Novinky

Mladé ženy už štědrého muže po boku nepotřebují

Muž jako zdroj peněz? Dnešní mladé ženy už jej tak nevidí. Jsou stále ambicióznější a sebevědomější. Smysl života vidí v kariéře. Podle nové studie vydělává 66 procent z nich stejně, nebo dokonce více než jejich partner.

bus

PricewaterhouseCoopers (PwC) se v rámci studie dotazovalo celkem 8 756 žen, narozených mezi lety 1980 a 1995, ze 75 zemí. Mezi nejsebevědomější národnosti patří Brazilky (76 %), Indky (76 %) a Portugalky (68 %), naopak nejnižší sebevědomí prokázaly Japonky (11 %), Kazašky (18 %) a překvapivě také Němky (19 %).

Téměř polovina žen (49 %) věří, že u svého současného zaměstnavatele může dosáhnout těch nejvyšších pozic. Pokud však nedostanou dostatek příležitostí k růstu či rozvoji, odcházejí (52 %). Posun v kariéře je tak mnohem častějším důvodem k odchodu ze zaměstnání, než zakládání rodiny (19 %).

„Ženy posilují své postavení i na českém trhu práce. Jak ukázaly poslední výsledky indexu jejich zapojení na pracovním trhu WILM, dokonce si v něm Česká republika o jednu příčku polepšila. I když stále zůstává celkově pod průměrem zemí OECD,“ říká Daniel Soukup, odborník na řízení lidských zdrojů, PwC Česká republika.

 

   
30.03.2015 - Redakční novinky - autor: Julie Hájková

Komentáře:

  1. [1] Lenda26 [*]

    A tak to má být Sml67

    superkarma: 0 31.03.2015, 09:51:22

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme