Čtenářka Turkmichaela má k telefonu rozpolcený vztah. Na jednu stranu říká, že je bez něj jako bez ruky, na druhou, že na něm není závislá. Díky Turkmichaelo za Váš příspěvek. Berte tento text s nadsázkou, ale mluvíte přesně tak jako lidé závislí na drogách. Víte, že to potřebujete, ale zároveň hledáte způsob, jak sama v sobě závislost popřít…

Snad jako každý, i já mám svůj mobil. Bez něho bych byla jako bez ruky, prostě bych to nebyla já. Přes mobil zařizuji spoustu věcí, obvolávám lékaře, zařizuji schůzky, ruším schůzky, domlouvám se s kamarádkami, volám rodině či se připojuji k internetu.

Když ho občas zapomenu, dokáže mě to pořádně naštvat. Ne že by mi vadilo, že nejsem v kontaktu s okolím, ale hlavně proto, že většinou nevím kolik je hodin,protože já jsem prostě typ co nenosí na ruce hodinky. A tak stále někoho otravuji a prostě se ptám ostatních.

Musím říct, že na mobilu opravdu nejsem závislá, nedělá mi problém mobil občas úplně vypnout, klidně i na 3-4 dny, abych si pořádně odpočinula od světa.

Mobil mi toho vzal i dal mnoho. Sebral mi spoustu mých kamarádek, se kterými jsem se bohužel přes mobil pohádala, bere mi můj volný čas i peníze. Ale za to mi i něco dává. 

Dává mi pocit bezpečí, to když zavolám své rodině a zjistím, že je v pořádku.... Taky jsem už několikrát poslala formou SMS soutěž a vyhrála jsem.

Mobil mi prostě bere i dává hodně a tak to má asi být ;)

Turkmichaela
 Text nebyl redakčně upraven


Dokážete si představit život bez mobilního telefonu?

  • Co vám mobil vzal?
  • Co vám dal?
  • Jak se chováte, když ho zapomenete?
  • Mluvíte s ním, nebo na něj?
  • Máte chuť se ho zbavit, ale nemůžete?
  • Jste na něm závislá?

A mohl bych vymyslet mnoho dalších otázek. Ale třeba napadnou nějaké zajímavé vás.

Své příběhy, úvahy, reportáže, fotky i videa posílejte na e-mail:

redakce@zena-in.cz

A jedné z vás, která mne svým příspěvkem nejvíce zaujme, hned zítra pošlu krásnou kytici…

ky

Reklama