Styl

Móda bez prolité krve

Organizace Svoboda zvířat ve spolupráci s agenturou ADL media, s.r.o. pořádají od 19 hodin dne 9.11. 2006 v pražském hotelu Ambassador netradiční benefiční večer zaměřený na bezkožešinovou módu.

Na programu jsou vedle vystoupení známých osobností také dvě módní přehlídky. První z nich seznámí hosty večera s modely firmy Ladies Furs, zabývající se již dlouhou dobu výrobou umělých kožešin - tedy s modely, které na první pohled od klasických kožichů nepoznáte.

,,Ve skutečnosti je však rozdíl mezi nimi a klasickými kožešinovými oděvy obrovský: pro výrobu žádného z nich nemuselo zemřít žádné zvíře, zatímco pro průměrný kožich z pravých kožešin je nutno zabít kolem 30 lišek, psů nebo koček, 60 norků nebo 200 činčil. Zvířata jsou v současné době odchovávána většinou na farmách, kde trpí omezením prostoru a přirozeného chování. Odchyt do pastí, který je dalším způsobem získávání kožešin, je pro zvířata krutým v jiném ohledu: past zvíře většinou zachytí a zvíře pak umírá pomalu několik dnů, a často bývá ještě následně dobito lovci či pytláky," řekl Tomáš Popp, předseda pořádající organizace Svoboda zvířat a koordinátor kampaně Proti srsti.

Další z přehlídek seznámí návštěvníky s modely návrhářek Evy Brzákové a Martiny Vinglerové. Ty jsou čerstvými držitelkami ocenění TOP STYLE DESIGNER a z principu pravé kožešiny nepoužívají. Návštěvníci se mohou těšit na velmi zajímavé modely z jejich návrhářské dílny.

Svoboda zvířat na tomto večeru plánuje také vyhlášení vítězů oblastního kola Design Against Fur a také oficiální zahájení mezinárodního programu Obchod bez kožešin pro ČR, jehož je zakládajícím členem. ,,V rámci tohoto programu jsou spotřebitelé v mnoha zemích Evropy a Severní Ameriky informováni o tom, zda se jejich oblíbený výrobce, návrhář či obchod podílí na krutosti, která je se získáváním kožešin spojena. V České republice je v současné době nejznámějším řetězcem, který se postavil proti prodeji pravých kožešin, Marks and Spencer. Ze známých jmen těch, kteří se do programu v poslední době připojili v jiných zemích, bych jmenoval aktuálně asi klasiku ve světě top návrhářů Vivien Westwood," uvedl dále Popp.

V průběhu celého večera budou návštěvníkům zodpovídat případné dotazy hostesky a hostesové Svobody zvířat, slovo bude mít v průběhu i Mark Glover z organizace Fur Free Alliance a připraveno je také promítnutí dvou dokumentů, které se na problematiku zaměřují. Program bude zakončen bohatým vegetariánským rautem.

,,Pro hosty večera jsme se snažili připravit pestrý program, při kterém by si na své měl přijít každý: od módních přehlídek, zhlédnutí dokumentů, vystoupení známých umělců (Marty Kubišové, Gábiny Partyšové - Koktové a dalších), až po závěrečný raut. Pro každého návštěvníka jsme také přichystali malé překvapení, které obdrží u vstupu, pro všechny je pak k dispozici potvrzení o daru, takže cenu za vstupenku si tak může každý odepsat z daňového základu. Doufáme, že trend benefičních večerů, který je v ostatních zemích EU běžný, se nyní ujme i v České republice." řekl závěrem předseda Svobody zvířat Tomáš Popp.

Více zde.


Co Vy si myslíte o chovu zvířat na kožichy, ženy-in? Jste odpůrkyně, nebo máte doma ve skříni nějakého toho "norka"?

redakce@zena-in.cz 

   
03.11.2006 - Krása - autor: Ivana Kuglerová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [43] vininka [*]

  Vivian:

  superkarma: 0 05.11.2006, 19:32:30
 2. avatar
  [42] kareta [*]

  Vivian: jsi polárnice Mě by umrzla kolena- ostatně, já beru jako kožich na zimu jen to, co sahá do poloviny lýtek, paleta jsou dle mého zbytečná rozmařilost. Asi mám ruský vkus . I když, loni jsem viděla krátké sáčko v máslové barvě ze stříhaného norka, límec z nestříhaného...jak já ho CHTĚLA překrásné, hebké, lehoučké, rozkošné, slušivé, jako sen AAAAAAAAACH.

  superkarma: 0 05.11.2006, 19:05:36
 3. avatar
  [41] Vivian [*]

  kareta: mně stačila i v mínus třiceti péřovka.
  I když se obávám, že JÁ kdybych viděla, jak škubou ty opeřence, tak chodím v zimě jen ve svetru

  superkarma: 0 05.11.2006, 18:28:30
 4. avatar
  [40] kareta [*]

  *Kotě*: V zimě když uhodí mrazy a je -10 a víc, fukar, po stehna sněhu, lituju, že mám jen berana a klidně bych si pořídila kabát z ledního medvěda, spodní prádlo z alky a boty z tuleně. Sice bych to asi neunesla, ale mráz je sviňa. Umělý kožich nehřeje jako pravý!!!!!!!! A připomíná mi potah na sedačku A nesnáším chemické továrny.
  Ad údržba- pravý kožich vydrží takřka vše, můžete v něm i zmoknout. Syntetický je hodně háklivý.

  superkarma: 0 05.11.2006, 17:33:10
 5. avatar
  [38] Ťapina [*]

  *Kotě*: No to já taky ne

  superkarma: 0 05.11.2006, 14:11:49
 6. avatar
  [37] *Kotě* [*]

  Ťapina: 24 - kdyby kožichy měli nosit jen ti, kteří skutečně žijí v takových klimatických podmínkách, že jsou kožichy potřeba, tak se nosí jenom na Sibiři a ve Finsku. Proč v nich potom potkávám třeba Italky, to teda fakt nechápu.

  superkarma: 0 05.11.2006, 14:07:47
 7. [36] karkule [*]

  Kožená bunda z kvalitní vepřovice nebo beraní kožíšek vydrží roky /cca 10 let, spíš to omrzí než se roztrhá/ a bezvadně se nosí a beránek hřeje daleko víc než 10 goratexů. Nakonec proto všichni v Rusku nosí v zimě kožich. Ano, je správné, že ohrožený leopard se na kožich použít nesmí, ale na nošení kůží nebo kožešin z běžných hospodářských zvířat, chovaných na maso, nevidím nic špatného /podobně píše Ťapina/. A zajímal by mě rozbor materiálu umělých kožešin a dopadu chemického průmyslu umělých vláken na životní prostředí. Určitě by se měla chovat zvířata ve vyhovujícím prostředí a bez stresu, ale tahle hysterie kolem je nesmysl.

  superkarma: 0 05.11.2006, 14:02:46
 8. avatar
  [35] vininka [*]

  átéčko: Ještě nikdy jsem se nemusela rozhodovat,jestli psa utratit,či ne.Modlím se,abych nemusela.Smekám před každým,kdo to zvládne...

  superkarma: 0 04.11.2006, 18:58:51

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [34] vininka [*]

  átéčko:

  superkarma: 0 04.11.2006, 18:56:43
 2. avatar
  [33] átéčko [*]

  Vivian: Máš pravdu Nikdy jsem kožich nepotřebovala, a to jsem hodně zimomřivá.
  Jupíí nás asi jen provokuje.
  Nikdy bych nemohla žádné zvíře zabít. Když už se nám fenka hodně trápila, řekla jsem jí, kam s ní půjdu a ona jakoby rozuměla. Ohlédla se doma a jely jsme. Držela jsem jí hlavu, čelo ne čele, než usnula.
  A všechno živé mám ráda stejně.
  Vždt všechno živé je naše, měli bychom si to chránit, i když to patří všem.
  Nechci žádný kožich. Ke štěstí ho nepotřebuji.

  superkarma: 0 04.11.2006, 18:31:20
 3. avatar
  [32] vininka [*]

  Vivian:

  superkarma: 0 04.11.2006, 15:23:04
 4. [31] Vlád [*]

  Nosím kožich umělý i pravý, nosím kožené boty, bundy i tašky a nemyslím, že mě od toho někdo nebo něco odradí.

  superkarma: 0 04.11.2006, 14:22:16
 5. avatar
  [30] Vivian [*]

  Jupíí: to, že "zvířata v zimě zmrzají, žerou je kuny, mláďata chcípají hlady" je přirozený běh přírody... Ale to, že je šelma zavřena v mrňavé drátěné kleci, kde se pomalu ani neotočí, a to jen proto, aby nějaká koza mohla nosit "luxusní kožíšek", je zásah hovada zvaného člověk, to už není příroda...

  superkarma: 0 04.11.2006, 13:13:48
 6. avatar
  [29] Ťapina [*]

  Jupíí: Já jsem ta poslední, co by litovala všechno živé Ale chov lišek a norkůtak, jak se praktikuje, se mi nelíbí. Musíš brát v úvahu to, jak by ta zvířata žila v přirozených podmínkách. Králík po většinu života sedí na jednom místě, pohne se jen za účelem hledání lepšího jídla nebo útěku před predátorem, a z toho druhého pohybu teda dvakrát nadšený není. Ale šelmy jsou něco jiného. Proč nenosit krávu, vepře nebo beránka, když se ty zvířata stejně zabíjí kvůli masu? To je pak jenom dobře, že se z nich zužitkuje co nejvíc, když už. Ono není zavřené zvíře jako zavřené zvíře, četla jsem i odsuzování telecích ohrádek, že jsou malé, že si v ní tele může jen stoupnout a lehnout, maximálně zalézt do boudy nebo vylézt před ni. Jenže ono by takhle staré tele v životě nenapadlo něco jiného dělat, to leží na pastvině a čeká, až k němu přijde matka, aby ho nakrmila (jako srnčata), maximálně když na něj praží slunce, tak si přejde do stínu. Na druhou stranu když jsem viděla v televizi toho psa v kleci, tak jsem teda hodně zuřila.

  superkarma: 0 04.11.2006, 09:48:55
 7. avatar
  [28] Jupíí [*]

  Ťapina: hele Ťapi a co venkovští králíci,celý život v kotcích,40x60 po deseti. Neměli bychom litovat, kde co lítá a běhá. Zvířata v zimě zmrzají, žerou je kuny, mláďata chcípají hlady. Když onemocní většinou za pár dní v bolestech pojdou, když se zraní taky.
  Já teda nosím krávu na botech, možná i vepře,beránka na límci u bundy, rukavice zřejmě z kozy, kabelku taky z kdečeho, peněženku, ono by se našlo věcí...

  superkarma: 0 04.11.2006, 08:14:40
 8. [27] Rikina [*]

  Ťapina: činčily. Ale těm to asi zase tak moc nevadí. Nakonec i činčila domácí mazlíček je většinou v kleci.

  superkarma: 0 03.11.2006, 21:48:07
 9. avatar
  [26] Ťapina [*]

  Rikina: No, že se chovají v malých klecích bez možnosti pohybu (aby si neošoupali srst, a že místo podlahy mají šprušle, aby nečistoty padaly dolů a neznečistili si kožich, to je pravda.

  superkarma: 0 03.11.2006, 21:41:19
 10. [25] Rikina [*]

  Logickou úvahou - proč se chová kožešinové zvíře? Kvůli pěknému a kvalitnímu kožíšku. Čili může takové zvíře být týráno a chováno ve špatných podmínkách? Nemůže, mělo by kožich vypelichaný a neprodal by se. Ze stejného důvodu nemůže být ani brutálně zabito, aby se ten obchodní artikl nepoškodil. Vždyť si to uvědomte, co dělají majitelé koček a psů pro hezkou srst svých miláčků... jak jim všemožně podstrojují a pečují. Tudíž ani chovatel kožešinové zvěře se nemůže zachovat jinak.

  superkarma: 0 03.11.2006, 21:29:01
 11. avatar
  [24] Ťapina [*]

  Manx: No, ono to hlavně hřeje. Na Sibiři by sis ho taky hezky rychle sehnala

  superkarma: 0 03.11.2006, 20:07:45
 12. avatar
  [23] Vivian [*]

  Já nosím ze zvířat akorát péřovou bundu a vlněnej kabát... Tak doufám, že to peří bylo voškubaný nějak humánně a ta vlna ostříhaná šetrně...

  superkarma: 0 03.11.2006, 19:18:48
 13. avatar
  [22] Midsummer [*]

  chuanita: hele, já mám tedy pravej, ale tys na to kápla, taky na to pořád myslím - celá ta léta co ho mám, nekecám

  superkarma: 0 03.11.2006, 16:27:02
 14. avatar
  [19] Midsummer [*]

  Manx: asi jo, já ho nosím

  superkarma: 0 03.11.2006, 15:42:13
 15. [18] Macek123 [*]

  Letos jsem si koupila svůj první kožich...umělý a ve slevě v lednu. Pravé kožich, ty levnější pelichají a na ty drahé nemám. Umělé taky hřejí a stačí pod ně tenké oblečení, hřejou víc než bundy a klasické kabáty. jsem ráda, že ho mám.

  superkarma: 0 03.11.2006, 15:39:08
 16. avatar
  [16] Midsummer [*]

  Manx: já ti povím, proč svůj asi 25 let starý kožich nosím já: se strašně bojím na náledí že sebou máznu. A v kožichu se tolik nepotluču, to padám na měkký

  superkarma: 0 03.11.2006, 15:20:19
 17. avatar
  [15] Midsummer [*]

  Vivian: přesně tak. A věř tomu, že spousta lidí, kteří ještě dnes mají na dvorku slepice, kachny, husičky, v kotcích králíky, v chlívku prasátko, ovečky, kozičky, atd. atp. to mají především proto, že si to vykrmí BIO - tedy zdravé a dobré, a navíc to taky zabijou bez zbytečného trápení.

  Taky jím maso, ale z toho týrání a zabíjení jsem naprosto "vyšinutá". Např. bych si nikdy nešla podívat na žádnou veganskou akci s promítáním filmů s touto tematikou. Já stejně neovlivním nic - jen z toho budu ještě kolik měsíců úplně "v hajzlu" a bude se mi o tom i zdát.

  superkarma: 0 03.11.2006, 15:17:52
 18. avatar
  [14] paviocko [*]

  Pro mě za mě, ať si ženský nosej kožichy, já bych to na sebe sice nevzala, ale je mi to fuk. Ale ať proboha ta zvířata zabíjejí nějak humánně nebo nejlíp vůbec.......

  superkarma: 0 03.11.2006, 15:12:23
 19. avatar
  [13] Vivian [*]

  Maca.M.: králičí kožešinu snad nikdo nevyhazuje, ne? Ale třeba lišky se na maso nechovají...

  Mickey Mouse: nevadí to, že se "kožešinová" zvířata chovají, ale jak ten chov vypadá... Výroba umělých hmot je jiná věc... Já osobně si myslím, že rozumný člověk se dnes dokáže obejít bez kožichu, ať pravého či umělého. Ale dokud bude hodně těch, kteří se bez něj neobejdou, tak se prostě budou vyrábět...

  superkarma: 0 03.11.2006, 15:11:38
 20. avatar
  [11] Jupíí [*]

  Mickey Mouse: jistěěěěéé, Zamoříme svět igelitovýma pytlíkama a plastovýma kožichama, hlavně když zachráníme zvířátka

  superkarma: 0 03.11.2006, 15:06:10
 21. avatar
  [10] Jupíí [*]

  ůůůůůůůůůůůůůůůůůůů, co to tady straší, vypusťe laboratorní myši a hady

  superkarma: 0 03.11.2006, 14:59:35
 22. avatar
  [9] Mickey Mouse [*]

  Vivian: Většina kožešinových zvířat by vůbec nežila, kdyby nebyla chována pro kožešinu. Chápu, že jde o omezení krutosti, ale když si nikdo nekoupí kožich, tak ta zvířata prostě nikdo nebude chovat. A v krutých podmínkách vyhynou i ta divoká zvířata, kterým kvůli umělým materiálům úplně zničíme životní prostředí.

  superkarma: 0 03.11.2006, 14:48:14
 23. [8] Matelka [*]

  Třeba má činčila také chutné maso...

  superkarma: 0 03.11.2006, 14:45:35
 24. avatar
  [7] Maca.M. [*]

  gerda: Moje řeč. Když už se králíci chovají na maso, tak proč vyhazovat kožešinu jen tak z plezíru.

  superkarma: 0 03.11.2006, 14:42:50
 25. avatar
  [6] Vivian [*]

  Mickey Mouse: ono jde asi hlavně o to, jakým hovadským způsobem jsou chována a zabíjena ta zvířata... Myslím, že kdyby se s nimi nezacházelo tak příšerně, tak by to většině těch "odpůrců" snad nevadilo...

  superkarma: 0 03.11.2006, 14:42:00
 26. avatar
  [5] Mickey Mouse [*]

  Na výrobu umělé kožešiny je nutné zničit tolik přírody, že to ve výsledku ta krásná zvířata vyhubí.
  Používat přírodní kožešinu je podle mne šetrnější k prostředí a k přírodním zdrojům.

  superkarma: 0 03.11.2006, 14:38:19
 27. avatar
  [4] Vivian [*]

  Já myslela, že kožichy už se stejně nenosej... Já bych v něm beztak vypadala jako chlupatá koule

  superkarma: 0 03.11.2006, 14:34:39
 28. avatar
  [3] Midsummer [*]

  Bohužel - v tomto jsem dosti pesimista. Dokud to bude přinášet zisky, dotud se budou zvířata týrat - takže vlastně pořád

  superkarma: 0 03.11.2006, 14:34:14
 29. avatar
  [2] Sirikit [*]

  Mám kabát z bonekanu, kožich ze zvířátek nemám a nechci. Umělé kožešiny jsou stejně hezké a hřejivé jako ty pravé.

  superkarma: 0 03.11.2006, 14:22:37
 30. avatar
  [1] gerda [*]

  Kožich nenosím a nemám. Proti drahé módě z lišek, norků a jiných divokých zvířat jsem měla výhrady vždycky, připouštím ale kožešiny z králičiny, když už jsou králíci chovaní na maso, zdá se mi lepší zužitkovat i jejich kožešinu, ne?

  superkarma: 0 03.11.2006, 14:19:30

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme