Kvalita vlasů se v průběhu života mění. Podepisuje se na nich nejen věk a dědičnost, ale také váš zdravotní stav a především péče, kterou jim věnujete. Vlasy poškozuje příliš časté česání, kulmování a žehlení, vysoušení horkým vzduchem, nešetrné barvení či trvalá ondulace. Negativní vliv má na jejich kvalitu také působení hormonů, ať už je to po porodu, v době kojení nebo například v období menopauzy. Ve výsledku mohou být vlasy zdrojem nepříjemných pocitů i ztráty sebevědomí. Řešení přitom existuje. 
     
Správný výběr

Na začátku je potřeba zamyslet se nad tím, jak o vlasy pečujete, respektive jaké kosmetické přípravky používáte. Speciální produkty pomohou vašim vlasům se rychle vzpamatovat. Dejte si tu práci a prostudujte složení přípravků. Ve složení by neměly chybět výživné látky, jako je panthenol (vitamin B5), pšeničné bílkoviny či ovesný extrakt, které posilují strukturu vlasů a pomohou zabránit jejich dalšímu lámání a třepení konečků. Nezapomínejte po umytí používat kondicionér pro poškozené vlasy. Tyto přípravky totiž působí tak, že uzavřou vlas po použití šamponu a ochrání jej před dalším poškozováním. Pokud budete používat šetrnou a kvalitní kosmetiku, vlasy si můžete mýt tak často, jak je třeba, bez obav klidně i každý den. Používejte přitom vlažnou vodu, která nevysuší vlasovou pokožku, a dbejte na šetrné zacházení.

Už máte vánoční dárek?

Máte-li ve svém okolí někoho, kdo řeší problémy s poškozenými či řídnoucími vlasy, zkuste ho letos potěšit vánočním dárkovým balením vlasové péče prověřené značky Revalid. V dárkové krabičce najdete revitalizující proteinový šampon a kondicionér pro poškozené vlasy. Jedná se o vysoce účinné a dermatologicky testované produkty, vyráběné ve Švýcarsku podle speciální receptury. Vlasová péče Revalid obsahuje aktivní složky a vitaminy, přírodní výtažky z ovsa a pšeničných klíčků a alantoin, který zklidňuje podrážděnou vlasovou pokožku a podporuje obnovu buněk v pokožce. Revalid je vhodný pro muže i ženy a pro všechny typy vlasů, a to především k péči o poškozené a nadměrně vysušené vlasy a vlasy se sklonem k řídnutí. Jeho používání vlasům celkově prospěje. Vánoční balení je k dostání v síti lékáren za doporučenou cenu 299 Kč. Více informací hledejte na www.revalid.cz

Reklama