Zdraví

Mléčné bakterie – zdravá volba

Mléčné baktérie? Že nevíte, co to je a k čemu jsou nám dobré? Pak čtěte, protože bez nich se vaše tělo zaručeně neobejde.

Jsou například důležitou součástí výživy, zlepšují naši střevní hygienu, snižují riziko rakoviny tlustého střeva a hladiny sérového cholesterolu, a to není zdaleka všechno.

Co jsou to mléčné bakterie?
Mléčné bakterie nebo mikroflóra jsou organismy, které lze nalézt po celé délce střevního traktu a v pochvě. Jsou schopné přetvářet přírodně se vyskytující cukry na mléčné kyseliny. Hrají důležitou roli při výrobě kvašených mléčných produktů, například jogurtu a kefíru.

Něco málo z historie

Léčebná hodnota kvašených mléčných výrobků byla nalezena již antickými lékaři. Před mnoha staletími lékaři z východu předepisovali kvašené mléko při léčbě žaludečních a zažívacích poruch a jaterních onemocněních.
Bakterie mléčné kyseliny se začaly zkoumat na přelomu 19. a 20. století. Byl to především Ellie Metchnikoff z Pasteurova ústavu, který razil teorii, že střevní mikroflóra hraje hlavní roli v zábraně hnilobných procesů a ovlivňuje procesy stárnutí.

Léčebné účinky

Přípravky Lacidofil, Lactobacillus Acidophilus a Fermalac Vaginal pomáhají udržovat a obnovovat rovnováhu požadované střevní mikroflóry.
Harmonii střevní mikroflóry ovlivňuje mnoho faktorů, například stres, potrava s vysokým obsahem bílkovin, požití kontaminovaných jídel, léčba některými antibiotiky apod.

Za účelem vytvoření zdravého střevního ekosystému je dobré pravidelně užívat vhodnou dávku mléčných bakterií. Nejvhodnější způsob užití je během jídla nebo ihned po jídle. Doporučuje se užívat denní dávku 1 až 2 miliard bakterií pro udržení a vytvoření zdravé rovnováhy střevních mikroorganismů.
Mléčné bakterie jsou prodávány ve formě prášků, tablet či tobolek.
Přípravky s mléčnými bakteriemi vysoké kvality vyrobené v Kanadě dováží Rougier s.r.o. Lactobacillus Acidophilus a Yogurt slouží k obnově střevní mikroflóry po léčbě antibiotiky, cytostatiky nebo po léčbě ozařovánímm a nápravě a udržení rovnováhy střevní mikroflóry.

Lacidofil je určen k léčbě a prevenci průjmů. A Fermalac Vaginal pak léčí specifické a nespecifické vaginální infekce a akutní kolpitidy a působí normalizaci vaginální mikroflóry. Všechny tyto přípravky mají jak léčebné, tak preventivní účinky.   

        
   
22.08.2003 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [6] Ťapina [*]

  Simba: Na baktérie já jsem odborník na slovo vzatej. To jsou přece zviřátka

  superkarma: 0 09.12.2003, 18:37:21
 2. avatar
  [5] Simba [*]

  Lucka: Já se nedivím, Ťapina má pravdu, antibiotika umrtví i ty potřebné bakterie. Takže je potřeba zase vše dát do pořádku.

  superkarma: 0 03.12.2003, 14:13:13
 3. avatar
  [4] Ťapina [*]

  Lucka: Světe div se? Čemu? Když si někdo rozhodí mikroflóru, tak holt si ji musí zase spravit. Divím se, že doktoři nepředepisují přípravky s mléčnými bakteriemi automaticky po delším braní antibiotik.

  superkarma: 0 24.11.2003, 16:47:57
 4. [3] Ronnie [*]

  Naprosto s tebou souhlasím... Je to fakt dobrá věc...

  superkarma: 0 12.09.2003, 16:56:58

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme