čtenářka s nickem Pajda se těší a Mikuláše a nejen kvůli tomu, že uvidí svého kolegu v rouše Mikulášově, ale třeba jako hodná učitelka dostane nějaký dáreček. Možná propisku, kdo ví..

Na Mikuláše se těším letos. Ne, že bych se vracela do dětství, ale kolegyně má dcerku ve škole, která je naproti mému pracovišti. A tak se budeme bavit - část našeho učitelského sboru jde totiž „nadělovat“ - a tiše doufám, že i u nás. A hodní učitelé by mohli dostat aspoň propisku, když už to s odměnami moc slavné není...ale hlavně - moc se těším na kolegu, až ho uvidím jako Mikuláše. Je bezvousý, sportovně naladěný a hlavně střední silnější postavy, zatímco Mikuláška, která zapůjčila kostým, měří přes dva metry a je štíhlounká.


A zážitky? Asi první Mikuláš po přistěhování do vesnice. Nikoho jsme neznali, v domě se stavělo, upravovalo, vchod nebyl ani osvětlený a tak jsme samozřejmě taky nikoho nečekali. A „dítěti“ už bylo patnáct. Ovšem Mikuláš došel, i s andělem. Pozdravili, škytli, dali nám pár jablek, dali si panáčka, pak se rozpovídali...a na dotaz, proč má Mikuláš přes rameno  obrovský pytel, jsme se dozvěděli, že rok předtím se mu andělka tak zlískala, že byl rád, když ji v pytli donesl domů. Čert se od nich odpojil už v první hospodě, a to máme ve vesnici tři...

Od té doby se tváříme, že jsou doma jenom kočky. Ty neotevírají a na Mikuláše mají pro jistotu misky za oknem, aby každý viděl, že je jich hodně a že my vážně, ale opravdu vážně nesvítíme...

Pajda

Milá Pajdo, to muselo být „veselé“ mikulášské přivítání.

Text nebyl redakčně upraven

Jak budete slavit Mikuláše vy, milé ženy-in? Těšíte se? Vzpomínáte na Mikuláše ze svého dětství? Co vaše děti? Umí nějakou básničku? Bojí se čerta, nebo mají pro strach uděláno? Co jim nadělíte do punčochy? Sladkosti? Už jste si někdy troufla nadělit pověstné uhlí? Jaká byla reakce?

Napište nám nějakou mikulášskou příhodu na redakce@zna-in.cz

Reklama