Bulvár

Mladí lidé se bez sociálních sítí neobejdou

Vidím to na vlastní oči doma. Moje čtrnáctiletá dcera je k počítači a mobilu skoro přirostlá a neustále s někým „komunikuje“. Nejčastěji asi na facebooku, ale používá také messenger, viber nebo skype. Prostě sociální sítě. Jak jste na tom vy?

Sociální sítě už nějakou dobu patří do našich životů. Používá je hodně lidí, domnívám se, že i starší generace. Většinou jsou ale doménou mladých lidí a těch -náctiletých, kteří na nich bývají až závislí. Používají je ráno hned po probuzení, ve škole při hodinách, na cestách i po příchodu domů až do usnutí. A není výjimkou, že sociální sítě zajímají i osmileté děti.

fb

Já osobně proti sociálním sítím nic nemám. Používám je málo, vlastně skoro vůbec. Mám pár kamarádů, s kterými se sejdu osobně, když si chci popovídat, a jinak se jen občas podívám, co je nového u lidí, které nevídám moc často. V tom je jedna z velkých výhod sociálních sítí - můžu být v kontaktu s lidmi, kteří žijí daleko, a jinak nemám šanci je vidět. Třeba moje sestra, která teď bydlí v Bristolu, dává na facebook fotky, a díky tomu vím, kde žije a co dělá. A neztratím s ní kontakt.

To je ale zároveň velká nevýhoda sociálních sítí: někteří lidé tam o sobě napíšou všechno, i to, co by neměli. Člověk si pak o nich podle stylu psaní, názorů a zveřejněných fotek může udělat i dost nepěkný obrázek. A někdo toho může i využít...

Co si o tom myslíte?

Téma dnešního dne: Co vy a sociální sítě?

 • Používáte sociální sítě (např. facebook, twitter, viber...)?
 • Proč ano a proč ne?
 • Jaké používáte nejvíc?
 • Kolik času na nich trávíte?
 • Co byste na sociální sítě nikdy nenapsala?
 • Máte nějaké zajímavé historky?

Napište mi, budu se těšit. Tentokrát na jednu z vás čeká zimní balíček od Oriflame: řasenka Wonder lash (černá), Intenzivní balzám After Sun a Zázračný kelímek. A k tomu pěkná modrá taštička.

Své příspěvky posílejte na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, heslo je SÍTĚ. Předem děkuju!

avon

   
16.01.2014 - Společnost - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. avatar
  [8] wich [*]

  Remek: facebook je trosku o necem jinem...

  superkarma: 0 17.01.2014, 13:11:28
 2. [7] Remek [*]

  PC používám hodně. Doma i v práci. Trávím u něj docela dost času.

  Ale profil na FB nemám. Proč? Nějak mi to nesedí. Dobře - mí přátelé jsou mí přátelé. Ale jejich přátelé a přetelé jejich přátel?

  A nakonec je z toho nějaká komunita lidí, kteří se neznají, ale nazývají se přáteliSml15

  superkarma: 0 16.01.2014, 23:06:45
 3. avatar
  [6] Žábina [*]

  vše je to o lidech..kdo chce být závislý, má k tomu sklony...bude...

  ostatní to používají jen okrajově...

  superkarma: 0 16.01.2014, 13:28:29
 4. [5] dadma [*]

  Já mám FB,ale mrknu tam jednou za čas.Mezi přáteli mám opravdu pouze známé lidi a není jich moc.Nepotřebuji komunikovat s celým světem.

  superkarma: 1 16.01.2014, 11:58:20
 5. [4] mamaoma [*]

  V produkt. věku-práci-jsem s PC pracovat nechtěla ("čumět" do toho 8 i více hod. znamenalo i zhoršení zraku, nervů apod.)  "Stihla" jsem se naučit až nyní - v kurzu pro seniory  - a to je fajn: najdu si vše potřebné, pobavím se, napíšu maily apod. -  a k tomu mi zcela stačí 2 hod./den.  Facebok využívám  - zejm. ke komunikaci  s PŘÁTELI =     s lidmi, které znám i osobně, nebo už delší dobu.            A protože facebook lze i zneužít, moc se tam "nevykecávám" - opatrnost je nutná !   A odsuzuji rodiče, kteří ani nedokáží dohlédnout na své děti.

  superkarma: 0 16.01.2014, 11:48:09
 6. avatar
  [3] Pentlička [*]

  Nejsem mladá, takže se obejdu. A mladí lidé - jak kdo. Syn má na FB profil a je hodně aktivní a dcera profil nemá.

  superkarma: 0 16.01.2014, 10:17:28
 7. avatar
  [2] wich [*]

  Nejvíc využívám asi Instagram, Tweeter, Facetime... Facebook mi leze na nervy tím, že do něj pořád ryjou a už je to tak přeflashovaný web, že věčně nefunguje, je strašně nespolehlivý.

  Díky soc. sítím, můžu být pořád v kontaktu s lidma, kteří bydlí na druhé straně Evropy, sledovat, jak rostou prcci kamarádek, kdo byl na jaké zajímavé akci, svoje oblíbené autory... Co se týče nevýhod, jestli je někdo tak blbej, že posílá svoje podrobné info o tom, kde se pohybuje a pak mu někdo vybere byt nebo posílá svoje nahé fotky a ty pak někdo zveřejní, je to jeho problém Sml80 Za to může lidský faktor, ne sociální síť.

  superkarma: 1 16.01.2014, 08:31:07
 8. [1] lidicka [*]

  Používám jen Skype hlavně na telefonování k příbuzným na Slovensko. Jiné sociální sítě nevyužívám. Nemám ani profil na FB, proto mně někdy štve, když nějaké soutěže nebo důležité informace jsou jen na FB.Sml80Sml22

  superkarma: 1 16.01.2014, 06:24:03

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme