovat šatník?
Jste spíše hravá a kreativní, nebo usedlá a konzervativní?Myslíte si, že je to je styl jen pro mladé?
Nebo může takhle oblékaná chodit i žena středního věku?
Napište svůj názor.