Děkujeme čtenářce s nickem eli. manueala za zajímavý příspvěkek na dnešní téma. Přečtěte si, jak jde na blbou náladu ona a zkuste to někdy aplikovat na sobě.

Vzpomínky

Každý člověk je originál, to je známá pravda. Každý člověk má tedy svůj vlastní způsob, jak se vypořádat se splínem. Radit proto se často nevyplácí. Zapřisáhlý nekuřák těžko ocení, že vám na splín pomůže vykouřit si pár cigaret. Člověka držícího dietu zase pravděpodobně namíchne vaše rada, aby si snědl čokoládu. Někomu pomůže vykřičet svůj problém kamarádkám, jiný vše vyřeší v tichosti a vylije si srdíčko do deníku.

Přesto si myslím, že se určitě alespoň jeden způsob vhodný pro většinu lidí najde. Tím způsobem, který mám na mysli, jsou vzpomínky.

Pokud vás něco trápí, štve, rozčiluje, máte svůj den blbec a náladu pod psa, zkuste si vzpomenout na pěkné chvíle. Zkuste si vybavit nějaký milý zážitek, vtipnou příhodu, prostě cokoli, co by vám pomohlo podívat se na „problém“ z jiné strany.

Pár příkladů. V parném horku někam pospícháte. Slunce pálí, vy se, i přesto, že jste doma spotřebovali půl lahvičky antiperspirantu, potíte až hrůza, máte žízeň, ... Cítíte se pod psa a nadáváte, proč dnes musí být tak nesnesitelné vedro – vedro nesnášíte a těšíte se, až se zase ochladí. Jenže pak si třeba vzpomenete, že takhle nesnesitelné horko bylo, když jste měla poprvé rande se svým milým. Tehdy vám horko nevadilo, existoval pro vás jen on a počasí jste zapomněla vnímat.

Nebo si představte vlezlou zimu. Z nebe se snáší tisíce mrňavých jehliček zmrzlé vody, které bodají do vykukujících částí těla. Mrznete, klepete se zimou, na sněhu vám kloužou boty a vy jen taktak, že nespadnete. Teď vás to počasí možná štve, ale minulou zimu jste přenechala manželovi dítě a s kamarádkou se prchla bavit do víru velkoměsta. Sníh vám nevadil, ba naopak – zapomněly jste, že se musíte chovat jako dospělé, a užily jste si príma koulovačku. A když vám podjely nohy, byla to ta největší legrace.

Už od rána se vám nic nedaří. Talíř u snídaně vám vypadl z rukou a rozbil se. Autobus do práce ujel a ten druhý, kterým teď jedete, má nějakou poruchu. Nabíráte zpoždění. Chlap vedle vás asi posnídal topinky s česnekem – ten odér je příšerný. Přemítáte, proč zas máte den blbec. A pak si vzpomenete, jak na nějaké párty či setkání s přáteli váš známý vyprávěl o svém dni blbec. Nestěžoval si – všechna svá trápení podal s grácií, lehkostí a vtipem. Celá společnost se smála, ronila od smíchu krokodýlí slzy a ještě dlouho vzpomínala, jaký úžasný den kamarád zažil.

Věřím, že téměř ke každému trápení se dá najít nějaká pěkná vzpomínka. Stačí ji jen vylovit z paměti, oprášit a nechat ji, aby vám vaši situaci ukázala z jiného úhlu. Věřím, že pokud už splín přímo nezmizí, aspoň vás již nebude tolik trápit.

Tuto metodu mám odzkoušenou u sebe a mohu říct, že funguje. :) Doufám proto, že jsem vám aspoň trošku poradila a třeba se vám díky krásným vzpomínkám podaří příští splín lépe překonat. :)

eli. emanuela

Myslím, že váš recept je poměrně. I když nepochybuji, že účinný. Ale vyžaduje to velké soustředění, na které člověk v nenáladě nemá většinou dost sil.

Co vy na to, milé ženy-in? Myslíte, že by to u vás mohlo fungovat? Vyzkoušíte to? Nebo máte nějaký svůj recept na zlepšení nálady. Tak se o něj s námi podělte. Adresu znáte, stačí na ni jen kliknout.

redakce@zena-in.cz

 

 

 

Reklama