Bulvár

Mobily: Co o vás říká vyzvánění?


Myslíte si, že melodie na mobil může charakterizovat vaši osobnost? Podle čeho si vybíráte své vyzvánění?

 

Mobilní technologie se řítí nezadržitelně kupředu. Z hračky, kterou si mohli dovolit zkraje jen vyvolení, se již dávno stala věc denní potřeby. A mobily jsou dál, s telefonem se už dnes neztratíte, protože mnoho modelů nepostrádá GPS navigaci. Rozhodně se se svým telefonem ani nebudete nudit, protože hry, které se pro mobily vyrábějí, dosahují vynikající kvality. Mobil se stal i módním doplňkem.

Telefon posázený diamanty.Co všechno o vás může telefon prozradit?
Už vzhled telefonu napovídá něco o vašem vkusu. Mobily se dnes vyrábějí skutečně tak rozmanité, jak si jen dovedeme představit. Líbí se vám hranatý nebo vajíčko? Konvenčně černý nebo pastelově růžový? Plastový nebo posázený diamanty? Nic není problém...

Mobilní telefon budoucnosti.Chtěli jsme ale hovořit o melodii. Lepší telefony dnes zvládají přehrávat melodie v podstatě stejně kvalitně, jako kdybyste si je pouštěli z rádia. Čert aby se vyznal ve všech těch pojmech, jako jsou true tone, poly tone, real tone, midi tone... Fakt je zkrátka ten, že jako zvonění se vám může z mobilu linout vaše oblíbená skladba libovolného žánru, váš osobní hlasový nebo zvukový záznam nebo třeba staré dobré pípání, kterého je ovšem také nespočet druhů.

To, jakou melodii si na telefonu nastavíme, o nás hodně vypovídá. Průzkum například prokázal, že asi 75 % gayů má jako vyzvánění dětský smích. Myslíte, že je to jenom náhoda? Kdepak. Stejně jako se necháme podvědomě ovlivnit při řízení tvrdší hudbou k odvážnější jízdě, tak si i vybíráme vyzvánění telefonu podle toho, co nás osobně charakterizuje, co je pro nás příznačné.

Jak si vybíráte melodii na telefon?

Jan Hrubý, majitel klubu

Vybral jsem si z menu v telefonu. Nejoptimálnější zvuk, který mě nerozčiluje.
Alice Podlešná, studentka

Kamarádka mi poslala moji oblíbenou písničku od Jamese Blunta.
Jana Janovská, studentka

Používám písničky, každou chvíli je měním. Teď jsem se zrovna vrátila k Tabáčku od Chinaski.
Radka Nováková, státní úřednice
na mateřské

Nahrála jsem si dcerku, jak zpívá.

A další vychytávka?
Dnes si už můžete nastavit pro každého volajícího (nebo alespoň pro nějako skupinu) jinou melodii. Podvědomě tak dáváte signál, jaké vztahy s dotyčným nebo dotyčnou máte, nebo jak na vás působí. Schválně si někdy vypozorujte, ke kterému kamarádovi jste si přiřadila automaticky něžnou romantickou skladbu a ke kterému pořádnou rockovou vypalovačku.

PhDr. Karel Humhal, klinický psycholog

Teoreticky i prakticky vzato, jakákoliv činnost člověka o člověku něco vypovídá. Některé činy jsou "výmluvnější", jiné "neutrálnější". Nicméně každý čin, každá aktivita obsahuje informaci o jejích autorovi. Na podobném principu jsou založeny projektivní psychologické testy. Tam, kde má člověk možnost široké volby, jako je tomu v případě melodie vyzvánění mobilu, je míra výpovědi o člověku větší. Není např. náhodné, zda majitel mobilu zvolí pro vyzvánění známou melodii populární bigbeatové skupiny, klasiku a nebo třeba hlasový projev paviána. Na druhé straně nutno přiznat, že z ojedinělé volby nelze činit dalekosáhlé závěry. Nejspíš lze usuzovat na aktuální stav mysli člověka převládající určitou dobu a nebo třeba i  přizpůsobení se módním trendům. Více by vypovídalo vyzvánění, které by člověk vytvořil sám, jako například někteří vytvářejí pomocí počítačových programů originální novoročenky.

Jaká je ta vaše melodie? A jak jste si ji vybrala? Preferujete raději pípání?

   
24.04.2008 - Společnost - autor: Jakub D. Kočí

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [77] Ajka56 [*]

  Mám vibrace a melodie co se mi líbí,obnovuju si je ale hlavně Petra Koláře

  superkarma: 0 26.04.2008, 08:24:04
 2. avatar
  [76] Radka27 [*]

  Meander: No tak Willy Wonka se u nás doma zpívá v jednom kuse Manžel je jím posedlý a někdy mi ho dokonce připomíná A ještě mi občas připomíná Saturnina

  Zvonění na veřejnosti mi nevadí. Ani hlasité. Pokud to ovšem není v divadle, kině, na pohřbu, přednášce nebo podobně nevhodném místě. Ale zvonění v MHD teda fakt neřeším Buď jsem přehnaně tolerantní nebo příliš jezdím autem Co se mi ale moc nelíbí jsou přibývající lidé, kteří fakt dlouze řeší pracovní věci třeba v restauraci nebo kdekoliv, třeba s dítětem na procházce a neví který mobil zvednout dřív. Mně je jich líto že jsou takoví šikanovatelní a nemají nikdy klid nebo volno...

  superkarma: 0 25.04.2008, 17:41:38
 3. avatar
  [75] Radka27 [*]

  Vyzvánění mobilu u různých lidí mně místy zajímá Před 14 dny na tahu jsme seděli v jednu ráno po pár tequilách u baru se zdravým jádrem lidí. A mně nenapadlo nic lepšího než si je jednoho po druhém prozvánět a celkem mě bavilo být překvapená nebo zklamaná. A všem jsem tvrdila citováním Karla Plíhala z jednoho úspěšného filmu, že "chci slyšet melodie lidí kolem sebe" Zjistila jsem ale to, že všichni mají luxusní mobil který umí kde jakou aplikaci včetně real playeru, jenže to vůbec nevyužívají a mají defaultní nastavení zvuků z nabídky telefonu. Když jsem si já pořídila hi tech mobil, jako první jsem do něj narvala hromadu muziky kterou mám ráda a pak jsem jako vyzvánění nastavila to, co dobře zní jako zvuk od první vteřiny, nebude to přeslechnutelné a přitom se mi to za týden neohraje protože vyzvánění zase moc ráda neměním. Takže tam mám pár melodií pro různé lidi - Kryštof, Mňágu a Žďorp, Sash, Kosheen, Soundtrack Samotáři, Dana Bártu... Kupodivu většina nejoblíbenější muziky se jako vyzvánění vůbec nehodí - třeba Floydi a tak

  superkarma: 0 25.04.2008, 17:20:55
 4. [74] Bellana [*]

  e.b.e.: Mám vibrace, mám zvonění, ale stejně v tramvaji mobil neslyším. Jak jsi hluchá, tož ti nic nepomůže. A jestli otravuji okolí? No, ono mě často taky.

  superkarma: 0 25.04.2008, 10:19:46
 5. avatar
  [73] micinka.juli [*]

  Vivian: v metru mě to netrápí, v tunelech zatím opravdu není signál, takže jsem ušetřena volání, ale stejně ho mám du sluchátka, takže to nikdo neslyší...

  superkarma: 0 25.04.2008, 09:28:39
 6. avatar
  [72] mi-ki [*]

  Jako vyzvaneni mam vetsinou nejakou pisnicku, ktera se mi zrovna libi. Momentalne to je opening ze serialu The big bang theory, ale musela jsem si ho vyextrahovat z youtube, takze kvalita nic moc. Na smsku mam nastavene klasicke nokiacke dvoji pipnuti. Vetsinu casu mam mobil stejne na vibracich - kvuli skole a praci.

  superkarma: 0 24.04.2008, 22:34:08
 7. [71] Andrejka82 [*]

  Už hodně dlouho mám telefon nastavený na vibrace - kvůli škole a dvěma pracím Ani mi to už nepřijde divný... Vadí mi lidi, kterým řve telefon v MHD, dlouho ho loví a pak do něj řvou (nejvíc mi vadí asi vyzvánění od Kabátu, Chinaski a podobných hrůz)

  superkarma: 0 24.04.2008, 21:36:06
 8. avatar
  [70] Majka.P [*]

  Známému (ostravákovi) syn nahrál: Zvedni to ty cype, to bylo překvápko na poradě. Byl to vedoucí pracovník.

  superkarma: 0 24.04.2008, 19:59:51
 9. avatar
  [69] shb [*]

  hmm, taky mám nejméně obtěžující melodii z menu, na smsky taky
  ale na starým telefonu jsem měla Outkast -Hey ya

  superkarma: 0 24.04.2008, 19:26:03
 10. avatar
  [68] Vivian [*]

  Do hlučného provozu si taky dávám vibrace, mobil nosím v kapse. Kdybych měla v narvaném metru lovit odněkud z batohu vyřvávající mobil, musela bych být rudá až na zadku

  superkarma: 0 24.04.2008, 18:25:26
 11. [67] e.b.e. [*]

  Pentlička: já na hluchotu běžně používám vibrace, zkus to taky nebudeš otravovat okolí

  superkarma: 0 24.04.2008, 17:01:40
 12. avatar
  [66] Pentlička [*]

  Mně Manx nebude mít ráda, ale já jsem fakt hluchá a potřebuju vyzvánění slyšet. Vybrala jsem si z nabídky Toreadora, protože je to děsně vlezlá melodie, ale i tak mockrát přeslechnu.

  superkarma: 0 24.04.2008, 16:56:04

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [65] gentiana [*]

  Póťa: Říká to hodně. A pěkný to není. Naději dává jedině to, že to gumové křesílko není s polštářkem.

  superkarma: 0 24.04.2008, 16:35:33
 2. avatar
  [64] Póťa [*]

  Rodinka se mi hlásí Hvězdami na vrbě, které jsem si tam sama vyťukala, ostatní něčím z menu v telefonu. Budík mi švitoří ptačím cvrlikáním, SMSky na mě hvízdají.
  Dále mám na mobilu žirafku s rolničkou (dárek od dcerky) a samolepku s mušličkou.
  Jo, a v práci mi mobil sedí na modrém gumovém křesílku.
  Co to o mně asi tak říká???

  superkarma: 0 24.04.2008, 15:11:20
 3. avatar
  [63] Mirly [*]

  Jednoduchou melodii z menu,takovou klidnou,která mne a okolí při zazvonění nevyděsí.

  superkarma: 0 24.04.2008, 15:07:59
 4. [62] e.b.e. [*]

  a o čem vypovídá vibrační zvonění?

  superkarma: 0 24.04.2008, 15:00:09
 5. [61] gentiana [*]

  Já mám telefon nastavený na jedno zavytí vlků a dále vibrace. Na smsku pak jedno píp.
  Kdokoli, kdo provozuje Toccatu a fugu d moll nebo jakýkoli jiný klasický kousek na mobil s výjimkou nějakého sóla pro pikolu, by měl být na místě vykastrován, zbaven nosu a uší a obalen v dehtu a peří. Kdokoli, jehož mobil hlasitě hýká cokoli, byť to bylo píp, více než jednou, nechť je zabit od kolen. Ti, co mají nahráté různé vtipné hlášky jako jekot Zvoní ti mobiiiiiil!!!!!!!!!, ať jsou předhozeni termitům. V zájmu ochrany společnosti.

  superkarma: 0 24.04.2008, 13:52:11
 6. avatar
  [59] ToraToraTora [*]

  Mám uplně jednoduché zvonění z menu, které si nespletu s rádiem v kanceláři, marketu atp. Prostě vím, že je to můj mobil

  superkarma: 0 24.04.2008, 13:28:07
 7. avatar
  [58] micinka.juli [*]

  mívala jsem taky Sweet Dreams od Eurythmics a zkoušela i jiné melodie,ale potřebuju hlavně,aby ta melodie mělo pořádný nástup,jinak to taky přeslechnu. teď uvažuju o High Energy,ta je taky taková ostrá ne něco podobně ulítlýho z 80.let

  superkarma: 0 24.04.2008, 13:24:01
 8. avatar
  [57] Meander [*]

  Clerenc: Já tak rád trsám... mám stažené a sestříhané, aby v tom nebylo to kecání. Zkusím to vydolovat z telefonu a můžu ti to poslat.

  superkarma: 0 24.04.2008, 13:09:32
 9. avatar
  [56] Clerenc [*]

  Jako budik mám melodii z Kremilka a Vochomurky a vyzvaneni Ray Charles - Hit The Road Jack a Faith No More - Easy.
  Jeste bych chtela sehnat z Madagaskaru - Ja tak rad trsam a Sumertime od Gershwina, ale jsem trdlo a nemuzu to nikde sehnat:-(

  superkarma: 0 24.04.2008, 13:06:42
 10. [55] dingi [*]

  Na každého mám zvonění jiné např.Volá slepice,ožralé veverky,ožralý komár ajn.Asi jsem alkoholik?A na buzení mám od Elánu"láska moja",super klidné buzení

  superkarma: 0 24.04.2008, 12:47:29
 11. avatar
  [54] paníliška [*]

  Tak jsem homosexuál. Mám nastavený smích méo dvouletého syna jako budík.
  Jinak jsem si melodii zvonění vybrala z menu telefonu, nevím, co to o mě vypovídá.

  superkarma: 0 24.04.2008, 12:32:50
 12. [53] wrtoshiwa [*]

  mne sms hlasi Ivan Hlas: Tahnete do haje, vsichni pryc! Klienti obcas divne koukaj Zvoneni mam podle lidi: Guano Apes- Open your eyes, Alanis - You oughta know a ze Samotaru - Lucky Boy.

  superkarma: 0 24.04.2008, 12:32:09
 13. avatar
  [52] tyrkys [*]

  Nejhorší jsou ta "vtipná" ohlášení SMS . Pokud možno tak půlminutová . A ti, co mají nejhlasitější a nejdebilnější vyzvánění zákonitě hledají mobil nejdéle a pak do něj řvou

  superkarma: 0 24.04.2008, 11:59:33
 14. [51] Kaliban [*]

  Mám zvonění vypnutý a jen vibrace, většinou mám mobil v ruce nebo na stole pokud ho šoupnu do kabelky, cítím, jak mi vibruje, takže je to v klidu. Navíc nikoho neotravuju, přiznávám, že mi zvonění mobilů všude taky vadí. Zejména když kolegyně či kolegové někam zmizí a jejich mobily vřískají na stole nebo když někdo v tramvaji hmedá půl hodiny mobil, co ječí na plný pecky. Zlatý metro.

  superkarma: 0 24.04.2008, 11:57:05
 15. avatar
  [50] Meander [*]

  Venku zvonění vypínám. Já ho neslyším nikdy a je trapné, když ho slyší všichni okolo
  Mám různá zvonění pro různé lidi, namátkou třeba písně od New Cool Collective "Dónde Esta José?" a "Do Anything", potom píseň krále lemounů z Madagaskaru "Já tak rád trsám trsám" a píseň loutek "Willy Wonka, tvůrce dobrých čokolád" z filmu Karlík a továrna na čokoládu Standardní melodie neslyším vůbec

  superkarma: 0 24.04.2008, 11:47:46
 16. avatar
  [49] april [*]

  Já mám kapsičku v tašce a vibrace dávám, když mám v uších sluchátka, přes stěnu tašky jsou cítit. Ale asi bych s nima standardně nevystačila. A jinak souhlas s tornado-lou, směrodatný je částečně i to, že tu melodii nemá nikdo jinej. Když jsem používala na SMS standardní, tak jsem slyšela všechny mobily kolem, jen ne ten svůj. A jeden čas všichni pískali v rytmu Kill Billa, to bylo taky děsný.

  superkarma: 0 24.04.2008, 11:46:01
 17. avatar
  [48] svetluszka [*]

  a vibrace.....v bordelu v kabelce ten mobil rychleji najdu když se třese...

  superkarma: 0 24.04.2008, 11:41:44
 18. avatar
  [47] svetluszka [*]

  mám Kabáty..

  superkarma: 0 24.04.2008, 11:40:24
 19. avatar
  [46] Ťapina [*]

  Mánička: Já spíš ty vibrace slyším, než bych je cítila. Mám v kabelce moc krámů. A samozřejmě v hlučném prostředí ani vibrace neslyším.

  superkarma: 0 24.04.2008, 11:38:21
 20. avatar
  [45] Kassy [*]

  Já mám monofonní vyzvánění a skladatele, takže jsem si tam naťukala pěkně rytmickou irskou lidovku. Mám ji už několik let a jsem na ni zvyklá, měnit zatím nehodlám. Takhle jednoznačně poznám, že zvoní můj mobil.

  superkarma: 0 24.04.2008, 11:36:27
 21. avatar
  [44] micinka.juli [*]

  můj šéf má jako když jede vlak a cinkání na přejezdu,prvně mě to upřímně vyděsilo,teď za ním chodím,že mu jede vlak... je to dobrý,dělal na Ministerstvu dopravy,tam sídlí i České dráhy,takže to má oprávněně

  superkarma: 0 24.04.2008, 11:25:51
 22. avatar
  [43] závislá na čokoládě [*]

  Mám Kabáty - Dole v dole jako vyzvánění a sms klasické zaklepání. Syn miluje Kabáty, tak je budu mít asi douho

  superkarma: 0 24.04.2008, 11:23:03
 23. avatar
  [42] Žábina [*]

  micinka.juli:

  superkarma: 0 24.04.2008, 11:17:14
 24. avatar
  [41] micinka.juli [*]

  Žábina: máš vzkaz

  superkarma: 0 24.04.2008, 11:07:29
 25. avatar
  [40] Mánička [*]

  Ťapina: záleží, jak dobře Ti telefon vibruje. Měla jsem Motorola Razr - takový tenoučký véčko - to opravdu vibrovalo jen pro 1cm okolí. Teď jsem vytáhla starouška-náhradníka Sony Ericsson a to cítím i z batohu, když vrní

  superkarma: 0 24.04.2008, 11:04:19
 26. avatar
  [39] Žábina [*]

  micinka.juli: jé Eternity- kdes to sehnala? nechceš mi ho poslat?

  superkarma: 0 24.04.2008, 11:02:21
 27. avatar
  [37] Žábina [*]

  Manx: já tedy v kabelce vibrace necítím ani náhodou
  mám vysouvací Samsung a když jsem měla jen vibrace, měla jsem plno zmeškaných hovorů

  superkarma: 0 24.04.2008, 11:01:00
 28. avatar
  [36] micinka.juli [*]

  jako zvonení mám Eternity od Snap, mívala jsem Pink Panthera,ale při formátování karty jsem všechno smázla,i se zaplaceným zvoněním prostě ERROR. sms jenom jedno tichounké pípnutí a vibrace
  na starém mobilu jsem měla rozdělené lidi do kategorií a každá měla své zvonění,tak jsem věděla,volá-li rodina,přátelé,milenec nebo cizí člověk,na novém jsem to nechala být a mám je jen dle obrázku.
  taky nemám ráda skrytá čísla,když to přeslechnu,mám smůlu. ale mám skoro neustále muziku v uších,takže když mi někdo napíše,tak to vím hned a zvonění tuplem,když mi do Kosheen začne hrát Snap,hned vím,která bije

  superkarma: 0 24.04.2008, 10:55:37
 29. avatar
  [35] Ťapina [*]

  Manx: Vibrace jsou ti v hlučném provozu v kabelce na dvě věci A oni jsou lidé, co neslyšet zvonění pro ně může třeba znamenat finanční ztrátu. Taky mám mobil tak, abych ho slyšela. A ne, v MHD netelefonuju, přijmu hovor a vystoupím. Vibrace jsou naopak do tichého klidného prostředí, kde se nehlučí.

  superkarma: 0 24.04.2008, 10:38:20
 30. [33] tornado-lou [*]

  pro me je u volby zvoneni kriteriem to, aby totez nemel nikdo z blizkeho okruhu lidi abychom si ho nepletli a aby me nestvalo.

  superkarma: 0 24.04.2008, 10:35:30

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme