Čtenářka Maryene se zamýšlí nad všemi možnými přístupy k mobilnímu telefonu a rozhodně by se ho nevzdala. To by prý bylo jako návrat k valše.  Děkuji Maryene za Váš příspěvek.

Dobrý den všem na ženě-in. Jsem žena-in s mobilem nebo bez mobilu? 
Dovedu si život představit bez mobilu? Jako první mě napadne „Proč ne? Dokázala jsem bez něho žít skoro padesát let, proč bych to nedokázala i teď?“ Bez mobilu jsem vychovala tři děti, postavili jsme dům a prožila velkou část svého života. A to bylo nějakých starostí a shánění!
Jako druhá odpověď ve mně však hlodá otázka: „Proč si dělat život složitější?“
Mobil nám dokáže život usnadnit, to se nedá odepřít. I když pomineme všechny funkce, které novodobé mobily dokáží a zůstaneme jen u volání, i tak může být velmi prospěšný. Zavolá mi manžel, když se potřebuje poradit s nákupem, zavolají děti, když něco potřebují nebo jen tak pro radost. A když jsou na cestách, jsem vděčná za to, že se mi hlásí ihned po přistání.
Mobil však dokáže i zachránit život, když máme možnost včas přivolat pomoc. I tohle už z vlastní zkušenosti dokážu ocenit.
Na mobilu závislá nejsem, ale mají mi možnost zavolat mí klienti, kteří si chtějí právě u nás zakoupit dovolenou, takže ho mám většinou u sebe. Jsou však místa, kdy respektuji, že na nich mobil své místo nemá, kdy ho vypínám nebo dokonce vůbec nenosím s sebou. Vadí mi lidé, kteří se nezdráhají volat i na představení v divadle a nevypnou ho dokonce ani na posledním rozloučení ve smuteční síni. 
Možná mi vzal trochu soukromí, ale dal mi také možnost komunikovat kdykoliv potřebuji. A to například i s bankou kvůli internetovému bankovnictví. Mobil je jen další vymožeností naší doby. Proč se toho vzdávat, když stačí zmáčknout tlačítko. Vždyť jsem zažila časy hledání drobných, hledání telefonní budky i listování v telefonních seznamech. Je to však jen věc a také jedna z dalších věcí, která by nám měla sloužit a která by nás neměla ovládat. Nemíním se ho tedy vzdát stejně jako například pomocníků do domácnosti nebo do zahrady. Byl by to krok zpátky stejně jako vrátit se ke kose  při sekání trávníku, k valše při praní prádla nebo ke koňským povozům. Pokrok se nedá zastavit. A...končím, zvoní mi mobil.
Hezký den přeje Maryene
Text nebyl redakčně upraven


Dokážete si představit život bez mobilního telefonu?

  • Co vám mobil vzal?
  • Co vám dal?
  • Jak se chováte, když ho zapomenete?
  • Mluvíte s ním, nebo na něj?
  • Máte chuť se ho zbavit, ale nemůžete?
  • Jste na něm závislá?

A mohl bych vymyslet mnoho dalších otázek. Ale třeba napadnou nějaké zajímavé vás.

Své příběhy, úvahy, reportáže, fotky i videa posílejte na e-mail:

redakce@zena-in.cz

A jedné z vás, která mne svým příspěvkem nejvíce zaujme, hned zítra pošlu krásnou kytici…

ky

Reklama