Domácnost

Mně se nejlépe nakupuje v...

Dobré ráno, téma, které se dotýká každého z nás. Musíme tam všichni, někdo raději, někdo z musu (hlavně viditelně otrávení chlapi, doprovázející drahé polovičky), ale těžko se jim vyhneme.

Mluvíc za sebe, mohu směle prohlásit, že v supermarketech se špatně necítím, nakupuju tam denně a jsem docela spokojená. Velký týdenní nákup provádím dokonce v hypermarketu, nevím, jestli tím Globusu udělám reklamu, ale ten mám nejradši. Přestože vařím spíš vegetariánsky, občas si dáme samozřejmě i něco od masa, a právě v tom Globuse vím, že neprohloupím, když si vyberu u obsluhovaného úseku. Na vystavené krásně opracované kousky se srdce kuchařky jenom směje, všecko jim tam pěkně voní a dávám zapravdu opakujícím se hláškám, že „čerstvost a kvalita je v Globusu jednička" - nebo jak to tam vytrubují do éteru.

Když se mi nechce stát ve frontě, která ale nikdy dlouho netrvá, podívám se na balíčky na pultě. Krásně pokrájené maso na guláš, připravené řízky, kotlety, sekaná, pečlivě zabalená uzenina - to je pro hospodyňky, které mají naspěch, velká pomoc! A když vzpomenu jiná oddělení a regály, nestalo se mi, abych tam viděla nepořádek, rozházené zboží. Pekárna v Globusu voní široko daleko, jejich chleba mi chutná ze všech nejvíc, ať už klasický, anebo třeba Česnekáček.

Rohlíky tam kupuju do zásoby a dávám doma zamrazit. Pečivo mají skvělé, a navíc pečou pod přísným dozorem nakupujících - je jim vidět na  prsty.  A tak bych mohla pokračovat třeba oddělením zahrada, odkud jsem měla loni kvalitní sazeničky surfínií, které mi dělaly na lodžii parádu až do podzimka, oddělením drogerie, kde najdu všecko, na co si vzpomenu, o obsluhovaném úseku krájených sýrů nemluvě. Oči přecházejí nad tím výběrem. 

Stejně tak sýry v regálech, každý najde ten svůj. A velice oceňuji práci pokladních a systému odbavování zákazníků, pokladen je tolik, že nikdy dlouho nečekám. Jediné, co mi někdy vadí, je ta strašná muzika. Když už to musí být, měla by být nevtíravá, prostě aby to tolik neřvalo.

Nečekám, že kvůli mně budou do repráků pouštět Wagnera, ale že bych musela poslouchat kvílející zpěvačku, která mi patrně sděluje (samozřejmě v angličtině), že má koliku - jinak si neumím vysvětlit naléhavost a pronikavost jejího projevu - měli by si ale uvědomit, že i hudba přispěje k urychlení nebo zdržení mého odchodu. Už se stalo, že jsem na informacích prosila, aby s tím něco udělali, že mě tím ječením pro dnešek vyštvali.

Pokladní v tomto případě velmi lituju, já utéct můžu, ale ony musí počítat peníze, neprodělat, být slušné na zákazníky a tvářit se, že je to tam baví! Je mi líto malých obchůdků, ale v místě, kde bydlím, nějak nejsou, v centru města jsou (bohužel) jenom „hadry", tak mi vlastně ani nic jiného nezbývá. Není cesty zpátky, člověk se musí smířit s realitou, že třeba i zdatný obchodník Bajza by v dnešní konkurenci těžko uspěl. Dobrým super i hypermarketům tedy přeju, aby sloužily zákazníkům k jejich spokojenosti a aféry typu zelené maso byly varováním do budoucna.

Gerda


Milá Gerdo, souhlasím. Nejlepší párky v celé Praze (holandské se sýrem) mají právě tady. Nesouhlasím s rohlíky, jsou to ty buchťáky, které nemám rád. Miluji ale jejich „sekačku“ do housky za 22 Kč. Když tu paní poprosím, vrazí mi tam takový flák sekané, že to mám na dva dny!:)  A s muzikou taky souhlasím. Hrozné. :)

Napište nám o svém nakupování na dresu redakce@zena-in.cz!  

   
24.01.2007 - Dům a byt - autor: Richard Klíčník

Komentáře:

 1. avatar
  [21] Meander [*]

  Myši jsme měli doma kolikrát a když nám chtěli nějací pánové nasypat do studny chlor, tak je máti vyrazila. Jsme my to prasácká rodina.

  superkarma: 0 24.01.2007, 16:15:55
 2. avatar
  [20] Suzanne [*]

  sorry chtěla jsem napsat, že v dobách, kdy se všechno tak strašně nekontrolovalo, lidstvo přežívalo vcelku v pohodě, myši běhaly v klidu po všech skladech s potravinami, ve studnách se množily bakterie a prodavačky se vesele prohrabovaly rukama v pečivu. Někdy mám pocit, že to bylo tak nějak zdravější

  superkarma: 0 24.01.2007, 16:08:44
 3. avatar
  [19] Suzanne [*]

  hermanecka: v dobách, kdy se všechno tak mohutně nekontrolovalo,

  superkarma: 0 24.01.2007, 16:06:50
 4. avatar
  [18] Suzanne [*]

  hermanecka: Já potkala myš jednou v Tescu a 3x u sebe doma
  Taky mám důvěru v pečivo, které přede mnou vyndavají z trouby a během minuty je sypou do regálů. Nevidím jediný důvod, proč bych neměla.

  superkarma: 0 24.01.2007, 15:51:51
 5. avatar
  [15] femme [*]

  gerda: "hermanecka" má asi pravdu já jsem tam viděla pod regály hovínka

  superkarma: 0 24.01.2007, 15:26:44
 6. avatar
  [12] Luciš [*]

  Sekanou nemám odvahu koupit nikde. Rohlíky jsou fajn křupavé, když jsou čerstvé. Asi to není nejhorší obchod, když tam často vidím i mého gyndaře

  superkarma: 0 24.01.2007, 13:43:57
 7. avatar
  [11] gerda [*]

  hermanecka: hele, a už jsi fakt mezi pečivem v Globuse honila myš? Za celá léta, co tam chodím nakupovat, jsem to štěstí neměla. Jedinkrát jsem tam ale sprdla pracovnici, co doplňovala rohlíky a brala je holýma rukama.

  superkarma: 0 24.01.2007, 13:31:13
 8. avatar
  [8] Lucie25 [*]

  jo a ještě jedna věc - u nás dělají ochutnávku uzenin - v mísách mají nakrájené uzeniny, ale jak se v tom lidi přehrabujou, tak to je fakt hnus klidně si vyberou kousek, pak ho hodí zpátky a vezmou si jinej. No ale za to nemůže Globus - mají tam u toho párátka na napichování, ale nikdo je nepoužívá.

  superkarma: 0 24.01.2007, 13:23:19
 9. avatar
  [7] Lucie25 [*]

  gerda: neděláš vedoucí marketingu v Globusu
  ne vážně, já tam taky nakupuju nejradši, uzeniny a čerstvé, nejlepší je ale ještě teplý chleba Globus - ten kulatý. Na jaře jsme na narozeniny pekli prase a koupili k tomu 6 chlebů v Globusu. A protože byly ještě teplé, než se dopeklo prase, byl z 6 chlebů jen jeden
  Ta hudba mi nevadí, ani jí vlastně nevnímám. Ale ovoce a zelenina by mohla přidat na kvalitě, to se jim prostě nějak nedaří. A stále tam mají banány za 39,-

  superkarma: 0 24.01.2007, 13:19:11
 10. avatar
  [6] gerda [*]

  hermanecka: tu myš bych musela vidět, do pekárny je vzdálenost od mých očí metr, pečivo vysypávají do košů rovnou vytažené z pece. Tam, kde jsou potraviny, se vždycky snaží držet hlodavci a hmyz, ovšem tady bych je čekala ze všeho nejméně. A pořád lepší myš, než když mi to poprskají a ochytají zákazníci, na to jsem alergická. Proto se vyhýbám ochutnávkám a s výjimkou pečiva nebaleným potravinám.

  superkarma: 0 24.01.2007, 13:12:09
 11. avatar
  [3] gerda [*]

  náááhodou.... sekaná Globus byla zvolena výrobkem roku. Nebojím se, že by tam bylo něco závadného, protože konkurence je obrovská a nedovolili by si kvůli kontrole porušit normy. Já osobně mám teda radši ne tak jemnou sekanou, aby mi nevrzala mezi zubama , ale občas ji koupím. Je z toho bleskový oběd - jen tak opéct, nebo obalit jako řízek a dát s brambory. Prodávají syrovou i ve vaničkách.

  superkarma: 0 24.01.2007, 12:42:57
 12. avatar
  [2] Gabi [*]

  Richard: to by mě zajímalo, co do té jejich lahůdky dávaj. Vždycky vidím ostatní nakupující se tím globusáckým hambáčem cpát a zvedá se mi kufr.

  superkarma: 0 24.01.2007, 12:36:17
 13. avatar
  [1] Juana [*]

  Jo, Richarde, sekaná v housce z Globusu je jediný výrobek z mletého masa, který pozře i huba našeho mlsnýho syna.

  superkarma: 0 24.01.2007, 11:57:38

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme