Čtenářka Jukl pracuje ve školství, ale tvrdí, že je tichá osoba. Ale když někdo plácá nesmysly, ani ona se neudrží. Děkuji Vám Juklo za příspěvek. Jsem přesvědčen, že učitelky jsou mistryně světa ve skákání do řeči. Co jen se mi ony naskákaly do řeči při zkoušení. Třeba klasická věta:“Sedni si, dneska máš za pět!“

Dobrý den, posílám krátký příspěvek.

Skákání do řeči je velmi špatná vlastnost, anebo je to záměrná taktika někoho umlčet, pokud dotyčný nemá věcné argumenty.

Pracuji ve školství, a tak poměrně často řešíme s dětmi umění naslouchat druhým, nechat je domluvit, neskákat do řeči. Jsou to vlastně zásady slušného chování, které má moje generace ještě zažité. Mladou generaci je třeba vychovávat a trpělivě jim vštěpovat všechna morální pravidla. Pro někoho je to běžné, jiní s tím mají velký problém. Děti si často nesou vzor z rodiny, a tak by se rodiče měli občas nad sebou zamyslet.

Já jsem poměrně tichá osoba, nijak výřečná, sama do řeči nikomu neskáču, snad jen v případě, když ten druhý mele jako „kafemlejnek“ a nejde jinak zastavit a k tomu ještě plete páté přes deváté. V tomto případě dochází i moje trpělivost.

Jedna moje kolegyně je hrozně upovídaná. Máme podobné názory, často spolu diskutujeme, ale v závěru náš dialog se mění v její monolog a další účastníci již nemají šanci vmísit se do hovoru. Jinak je to energická a fajn ženská.

S pozdravem a přáním hezkého dne
Jukl
Text nebyl redakčně upraven


Téma dne je: Skákání do řeči

  • Co si myslíte o tom, když někdo někomu skáče do řeči?
  • Dělá to někdo vám?
  • Nebo jste si vědoma, že skáčete do řeči vy?
  • Opravujete historky, které vyprávějí vaši známí, a vy jste se jich zúčastnila?

Své úvahy, příběhy, historky i stížnosti směřujte na redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás, co přispěje k tématu dne, dnes kolem 16. hodiny odměním  balíčkem Maybellin New York v hodnotě cca 500 Kč.

maybelline.jpg

Reklama