Organizace Svoboda zvířat ve spolupráci s agenturou ADL media, s.r.o. pořádají od 19 hodin dne 9.11. 2006 v pražském hotelu Ambassador netradiční benefiční večer zaměřený na bezkožešinovou módu.

Na programu jsou vedle vystoupení známých osobností také dvě módní přehlídky. První z nich seznámí hosty večera s modely firmy Ladies Furs, zabývající se již dlouhou dobu výrobou umělých kožešin - tedy s modely, které na první pohled od klasických kožichů nepoznáte.

,,Ve skutečnosti je však rozdíl mezi nimi a klasickými kožešinovými oděvy obrovský: pro výrobu žádného z nich nemuselo zemřít žádné zvíře, zatímco pro průměrný kožich z pravých kožešin je nutno zabít kolem 30 lišek, psů nebo koček, 60 norků nebo 200 činčil. Zvířata jsou v současné době odchovávána většinou na farmách, kde trpí omezením prostoru a přirozeného chování. Odchyt do pastí, který je dalším způsobem získávání kožešin, je pro zvířata krutým v jiném ohledu: past zvíře většinou zachytí a zvíře pak umírá pomalu několik dnů, a často bývá ještě následně dobito lovci či pytláky," řekl Tomáš Popp, předseda pořádající organizace Svoboda zvířat a koordinátor kampaně Proti srsti.

Další z přehlídek seznámí návštěvníky s modely návrhářek Evy Brzákové a Martiny Vinglerové. Ty jsou čerstvými držitelkami ocenění TOP STYLE DESIGNER a z principu pravé kožešiny nepoužívají. Návštěvníci se mohou těšit na velmi zajímavé modely z jejich návrhářské dílny.

Svoboda zvířat na tomto večeru plánuje také vyhlášení vítězů oblastního kola Design Against Fur a také oficiální zahájení mezinárodního programu Obchod bez kožešin pro ČR, jehož je zakládajícím členem. ,,V rámci tohoto programu jsou spotřebitelé v mnoha zemích Evropy a Severní Ameriky informováni o tom, zda se jejich oblíbený výrobce, návrhář či obchod podílí na krutosti, která je se získáváním kožešin spojena. V České republice je v současné době nejznámějším řetězcem, který se postavil proti prodeji pravých kožešin, Marks and Spencer. Ze známých jmen těch, kteří se do programu v poslední době připojili v jiných zemích, bych jmenoval aktuálně asi klasiku ve světě top návrhářů Vivien Westwood," uvedl dále Popp.

V průběhu celého večera budou návštěvníkům zodpovídat případné dotazy hostesky a hostesové Svobody zvířat, slovo bude mít v průběhu i Mark Glover z organizace Fur Free Alliance a připraveno je také promítnutí dvou dokumentů, které se na problematiku zaměřují. Program bude zakončen bohatým vegetariánským rautem.

,,Pro hosty večera jsme se snažili připravit pestrý program, při kterém by si na své měl přijít každý: od módních přehlídek, zhlédnutí dokumentů, vystoupení známých umělců (Marty Kubišové, Gábiny Partyšové - Koktové a dalších), až po závěrečný raut. Pro každého návštěvníka jsme také přichystali malé překvapení, které obdrží u vstupu, pro všechny je pak k dispozici potvrzení o daru, takže cenu za vstupenku si tak může každý odepsat z daňového základu. Doufáme, že trend benefičních večerů, který je v ostatních zemích EU běžný, se nyní ujme i v České republice." řekl závěrem předseda Svobody zvířat Tomáš Popp.

Více zde.


Co Vy si myslíte o chovu zvířat na kožichy, ženy-in? Jste odpůrkyně, nebo máte doma ve skříni nějakého toho "norka"?

redakce@zena-in.cz 

Reklama