Vztahy

Mladší? Nevyzrálí a nesamostatní!

Ahoj čtenářky a čtenáři,

mám přítele, který je o 10 let starší než já. Poznali jsme se tak, že jsem o minulých prázdninách brouzdala z nudy internetem a napadlo mě dát si do rubriky Přátelé inzerát. Byla jsem v té době sama a neměla s kým chodit do kina. Nechtěla jsem hledat partnera, ale jen kamaráda do kina.

Přišla mi odpověď, která mě zaujala. Nebyly to jen 3 řádky, ale pořádný odstavec, a navíc tam nebyly hrubky (na to jsem háklivá :-) ). Chvíli jsme si psali a pak se domluvili na kino.

Kamarádili jsme spolu jen 6 dní. Sedmý den jsem se k němu vlastně začala stěhovat. Bylo to strašně rychlé. Jenže když jsem ho poprvé uviděla, moc se mi líbil.

Můj první přítel byl taky starší. Pak jsem měla pár kluků starších třeba jen o 3 roky až 5 let a nebylo to ono. Byli vážně nevyzrálí a nesamostatní. Nemůžu si pomoct, ale chlapi okolo třicítky jsou pro mě neodolatelní :-).

Sice jsem ze začátku často přemýšlela, že 10 let je moc. Taky mě napadlo, jestli vedle něj nebudu vypadat jako jeho dcera. Přítel naštěstí vypadá, že mu ještě nebylo ani 30, takže zatím v pohodě.

V našem vztahu ten věkový rozdíl znát moc není. Je sice trochu usedlejší, ale to bych řekla, že je spíš povahou než věkem. Jinak si rozumíme, životní cíle a priority máme podobné. Je skvělé, že se o něj mohu opřít a na rozdíl od chlapů před ním, je samostatný, takže si třeba udělá večeři sám atd.

Začátkem vztahu, když jsme se třeba hádali, jsem si před ním připadala jako malá holka. Prostě to je dáno tím, že je starší, takže když mi něco vysvětloval, cítila jsem autoritu a měla jsem pocit, že mě vychovává, takže jsem se cukala :-).

Plánujeme budoucnost, chceme být spolu a třeba i někam pracovně odjet. Občas ho zlobím a říkám mu, že musí zdravě jíst a cvičit, aby mi dlouho vydržel :-).

Lucik007


Milá Lucik007,
znám i mladé muže, kteří si umějí udělat večeři sami - např. chléb s vajíčky :-). Ale chápu, čeho si na svém partnerovi ceníte. Doufám, že i ve chvíli, kdy již Váš přítel nebude vypadat na třicet, jej jen z důvodu vzhledu a posuzování okolí neopustíte.

Věkové rozdíly
Řešíte je? Neřešíte?
Jak byste se zachovala, kdyby Váš syn chodil se ženou o mnoho let starší?

Napište nám:
redakce@zena-in.cz

 

   
15.12.2005 - Láska a vztahy - autor: Iveta Šafránková

Komentáře:

 1. avatar
  [13] trdlo [*]

  Lucik007: na zle jazyky nedej! Zaplatpambu to ted neni jako kdyz byla moje praprababa mlada. To se chodilo 5 let na namluvy, pak byly zasnuby, do roka veselka... A pak kdyz chudak zenska zjistila, ze najednou bydli s chlapem, se kterym si vubec nerozumi, sex nestoji za nic a vseobecne je ji z neho spatne, mohla si hodit masli, pac ani ty rozvody tenkrat nebyly!

  superkarma: 0 16.12.2005, 03:49:26
 2. avatar
  [10] Markýza [*]

  Lucik007: no hlavně, že v tom máš jasno, do postele jsi mu vlezla kdy, taky až po těch DLOUHÝCH šesti dnech, nebo radši zrovna po kině, na prvním randěti - ono nejlíp si ho vyzkoušet hned, ne, ať máš jasno - co kdyby ti nevyhovoval, ještě by ses musela stěhovat zase k mamince -- nebo k dalšímu?

  superkarma: 0 15.12.2005, 14:46:35
 3. avatar
  [7] gwen [*]

  Ty když se s někým začneš kamarádit, tak se k němu hned stěhuješ??
  Tož myslím, že takhle začínají vztahy nevyzrálá a nesamostatná děvčátka.
  Deset let rozdíl - to je v pohodě.

  superkarma: 0 15.12.2005, 13:39:09
 4. avatar
  [6] Markýza [*]

  Kaamoska: jo a ještě něco - aby sis nemyslela, že se jen planě směju. Znám dva kluky co umí vařit takhle skvěle: Kromě vajíček na tisíc způsobů i bramborový guláš, fazolový guláš, řízky s bramborovou kaší, gulášovku, upečou kuře - začali se to učit postupně před třemi lety - a pokud chceš vědět kilik jim je, tak je mám v infu a počítat snad umíš.

  superkarma: 0 15.12.2005, 13:20:33
 5. avatar
  [5] Markýza [*]

  Kaamoska: ty píšeš, díky za zlepšení nálady

  superkarma: 0 15.12.2005, 13:17:51
 6. avatar
  [4] Markýza [*]

  prokrista - kolk je ti let, že vedle něj vypadáš jako jeho dcera? Nebo on vypadá, že by plodil děti na základce?

  No je docela fajn, že jsi vydržela CELÝCH ŠEST DNÍ než ses k němu nastěhovala, to musela být oběť.

  Ale jinak ti přeju hodně štěstí a hodně lásky

  superkarma: 0 15.12.2005, 13:16:59
 7. avatar
  [3] bokul [*]

  Plne Te chapu, sama jsem mto prozila - i kdyz s muzem o 22 let starsim. Drzim palecky, at Vam to vyjde a vydrzi!

  superkarma: 0 15.12.2005, 12:11:31
 8. avatar
  [1] kemy [*]

  tak ať se vám daří

  superkarma: 0 15.12.2005, 12:08:14

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme