Také zbožňujete příběhy, které jsou zahalené rouškou tajemna? Pokud ano, tak rozhodně čtěte dál. V tomto článku se zaměříme na dívku jménem Anneliese Michel, která byla prý údajně posedlá hned několika démony. Co je na tom pravdy, nevíme, ale faktem zůstává, že z jejího životního příběhu až mrazí.

Jak to všechno začalo?

Anneliese prožívala dětství klasickým způsobem, tak jak je u dětí jejího věku běžné. Obrat přišel až kolem 16. roku života, kdy v roce 1968 se u ní objevil první nevysvětlitelný záchvat, který prodělala ve školní lavici. Tato bavorská studentka z katolické rodiny během vyučování z ničeho nic upadla do bezvědomí. Všichni si to vysvětlovali slabým tlakem, lehkou nevolností apod. Avšak následující noci se u mladého děvčete objevil další záchvat, mnohem silnější než byl ten předešlý, kdy si v silných křečích prokousla jazyk. Sama Anneliese uvedla, že při záchvatu měla pocit, jako by ji ovládal někdo cizí, jako by ji někdo vtláčel do postele... ale nikdo jí nevěřil.

Pak na nějakou dobu záchvaty ustaly a zdálo se, že je vše opět v naprostém pořádku, jenže další záchvat se opět dostavil, to se psal srpen roku 1969. Lékař doporučil rodině, aby mladá slečna podstoupila neurologické testy, zdali netrpí epilepsií., která má obdobné příznaky. Všechna vyšetření měla negativní výsledek, a tak se lékaři shodli, že dívka prodělala cerebrální křeče nočního typu. Až do své smrti brala antiepileptika, která měla její potíže zmírnit.

Nějakou dobu se opět neobjevil žádný záchvat, všichni se radovali, že antiepileptika zabrala a Anneliese je vyléčena. Po dalším necelém roce ale prodělala další záchvat bezvědomí a testy opět ukázaly negativní výsledek. Během ozdravného pobytu, kdy se léčila s prodělaným zánětem plic a pohrudnice, uvedla, že měla vizi, podle jejích slov viděla „obrovskou šklebící se tlamu ďábla“. Další velký záchvat přišel v červnu 1972, kdy si stěžovala na velmi nepříjemný zápach, ale ten nikdo necítil, tedy kromě ní. Její vize o ďáblu se vrátily a ona začala propadat depresím a apatii.

Když už medicína nestačí...

Když už jí nedokázali pomoci ani lékaři, hledala pomoc v křesťanství a začala se stále více modlit. Když navštívila s rodinou San Damiano v Itálii, cítila, že je něco špatně. Ze záhadných důvodů nemohla vstoupit do kaple, jako by ji něco od vstupu odrazovalo. Dokonce jí dělalo velký problém podívat se na obraz Krista. Uvádí se, že dokonce z ničeho nic nepochopitelně napadla jednu ženu, která se starala o kapli, kam nemohla vejít.

To, že se může jednat o posedlost ďáblem, ze svých úst pronesl Adolf Rodewyk, muž, který je v té době považován za specialistu na exorcismus. Kněz Ernst Alt si vzal Anneliese „do své péče“ a začal se s ní pravidelně modlit, také na jeho doporučení podstoupila další neurologické testy a opět, jak jinak než s negativním výsledkem. Po výsledcích, kdy se nenašla žádná patologie, zažádal kněz würzburského biskupa Josefa Stangla o povolení k exorcismu. Nejdřív se biskup zdráhal, ale když viděl, jak se stav mladé dívky rapidně horší, svolení v září 1975 udělil.

Její stav se opravdu velmi rychle zhoršoval a dívka měla nepochopitelné záchvaty zuřivosti, kdy napadala své okolí, byla hyperaktivní, v noci nespala, začala si ubližovat a zvláštně se vrhala do vzduchu, poté bezvládně dopadala na zem. To však není vše, postupem času začala klidně i několik hodin z plných sil řvát a prosit Ježíše o pomoc. Často ze sebe údajně strhávala věci s tím, že je jí nepříjemné horko, a svou tvář smáčela v záchodové míse.

První vymítání proběhlo 24. září 1975, kdy se společnými silami Ernst Alt a salvatorián Arnold Renz pokusili dívce pomoci, bohužel ale neuspěli, a tak následovalo dalších několik sezení. Oba muži uvádějí, že během exorcismu s nimi navázalo spojení prý hned šest démonů, mělo se jednat o Kaina, Nera, Jidáše, Lucifera, Hitlera a farář Fleischmanna, který byl knězem z blízké vsi žijící v 16. století, který porušil celibát.

Zvláštní bylo to, že se během systematického vymítání Anneliese začala zlepšovat, tedy po psychické stránce, fyzický stav začal být naopak horší. Přestala přijímat potravu, následkem toho byl samozřejmě velký úbytek na váze, dne 1. července 1976 dívka bohužel zemřela. V pitevním protokolu stálo, že zemřela na následek podvýživy a dehydratace.

Zde přikládáme audio záznam z údajného vymítání

A ještě přikládáme jeden audio záznam, kde si můžete poslechnout normální hlas Anneliese a poté, když byla posedlá démony, kdy můžete slyšet jednotlivé démony.

Posedlost, či pochybení?

Kolem totoho příběhu neustále panují velké debaty, někteří jedinci věří tomu, že dívka opravdu byla posedlá, jiní to dávají za vinu rodičům i oběma exorcistům. Faktem je, že tato čtveřice byla obviněna a odsouzeni k podmíněnému trestu odnětí svobody. Anneliese nenašla klid ani po své smrti, u místa jejího odpočinku se začaly scházet různé skupiny lidí, kteří tvrdili, že se její tělo nerozkládá, a tak byla 25. února 1978 nařízena exhumace. Výsledek nebyl děsivý, jak by mohl někdo čekat, dívčino tělo jevilo běžné známky rozkladu.

Pokud máte rádi horory, rozhodně se podívejte na snímek režiséra Scotta Derricksona, který se jmenuje V moci ďábla (The Exorcism of Emily Rose) a je inspirován právě životním příběhem Anneliese Michel.

Ještě jeden film byl inspirován touto dívkou, ten vznikl v Německu roku 2006 a nese název Requiem. Tento snímek získal hned několik filmových cen.

Zde můžete vidět, jak mladí dívka vypadala předtím, než ji údajně posedlo několik démonů, a těsně před svou smrtí.

sd
Zdroj foto: https://www.facebook.com/pages/Annaliese-Michel/109106552448818?sk=photos_stream

Čtěte také:

Reklama