Tématem dnešního dne je „kojení". Čtenářka Vodfon se rozhodla svěřit se svým problémem, který po narození miminka měla.

Měly jste podobný problém, milé čtenářky?


Přeji krásný kojící den.

V těhotenství jsem přibrala 26 kg a 24kg. Moje výchozí váha byla 50kg. Je fakt, že to co jsem spořádala já, to asi málokterá žena. Žádné těhotenské nevolnosti jsem neměla, tak jsem se jenom a cpala! a cpala! a cpala! A ke konci těhotenství jenom spala! a spala! a spala! Pohybu při práci v nemocnici, kde jsem pracovala bylo dost, ale na můj příjem jídla, to asi nestačilo.

Těšila jsem se, až se těch kil porodem zbavím. Porodila jsem a začala kojit.Nevětší problém byl, že před 29 léty nebyla na trhu podprsenka mé velikosti. Něco takového asi trh ještě neviděl! Já měla snad 10-tky s obvodem 70cm. Mě už zbývalo, jediné, koupit si ve sportovních potřebách stany.Doufala jsem, že až začnu kojit, se všechno změní. Změnilo, ale k horšímu.

Měla jsem přebytek mléka, tak veškerá činnost byla kojení a odstříkáváni, které trvalo až do dalšího kojení. Měla jsem tolik mléka, že jsem zaopatřila celý kožeňák. A já jenom odstřikávala! a odstříkávala! a odstřikávala! Všeho moc škodí, v mém případě to bylo mléko. Dostala jsem u obou dětiček velice bolestivý zánět prsu. s horečkama. Dostala jsem antibiotika a zákaz kojení. Takže nastalo perné odstříkávání! a odstřikavání! a odstřikávání! a žádné kojení!. Po téhle pauze, už prs dětičky bohužel nepřijaly zůstala už jenom flaška. Takže nám klasické kojení bohužel odpadlo, zbylo jen odstřikávání a krmení z flašky. Takže z příjemného kojení se rázem staly galeje.

Vodfon

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Kojení!

Jaké jsou vaše vzpomínky na kojení?

Pište mi své příspěvky na téma „kojení"! Odpovězte na výše položenou otázku, nebo svou odpověď nějak rozviňte. Napište i o svých zkušenostech, co si myslíte o dlouhodobém kojení, třeba do čtyř let věku dítěte a naopak, co si myslíte o ženách, které vůbec nekojí? Kdy jste přestala kojit? A jaký je váš nejkrásnější kojící zážitek? Kojila byste na veřejnosti? Otázek ke kojení je zkrátka mnoho. Vaše odpovědi nechť jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec, jinak nebudou mít šanci na získání skvělého dárku: dévédéčka Cvičení po porodu a čaje Lipton broskev a mango v pyramidových sáčcích!

Příspěvky posílejte na e-mail...

Reklama