S tímto tvrzením nezbývá, než souhlasit. Přečtěte si, jaké zkušenosti má s těmi, kteří tuto míru moc nemají, další pisatelka, jejíž nick je miuka.  

Hezký den všem,
i když dnes s ne zcela příjemným tématem.

Myslím si, že s bezohledností se setkáme někdy všichni, bohužel s ní jde ruku v ruce i zloba a neurvalost některých lidí. Od úrazu jsem na vozíku, mohu tedy napsat o nějakých nepříjemných situacích, které sem tam zažívám. Samozřejmě nechci své zážitky a problémy povyšovat nad zážitky a problémy vás ostatních, všichni máme něco. Také nechci, aby se mnou lidé kvůli mému stavu jednali v rukavičkách, jen si myslím, že alespoň nějaká míra slušnosti by měla být v chování nás všech bez ohledu na to, zda jsme takoví nebo makoví. Některé maličkosti se snažím přecházet, někdy se mi to nedaří. Tak se vám tady „pochlubím“ s těmi mírnějšími zážitky.

Ještě teď vzpomínám na jednu příhodu, která se mi stala v Ikee na Zličíně. Při cestách do Prahy chtějí různé tetičky koupit něco ve zmíněném obchodě, takže vezmu seznam a jde se na to. Tehdy jsem tam zrovna byla s kamarádem, a jelikož se s prázdným žaludkem špatně nakupuje, šli jsme nejdřív na jídlo. Kdo byl v tamní restauraci, ví, jak to tam chodí. Vzali jsme tác, objednali jídlo a šli k pokladně. Nechtěla jsem to tam příliš blokovat, tak jsem se „zaparkovala“ kousek za pokladnami a čekala, až kamarád zaplatí. Bohužel jsem si nevšimla, že mám za zády stolek, kde jsou k dispozici příbory. A najednou slyším: „Ty už taky jdi do prdele!“ Ano, bylo to na mě. Nějaké paní jsem nechtěně překážela, když si chtěla vzít příbory, tak mě prostě poslala do patřičných míst. Vím, zní to jako maličkost, ale copak to nejde říct slušněji? Neudělala jsem to schválně, vždyť od doby, co jsem na vozíku i v obchodě před regálem, kde je větší houf lidí čekám, než si oni vyberou, abych nepřekážela a teprve až mají všichni vybráno, si jdu pro zboží já. Už se to stalo minulý rok, a přesto si to moc dobře pamatuji. V člověku to občas zanechá nepříjemné vzpomínky.

Kdysi jsem kývla jedné nadaci na to, že zveřejníme můj příběh, udělá se sbírka a peníze půjdou potřebným. No, to jsem si dala! Sice to bylo jen na internetu, ale číst diskuze pod článkem, to jsem opravdu neměla! Anonymně dělá spousta lidí hrdiny. Takže od připomínek, že žebrám až k tomu, že by mě měli oběsit. Lidé o vás nic neví, ale odsoudit dokážou hned. Všem takovým bych přála, aby si to se mnou alespoň na týden vyměnili a možná by bylo po hrdinství. 

Mám pocit, že v dnešní uspěchané době k sobě lidé mají dál, ale je to asi tím, že je spousta starostí, že se vytrácí vzájemná úcta a spousta lidí se honí jen za penězi a zapomíná na to, že i jiné věci jsou v životě důležité.

Nicméně to nevzdávám, bojuji dál, vždyť přece jenom těch hezkých zážitků je víc a nemá smysl se kvůli takovým věcem trápit, i když někdy se z hlavy špatně vyhání J
A vám všem přeji co nejméně nepříjemných příhod, i když moc dobře vím, že svět není moc růžový :-)

Miuka

pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

__________________

I my vám přejeme co nejméně nepříjemných příhod a abychom si ten svět růžovějším udělali. Je to jen na nás, na lidech.
Děkuji, že jste napsala, mějte se hezky a příště nakupujte raději najezená… a v malých obchodech :)
Saša

Téma dnešního dne: Bezohlednost

  • Setkáváte se ve svém okolí s bezohledností?
  • Byl někdo bezohledný vůči vám samotným?
  • Byla jste i Vy sama někdy bezohledná?
    (a pak jste toho třeba litovala)
  • Napište nám nějaký příběh, který se vás dotkl.
  • Myslíte, že bezohledné chování společnosti je v dnešní době větší, než dejme tomu, v době našich babiček?
  • Co považujete za největší lidskou bezohlednost?
    Vůči komu? Vůči čemu?

Jsou to jen záchytné body, o bezohlednosti můžete psát samozřejmě svými vlastními slovy. Těším se na vaše příspěvky.

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme pěkným dárkem: luxusní dámskou kosmetikou Planet spa / pleťovým mlékem na obličej, krk a dekolt, a na ruce.

darek

Reklama