.

Mladé ženy už štědrého muže po boku nepotřebují

Novinky

Mladé ženy už štědrého muže po boku nepotřebují

Muž jako zdroj peněz? Dnešní mladé ženy už jej tak nevidí. Jsou stále ambicióznější a sebevědomější. Smysl života vidí v kariéře. Podle nové studie vydělává 66 procent z nich stejně, nebo dokonce více než jejich partner.

bus

PricewaterhouseCoopers (PwC) se v rámci studie dotazovalo celkem 8 756 žen, narozených mezi lety 1980 a 1995, ze 75 zemí. Mezi nejsebevědomější národnosti patří Brazilky (76 %), Indky (76 %) a Portugalky (68 %), naopak nejnižší sebevědomí prokázaly Japonky (11 %), Kazašky (18 %) a překvapivě také Němky (19 %).

Téměř polovina žen (49 %) věří, že u svého současného zaměstnavatele může dosáhnout těch nejvyšších pozic. Pokud však nedostanou dostatek příležitostí k růstu či rozvoji, odcházejí (52 %). Posun v kariéře je tak mnohem častějším důvodem k odchodu ze zaměstnání, než zakládání rodiny (19 %).

„Ženy posilují své postavení i na českém trhu práce. Jak ukázaly poslední výsledky indexu jejich zapojení na pracovním trhu WILM, dokonce si v něm Česká republika o jednu příčku polepšila. I když stále zůstává celkově pod průměrem zemí OECD,“ říká Daniel Soukup, odborník na řízení lidských zdrojů, PwC Česká republika.

 

   
30.03.2015 - Redakční novinky - autor: Julie Hájková

Komentáře:

  1. [1] Lenda26 [*]

    A tak to má být Sml67

    superkarma: 0 31.03.2015, 09:51:22

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Dětský pokoj - zařizování, rekonstrukce

Náš tip

Doporučujeme