Čtenářka Datura je velmi pesimistická, ví, jak by měl její kandidát vypadat, ale žádného takového v možnostech nemá. Děkuji Vám Daturo za názor i příspěvek.

Dobrý den,

přímá volba prezidenta. Co tomu říkám, koho bych volila, jaké vlastnosti by měl mít ?? Samá těžká otázka. Já si na ně odpovím, ale je to jen můj soukromý názor a nečekám , že se mnou budete souhlasit. 

Začnu takhle. Víte, proč v našem městě v krajských volbách vyhráli na plné čáře komunisti ?? Důchodci to nezavinili, jak by se na první pohled mohlo zdát, ale naše mládež. Na FB se domluvili a šli volit všichni stejně, ať je nějaká psina. A u nás jim to vyšlo. My s manželem jsme volili stranu starostů, protože zrovna ten náš je bezvadný chlap, který by se pro město přetrhnul a je to vidět , ale na to mládež neslyšela. 

A tak si myslím, že volba prezidenta bude podobná šaškárna. Alespoň mládež u nás už to zase plánuje. Vyberou si největšího exota a tomu dají hlasy, aby nebyla nuda. A já se jim nedivím. Když končí každý měsíc další ministr a místo aby vrátil nakradené miliony a zodpovídal se z chyb, které nasekal, vymluví se na nedůvěru voličů a zmizí na diplomatické místečko někam dál, aby nebyl tolik na očích. 

Jsem politikou otrávená a nevěřím, že v naší zemi žije člověk, který je čestný, nemá žádného kostlivce ve skříni, nelže, nekrade a s námi všemi by to myslel dobře. I kdyby se takový našel, bylo by mi ho líto, v té vlčí smečce by dlouho nevydržel. 

Pravděpodobně se bude rozhodovat jen mezi dvěma kandidáty. Zemanem a Fischerem. Kdybych si šla vsadit do sázkové kanceláře, vsadím na Fischera, ne že bych ho chtěla, ale proto, že si myslím, že on jediný by plnil všechny příkazy a podepisoval všechny zákony bez řečí. A co si budeme povídat, zlaté české ručičky už dokázaly, že nic není nemožné, tak proč by nešly výsledky voleb upravit. 

Takže jak by měl prezident vypadat to vím přesně, ale nevěřím, že se někdo takový objeví. A protože jsem založením spíš pesimista, nemůžu být zklamaná, jen mile překvapená, tak uvidíme. 

Zdraví Datura
Text nebyl redakčně upraven


Koho chcete za prezidenta, nebo prezidentku?

  • Co je pro vás při volbě nejdůležitější?
  • Vadí vám komunistická minulost některých kandidátů?
  • Co pro vás prezident znamená?
  • Co si myslíte o škrtání hlasů.
  • Je podle vás podpis senátora 5 000 krát a poslance 2 500 krát důležitější než podpis občana?
  • Přijde vám lepší přímá volba, nebo jste pro návrat starého modelu volby?

Těch otázek mne napadá strašná spousta, i vy můžete napsat o tom, co vás nejvíc štve, nebo zajímá.

Vše směřujte na redakční mail

redakce@zena-in.cz

A já dnes kolem 16. hodiny jednu z vás za příspěvek odměním krásnou květinou doručenou až k vám domů!

Reklama