Dnes jste se opravdu trefili. Mé zoufalství je spojeno s nemocí. Tedy abych to vysvětlila. Chtěla bych dítě! A to vše odstartovalo.

Přestěhovala jsem se z Prahy za přítelem na Moravu, abych náš vztah posunula jinam. Z Moravy pocházím, takže to nebylo nikterak krkolomné rozhodnutí. Mám tu celou rodinu i přátele. Je mi 27 let. Jak říkám, chtěla bych dítě a přítel se k tomu staví normálně. Až to přijde, tak to přijde.

Abych měla jistotu, šla jsem na gyndu na vyšetření. Krevní testy v pořádku a vše se zdálo, že otěhotnění nic nebrání. Po dvou měsících jsem navštívila gynekologii na Moravě. Klasická kontrola a stěry kvůli čípku. Výsledky ale jiné. Těžké změny na čípku, dysplaze, ASCUS H. Ortel: V žádném případě neotěhotnět! Naočkovat se a za tři měsíce znovu na testy. Dříve či později konizace. Šok!

S tím jsem se jakžtakž srovnala. Ale nešlo mi do hlavy, proč se budu očkovat proti HPV viru, když jsem na něj pozitivní. A tak jak chodí články na e-mail o očkování, které to nedoporučují, jela jsem do Prahy se nechat vyšetřit ke známé. Výsledky byly pozitivní na HPV vir (tzn., že v žádném případě očkování) a HPV genotyp negativní (tzn. žádný operativní výkon na čípku) a kontrola co půl rok.

Různé názory lékařů. Nevím, čemu věřit. Jsem zmatená. Lékařce na Moravě jsem sdělila, že se očkovat nenechám, že na to nemám peníze. V lednu mě čeká kontrolní stěr, a pokud vyjde jinak, nevím, jestli mám vyrukovat s výsledky z Prahy, které mám u sebe. Snad je někdo špatně neodečetl. Záleží na tom mé rozhodnutí, jestli máme začít pracovat na miminku, či nikoli. Jsem ve stresu a nechci přítele tlačit. Ale také ne případným otěhotněním riskovat potrat.

Riel Gé

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Nezoufejte, ještě není nic ztraceno, jste mladá! Medicína dokáže zázraky!

Pište na redakční e-mailovou adresu: redakce@zena-in.cz. Svoje texty můžete doplnit i obrázkem.

Dva nejzajímavější odměníme. První vybraná čtenářka obdrží velké balení kávy Jacobs Velvet a k tomu tělové mléko Dermacol Banana. Druhá v pořadí si připíše na soutěžní konto do Velké vánoční soutěže 500 bodů!

Reklama